Aktualności

Każdego roku 15 marca to dzień szczególny dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Tego dnia placówka obchodzi bowiem Dzień Patrona, którym jest Szkoła Podchorążych Piechoty w Komorowie. Tegoroczne uroczyste obchody Dnia Patrona połączono z podsumowaniem Internetowego Konkursu Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, który na stałe wpisał się już w szkolną tradycję. Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pana Henryka Kowalczyka.
Delegacja uczniów naszej szkoły w dniu 18.03.2022r. brała udział w XXVII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
Szkolne koło PCK kolejny już raz wsparło działania na rzecz walczącej Ukrainy, biorąc udział w akcji "Szkoła ratująca życie".
W dniu 29 marca 2022 r. w pracowniach gastronomicznych ZS CKR w Kowalu odbył się Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Wieprzowina w roli głównej. Obok szkoły głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej, a produkty, które były do dyspozycji uczestników, zostały sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół kształcących w zawodach gastronomicznych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
28 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny Kwiaty w literaturze.
24 i 25 marca, w naszej szkole, po raz pierwszy odbyły się Dni Dawcy Szpiku. Finał akcji, podczas którego możliwe było zarejestrowanie się do Banku Dawców, poprzedzony był działaniami edukacyjnymi, przygotowującymi młodzież do podjęcia tej ważnej i odpowiedzialnej decyzji, jaką jest deklaracja gotowości oddania szpiku swojemu genetycznemu bliźniakowi.
W poniedziałek 28 marca br. w Ośrodku wypoczynkowym Hyrny w Zakopanem pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty uroczyście wręczyła dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.