Aktualności

W dniach 14 – 17 października 2021 r. nauczyciele ZS CKR w Kowalu wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta i na Kaszuby. Zabrali ze sobą dobre humory i wyruszyli przed siebie… Pierwszego dnia pobytu zdobyli morenowe wzniesienie – Wieżycę, na szczycie której stoi popularna drewniana wieża widokowa. Zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w ten sposób poznając kulturę i historię Kaszub. Wśród wielu ciekawostek były m.in.: najdłuższa deska świata, wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, dom Sybiraka oraz Bunkier TOW Gryf Pomorski. Ciekawostką był też Największy Koncertujący Fortepian Świata.
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się szkolenie dla klasy IV i III uczących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Chłopcy mogli poznać tajniki dotyczące programów komputerowych wspomagających podejmowanie decyzji w nowoczesnym gospodarstwie. W świecie wirtualnym mogli zobaczyć swoje gospodarstwa, w których pracują na co dzień. Ponadto mogli wyznaczać granice pól uprawnych, zapisywać historię prac, ilość zebranych plonów itp. Szkolenie bardzo zainteresowało naszych uczniów, którzy chętnie zadawali pytania. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki uprzejmości firmy 365 FarmNet.
W dniach 11-12 października 2021 r. 30 uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wraz z opiekunami uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych na uczelniach wyższych w Lublinie, realizowanych w ramach projektu - Potęgowanie Kompetencji - współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Jak co roku w dniu, w którym w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tak i dziś 13.10.2021 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na tej wyjątkowej uroczystości obecna była Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i wychowawcy klas pierwszych, przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców, przedstawiciele klas II - IV oraz wszyscy pierwszoklasiści.
W dniach od 19.09.2021r. do 2.10.2021r. 40 uczniów pod opieką 4 opiekunów przebywało w Grecji. Tym razem miejscem odbywania stażu w ramach projektu Budujemy nasz kapitał europejskiego sukcesu poprzez zagraniczne praktyki zawodowe (projekt nr 2020-1-PL01-KA102-079050) było piękne miasteczko Erateini w południowej Grecji. Uczniowie lubiejewskiej szkoły zostali zakwaterowani w położonym na uboczu czterogwiazdkowym hotelu Delphi Beach, zlokalizowanym tuż przy plaży nad kryształowo czystymi wodami Zatoki Korynckiej.
12 października w ZSCKR w Żarnowcu odbył I Ogólnokrajowy Konkurs Orki Jesiennej Szkół Rolniczych. Naszą szkołę dumnie reprezentowali Dominik Dutkiewicz i Miłosz Modliński. Miłosz Modliński w rywalizacji teoretycznej zdobył II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów był Pan Sławomir Kozłowski.
Dzień Chleba, w tym roku obchodzony 7 października, jest świętem na stałe wpisanym w tradycję naszej szkoły. Warto dodać, że został zorganizowany już po raz jedenasty.
W piątek 8 października klasa 4 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki brała udział...
8 października 2021r. dwie grupy naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc, które ze względu na pandemię COVID-19 wyjątkowo odbyły się w porze jesiennej.