Aktualności

13.10.2022 r. przedstawiciel firmy Solana Polska Sp. z o.o. uczestniczył w spotkaniu z uczniami oraz gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Celem wizyty była prezentacja wykopanych odmian ziemniaków jadalnych: Lilly, Noya, Queen Anne, Prada a także Red Lady. Ponadto szczegółowo omówione zostały zagadnienia dotyczące uprawy, ochrony plantacji z zastosowaniem środków ochrony roślin oraz przechowalnictwa.
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - SZKOŁA PAMIĘTA.
redakcja2022-11-06
Szkoła Pamięta
Odpowiadając na ofertę Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu pod nazwą Tydzień Noblowski.
Dnia 3 listopada 2022 r. o godzinie 13.00 w ZSCKR w Suwałkach, przy ul. Ogrodowej 49, odbędzie się wernisaż wystawy: Znani nieznani. Na uroczystość zaproszeni zostali poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, a także przedstawiciele władz lokalnych i instytucji współpracujących z szkołą.
W tym roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunami po raz kolejny włączył się w akcję sprzątania pomników poległych żołnierzy oraz zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły na cmentarzach w naszym mieście.
Już od czternastu lat tradycją naszej szkoły są obchody Szkolnego Święta Chleba. Jedna z najsmaczniejszych i najpiękniejszych uroczystości w szkole w tym roku odbyła się 26 października 2022 r. pod nieco zmienioną nazwą, a mianowicie jako Święto Chleba, Ziemniaka i Zbóż. Celem organizowania w naszej szkole tego dnia jest przypomnienie młodzieży historii powstawania chleba, polskich tradycji bezpośrednio z nim związanych.
W ramach akcji #SzkołaPamięta uczniowie klasy 4 F4H (architektura krajobrazu) sporządzili stroik na grób księdza Feliksa Ottona Bacha Żelewskiego (1880 – 1947)
Hala gimnastyczna nowotarskiego Mechanika była areną zmagań najlepszych żeńskich reprezentacji szkół średnich w unihokeju naszego powiatu. Przystępowaliśmy do zawodów pełni wiary w sukces, mając na uwadze ogrom pracy, który wykonaliśmy na treningach przed turniejem.