Aktualności

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbył się 14 października 2020 roku.
Jak co roku w dniu, w którym w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Już w pierwszych dniach marca tego roku kalendarzowego rozpoczęliśmy przebudowę terenów zieleni wokół szkoły. Niestety z powodu przejścia na naukę zdalną musieliśmy odłożyć nasze plany na później.
Nie od dziś wiadomo, że klimat szkoły tworzą uczniowie i cała szkolna społeczność. A poza tym, wiadomo: czym skorupka za młodu… . Z uczniowskiej pomysłowości i zaangażowania młodzieży w bieżące sprawy rodzi się późniejsza społeczna aktywność i obywatelska, demokratyczna świadomość.
Osoby znające Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wiedzą, że jednym ze szczególnie wyróżniających tę placówkę miejsc jest palmiarnia. Rośnie tam ponad sześćdziesięcioletnia palma, symbol szkoły dla kolejnych uczących się tu pokoleń uczniów.
W piątek 9 października 2020 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Smólniku. Zwiedzili oni budynek główny szkoły, warsztaty mechanizacyjne oraz jeszcze pachnącą nowością halę sportową. Na koniec poznawania bazy dydaktycznej naszej szkoły przygotowaliśmy dla nich słodki poczęstunek i zaprosiliśmy do skomponowania własnej pizzy.
W dniu dzisiejszym przy pięknej pogodzie na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły ponadpodstawowe z miasta.
Warsztaty z przetwórstwa uzupełnieniem wiedzy uczniów szkół rolniczych jest to projekt realizowany przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z partnerami: Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.
2 października 2020 roku to kolejna z dat, która na trwałe wpisze się w historię Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.
Uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy mają okazję poznać działanie najnowszych nowinek technicznych w praktyce.