Aktualności

Dnia 7 września została podpisana umowa pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach reprezentowanym przez Rektora prof.dr.hab. Mirosława Minkinę a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł.St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim reprezentowanym przez Dyrektora mgr Sławomira Wróblewskiego dotycząca współpracy naszej szkoły z Wydziałem Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzetach.
Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 wszystkich naszych uczniów i nauczycieli. Inauguracja rozpocznie się 1. września, o godzinie 9:00, na wyznaczonym placu przed szkołą lub – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych – w hali sportowej naszego Zespołu.
1 września 2021 roku podczas inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie miała miejsce podniosła uroczystość odsłonięcia muralu upamiętniającego wkład jego patrona, Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie w rozwój Wojska Polskiego. Nie byłaby ona możliwa bez pomocy zaangażowanych w nią osób. Wyrazem wdzięczności dla nich były statuetki 'Zasłużony dla Zespołu Szkół CKR'.
W tym roku, podobnie jak cała Polska, czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, młodopolski dramat naturalistyczny...
Niezwykłej wagi uroczystość miała miejsce w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie wraz z inauguracją nowego roku szkolnego. Liczni goście oraz partnerzy przedsięwzięcia towarzyszyli społeczności szkolnej podczas rozpoczęcia roku szkolnego, odsłonięcia muralu oraz zwiedzania przygotowanych wystaw.
W piątek 3 września 2021 r. odbyła się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była ,Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu.
1 września, tradycyjnie, a jednak trochę inaczej, rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego nowy rok szkolny 2021/2022. Ze względów epidemiologicznych uroczysta inauguracja odbyło się w dwóch turach.
Dnia 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w ZS CKR w Kowalu. Uroczystość odbyła się na boisku przyszkolnym. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego wszystkich, a szczególnie uczennice i uczniów klas pierwszych, serdecznie powitał dyrektor Andrzej Zdrojewski
1 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim rozpoczęli kolejny rok szkolny. Rok 2021/2022 zainaugurowaliśmy Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz uroczystą akademią, która ze względu na obostrzenia pandemiczne odbyła się w dwóch turach – najpierw dla uczniów klas I i II, a następnie dla uczniów klas III i IV.
Dnia 27 VIII 2021 r. w naszej szkole odbyła się konferencja dla kadry zarządzającej Zespołami Szkół Rolniczych i Krajowym Centrum Edukacji w Brwinowie oraz pracowników Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości przez dyrektora naszej szkoły i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego (patrona szkoły) przez Szymona Giżyńskiego - Sekretarza Stanu w MRiRW, Roberta Jakubika - Dyrektora Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej MRiRW, Burmistrza Kowala - Eugeniusza Gołembiewskiego oraz przedstawicieli dyrektorów szkół rolniczych. Następnie zwiedzano pracownie dydaktyczne w głównym budynku oraz szkolne muzeum, które wzbudziło żywe zainteresowanie gości, szczególnie Pana Wiceministra. Potem udano się do obiektów szkolnych przy ul. Konopnickiej, gdzie najpierw zwiedzono warsztaty szkolne i posiadane maszyny, urządzenia i sprzęt rolniczy, a następnie niedawno oddaną do użytku salę sportową wraz z zapleczem oraz nowoczesnymi pracowniami do kształcenia gastronomicznego.
Uczniowie naszej szkoły ozpoczęli praktyki zawodowe w Bradze, w ramach Projektu Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe.