Aktualności

Biorąc udział w wychowaniu młodzieży zależy nam na rozwijaniu świadomości znaczenia ekosystemu w życiu codziennym.
Za nami pierwszy tydzień pobytu w słonecznej Grecji. Jedno jest pewne – działo się dużo. Oprócz praktyk zawodowych, które odbywają się w hotelu i zwiedzaniu okolic (min. Litochoro) w weekend wybraliśmy się na dwie dłuższe wycieczki.
Uczniowie naszej szkoły pod okiem fachowców zdobywają dodatkowe kwalifikacje zawodowe tym razem na kursie Rozczyszczania i podkuwania.
Już od tygodnia 16-osobowa grupa uczniów klas trzecich Technikum przy ZSCKR w Sejnach uczestniczy w zagranicznym stażu zawodowym w Grenadzie na południu Hiszpanii. Trzytygodniowy wyjazd został zorganizowany w ramach projektu EUROPEJSKIE STAŻE DROGĄ DO KARIERY. Jest to projekt mobilności ponadnarodowej współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
21 marca, zgodnie z kalendarzem wydarzeń szkolnych, został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. W tym roku temat bezpieczeństwa był dość mocno zaakcentowany i dotyczył wielu aspektów. Uczniowie mogli wziąć udział w zmaganiach związanych z wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wiedzą dotyczącą pierwszej pomocy. Przedstawiciele poszczególnych klas dzielili się swoimi wiadomościami i kompetencjami, odpowiadając na wylosowane zestawy pytań. Udzielane odpowiedzi były ocenianie przez specjalnie powołane jury.