Aktualności

Po podsumowaniu szkolnych zawodów biegowych Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyszła kolej na ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym.
W dniach 28 luty - 1 marca 2023 r. uczniowie klasy 2,3 i 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w największych targach branży cukierniczej ExpoSweet 2023 w Warszawie.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Aby upamiętnić tą ważna datę zorganizowany został konkurs plastyczny oraz konkursie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych.
1 marca br. pan Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził mury budującej się szkoły na Kokoszkowie. Pan minister nie krył zadowolenia z postępów prac.
W czwartek w Zespole Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej akcji: Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Była to już 2 edycja biegu w zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole.
Finał Wojewódzki XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 01 marca 2023 roku w Zielonej Górze.
01.03.2023 r. w okolicach Parku Narodowego Ujście Warty zorganizowaliśmy zawody biegowe w ramach projektu Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Dnia 28 lutego 2023 r. naszą szkołę odwiedziła pani Anna Kostecka – kierownik Działu Kadr i Płac Run-Chłodnia we Włocławku. Rozmowa z dyrektorem ZS CKR w Kowalu Andrzejem Zdrojewskim dotyczyła współpracy między szkołą a Run-Chłodnią we Włocławku. Obszary, które interesują włocławską firmę, to praktyki zawodowe dla uczniów naszej placówki, oferta pracy dla absolwentów dotycząca kontraktacji wśród rolników, oferta prac sezonowych oraz próby badawcze gleb ze spring onion.
Dnia 27 lutego 2023 r. odbyły się eliminacje szkolne do 4 edycji konkursu: Gotuj z klasą.