Z życia szkoły

Święta i przygotowania do nich stanowią wyjątkową okazję do dodatkowych aktywności w naszej szkole, w tym zwłaszcza konkursów. Tak było również w przypadku niedawnych Świąt Wielkiej Nocy, którym dedykowane były dwa konkursy gastronomiczne.
Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół CKR w Leśnej Podlaskiej jest organizacją, której działalność ma charakter akcyjny, opierający się na wytycznych PCK oddział w Lublinie. Głównym celem działalności koła jest kształtowanie wśród młodzieży naszej szkoły aktywnych postaw i zachowań dla dobra drugiego człowieka.
Realizując swoją pasję – fotografowanie -Dymitr Szwałek, uczeń klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, wziął udział w internetowym konkursie fotograficznym - Jesień w obiektywie - ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.
Młodzież, kształcąca się w Technikum Architektury Krajobrazu zdobywa teoretyczną i praktyczną wiedzę związaną m.in. z urządzaniem i pielęgnacją roślinnych obiektów architektury krajobrazu oraz z projektowaniem, urządzaniem, pielęgnacja i konserwacja terenów zieleni.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Naleśników obchodzonego 4 marca, młodzież szkolna kształcąca się z zawodach gastronomicznych wzięła udział w kolejnych zajęciach odbywających się w ramach Kółka Żywieniowego. Uczestnicy spotkania po raz pierwszy mieli okazje przygotowywać i degustować francuskie naleśniki Crepes Suzette.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.
Poprawa jakości powietrza wymaga kształtowania w młodym pokoleniu poczucia odpowiedzialności i solidarności.
Matematyka, fizyka czy języki obce nie stanowią dla nich większych problemów - dyrektor szkoły nagrodził najlepszych i najzdolniejszych. 5 lutego w Palmiarni, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych za pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021, przyznawanych najzdolniejszym uczniom.
Pomimo różnych trudności i obostrzeń w Zespole Szkół centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu tradycji stało się zadość.
Zaplecze dydaktyczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w ostatnim czasie zostało wzbogacone o nowy samochód do nauki jazdy.