Z życia szkoły

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ odbywa się już trzydziesty raz. Hasło obecnego finału to: SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI.
Dnia 12 września 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która bezpośrednio nadzoruje szkoły rolnicze. Pani Minister wraz z burmistrzem Kowala p. Eugeniuszem Gołembiewskim, w obecności mediów – TV Kujawy i Radio HIT - mogła zobaczyć, w jaki sposób szkoła, której organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wykorzystuje środki inwestycyjne na rozwój placówki, a tym samym podnoszenie jakości kształcenia młodzieży uczącej się w Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia
W dniu 8 września 2023 r. młodzież ZS CKR w Kowalu włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Korzystając z atrakcyjnej pogody, uczniowie wraz z nauczycielami języka polskiego oraz bibliotekarkami udali się do parku, by wspólnie przeżywać lekturę NAD NIEMNEM Elizy Orzeszkowej. Czytany fragment powieści obfitował we wzmianki o różnorodnych elementach przyrody, w związku z czym zadaniem słuchaczy było znalezienie w parku przynajmniej jednej rośliny, o której była mowa w tekście. Nagrodę stanowiła bardzo dobra lub celująca ocena z języka polskiego.
W dniu 4 września 2023 r. na hali sportowej uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie klasy piątej technikum serdecznie powitali wszystkich obecnych, gorąco pozdrawiając przede wszystkim nowych nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło także życzeń dla całej społeczności szkolnej, by ten rozpoczynający się rok szkolny przyniósł jak najwięcej radości, sukcesów i przede wszystkim wzajemnego szacunku i życzliwości. Do życzeń uczniów dołączył się pan dyrektor Andrzej Zdrojewski, który serdecznie jeszcze raz powitał całą społeczność uczniowską, szczególne słowa kierując do uczniów nowo otworzonego kierunku kształcenia, czyli technikum weterynarii.
W sobotę, 2 czerwca w miejscowości Guty - Bujno odbyły się Gminno - Parafialne dożynki, w których uczestniczyła delegacja Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
31 sierpnia br. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPEMI) reprezentowaną przez Pana Prezesa Zarządu - Wiesława Różańskiego, a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia im. Władysława Stanisława Reymonta reprezentowanym przez Pana Dyrektora - Sławomira Wróblewskiego.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie
W niedzielę 25 czerwca 2023 r. na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce odbył się pierwszy w sezonie festyn folklorystyczny pod nazwą ZBIERAJ RUMIANEK, BO ŚWIĘTY JANEK.
W dniu 19 czerwca 2023 r. społeczność naszej szkoły miała zaszczyt gościć panią Annę Gembicką - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych. Pani minister wzięła czynny udział w spotkaniu uczniów szkoły z przedstawicielami fundacji We are for U. Fundacja ta została założona w 2019 r. przez Bartosza Durmę. Naczelnym celem fundacji jest inspirowanie i wspieranie działań mających na celu rozwój kariery osób, które chcą doskonalić swoje pasje i talenty oraz zachęcenie młodzieży do angażowania się w sprawy społeczne.
15. czerwca uczniowie klasy 1 Technikum Żywienia wraz z innymi szkołami ponadpodstawowymi z powiatu dębickiego wzięli udział w akcji Sprzątanie lasu w powiecie dębickim 2023 – Las Okiem Orła. Akcję tę zorganizował Powiat Dębicki wspólnie z Nadleśnictwem Dębica.