Z życia szkoły

Nasza szkoła została wyróżniona za owocną współpracę z Politechniką Bydgoską.
W naszej szkole, po raz kolejny zorganizowaliśmy Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia. W dniach od 14 do 18.11.2022r. odbyło się wiele działań, mających na celu promowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na rolę chleba w życiu codziennym i podniesienie świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami.
Od początku roku szkolnego 2022/2023 uczniowie nadal mogą uczestniczyć w zajęciach Koła Żywieniowego. Tematem przewodnim w tym roku szkolnym jest KUCHNIA REGIONU KUJAW - DAWNIEJ I DZIŚ. W dniu 4 listopada na zajęciach dodatkowych pn: POTRAWY KUJAWSKIE I OBRZĘDY GWARUM GODANE młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielką Kół Gospodyń Wiejskich regionu Kujaw.
Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień w kalendarzu polskich uroczystości. Świętujemy rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności, odzyskanej po 123 latach niewoli, a także posiadania własnych granic, suwerenności oraz prawa do posługiwania się językiem ojczystym. W naszej szkolnej wspólnocie obchody tego wielkiego święta rozpoczęliśmy już 10 listopada włączając się w akcję Szkoła do hymnu. 11 listopada poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w miejsko-parafialnych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.