Z życia szkoły

ZSCKR w Bydgoszczy od kilku lat owocnie współpracuje z Politechnika Bydgoską. Tym razem braliśmy udział w Debacie Oksfordzkiej.
Tradycją szkoły jest wyjazd młodzieży klas maturalnych na pielgrzymkę dziękczynno - błagalną do miejsc kultu religijnego.
ZSCKR w Leśnej Podlaskiej gości w murach szkoły uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej oraz Szkoły Podstawowej w Sitniku.
TURNIEJ KLAS obchodzony w naszej szkole w pierwszy dzień wiosny swoją tradycją sięga już ponad trzydziestu lat.
W dniu 17 marca 2022 r. odbyła się akademia szkolna poświęcona Patronowi Szkoły, którym jest od dnia 14 października 19994 r. Król Kazimierz Wielki. Podczas akademii mogliśmy poznać naszego Patrona nie tylko jako potężnego, mądrego władcę, ale również człowieka z krwi i kości, pełnego słabostek i ludzkich odruchów.
Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu.
Nasza szkoła stara się, aby wiedza o najnowszych oraz przyszłościowych technologiach w rolnictwie była dostępna dla naszych uczniów. Dlatego gościliśmy w naszych murach dwóch przedstawicieli firmy Fricke, dystrybutora maszyn rolniczych - Radosława Rzeplińskiego i Dariusza Fedyniaka.
Dzięki udziałowi Szkoły w projekcie pt. Program Rozwoju Zespołu Szkół Centrum Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 ostatnie miesiące to czas wytężonej pracy w zakresie doskonalenia umiejętności zawodowych. Korzystają z niego nie tylko nasi uczniowie, biorący udział w licznych warsztatach, ale również nauczyciele przedmiotów zawodowych.