Z życia szkoły

W dniach 20-22 maja br. zorganizowane zostały Dni Otwartych Drzwi w naszej szkole. Własnym autokarem przywieziona została młodzież z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, tj. z Lubienia Kuj., Kalisk, Kanibrodu, Kłóbki, Grabkowa, Więsławic, Krzywia, Solca, Białotarska, Baruchowa, Chocenia, Śmiłowic i Wilkowic, zaś uczniowie z Nakonowa, Łaniąt, Smółnika oraz Kowala dotarli sami.
W poniedziałek 6 maja 2019 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne. Matura, nazywana często najważniejszym egzaminem w życiu, zainaugurowana została jak zwykle obowiązkowym sprawdzeniem wiedzy na egzaminie pisemnym z języka polskiego.
Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 01.05.2019 r. z udziałem tłumu uczestników, nieopodal naszego głównego budynku, na wolnym powietrzu przy Kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym od południa do wieczora uczestniczyliśmy w różnego rodzaju atrakcjach składających się na święto zwane Jarmarkiem Kazimierzowskim.
Tegoroczni absolwenci klas maturalnych Zespołu Szkół CKR w Kowalu czas szkolnych zmagań mają już za sobą. Teraz czekają na nich tylko egzaminy maturalne i kolejny etap swego życia. Społeczność szkolna pożegnała swych maturzystów przygotowując dla nich akademię.
Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 12 – 14 marca 2019r. Ćwiczeniom duchowym przewodził O. Melchior Królik, który przybył do nas z klasztoru na Jasnej Górze. Ojciec Melchior Królik, który jest odpowiedzialny za stan Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej , opowiedział nam o cudach i łaskach jakich doświadczyli ludzie za przyczyną Matki Bożej.
Od początku marca 2019 r. w ZS CKR w Kowalu zaczęła funkcjonować Wirtualna Gazetka Szkolna. Na ekranie LCD, zainstalowanym na ścianie korytarza I piętra budynku głównego, wyświetlane są informacje związane z funkcjonowaniem placówki.
ZSCKR w Bydgoszczy współpracuje z Uniwersytetem Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy. W ramach zajęć praktycznych Uczniowie technikum weterynarii odbywają zajęcia w prosektorium.
27 stycznia 2019 r. uczniowie klas czwartych ZSCKR w Jabłoniu bawili się na swoim balu studniówkowym. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 w Domu Weselnym Jarmuł w Parczewie.