Konkursy i Warsztaty

W dniu 12 czerwca 2024 r. uroczyście ogłoszone zostały wyniki XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w tej pięknej rywalizacji. Wszak patron konkursu mieszkał i pracował w Kowalu. W tym roku nasi reprezentanci również sięgnęli po laury.
Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego SLOW FOOD 2024 pod hasłem Polskie zioła w kuchni
24 maja 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyła się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego SMAKI WSI. Temat tegorocznych zmagań brzmiał: POTRAWY ZAPIEKANE NA POLSKIM STOLE. Celem konkursu było rozpowszechnianie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności oraz integracja społeczności szkolnych.
W dniu 14 maja 2024 r. odbył się szkolny Test Wiedzy o Unii Europejskiej związany z obchodami 20-lecia wstąpienia naszego kraju do UE. Do testu przystąpiło 25 chętnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego zadania zamknięte, dotyczące historii i teraźniejszości UE oraz zasad jej funkcjonowania