Konkursy i Warsztaty

W środę 06 października uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, w ramach zajęć praktycznych, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panią Annę Szpurę.
Dnia 8 października 2021 r. ponownie do naszej szkoły zawitał prof. Michał Głuszkowski z UMK w Toruniu, by realizować kolejne zajęcia i warsztaty związane z programem Mój region – mój język – moja historia. Uczniowie klas II i III Technikum zapoznali się ze specyfiką różnych odmian językowych, w tym przede wszystkim gwary kujawskiej. Wskazano jej specyficzne cechy i rozpoznawano je na konkretnych przykładach. W drugiej części spotkania wystąpiła też Justyna Marcinkowska, doktorantka etnologii na UAM w Poznaniu, reprezentantka Fundacji Ari, Ari.
W ramach projektu Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny, 5 października w Izbie Pamięci działającej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, odbyły się warsztaty etnograficzne oraz spotkanie z gawędziarzem i twórcą prywatnego muzeum Galeria Kujawska w Kowalu, Antonim Benedyktem Łukaszewiczem. Zajęcia poprowadziła Justyna Marcinkowska, etnolożka i przedstawicielka Fundacji Ari Ari. Warsztaty etnograficzne zostały poświęcone muzykowaniu oraz roli muzyki w codziennym życiu ludzi XX-wiecznej wsi kujawskiej. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli szkolne muzeum i wybrali eksponaty na wystawę, która będzie zwieńczeniem projektu. Wśród wyselekcjonowanych przedmiotów znalazły się dawne instrumenty muzyczne, ale także gramofony czy magnetofony.
W środę 29.09.2021 r. uczniowie klas II i III Technikum w zawodzie technik weterynarii, w ramach zajęć praktycznych, odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
Sukcesem w konkursie fotograficznym mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły: Justyna Barańska i Natalia Grabowska, które pod opieką pani Iwony Chibowskiej wzięły udział w konkursie organizowanym w ZSCKR w Siennicy Różanej, przeznaczonym dla uczniów z województwa lubelskiego z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ze szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W dniach 29-30 maja 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbył się turniej szachowy o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Sobierajski, uczeń III klasy Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji i agrotroniki.
Młodzież klasy I Technikum w zawodzie technik weterynarii 18.05.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu chowu i hodowli zwierząt oraz zootechniki w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny Smaki Wsi rozstrzygnięty. W bieżącym roku szkolnym odbyła się jego IX edycja. Tematem tegorocznych zmagań były: Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole.
W miesiącu marcu odbył się zdalnie konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły - Kazimierzu Wielkim, uznawanym za jednego z najwybitniejszych władców Polski. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce za panowania ostatniego monarchy z dynastii Piastów.
Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej nagłym zawieszeniem zajęć, w tym roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny.
W dniu 12.04.2021 r. odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu rozstrzygnięcie wiosennego konkursu gwarowego: Wieśniane słowa- wieśniane nuty.