Konkursy i Warsztaty

Sukcesem w konkursie fotograficznym mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły: Justyna Barańska i Natalia Grabowska, które pod opieką pani Iwony Chibowskiej wzięły udział w konkursie organizowanym w ZSCKR w Siennicy Różanej, przeznaczonym dla uczniów z województwa lubelskiego z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ze szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W dniach 29-30 maja 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbył się turniej szachowy o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Sobierajski, uczeń III klasy Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji i agrotroniki.
Młodzież klasy I Technikum w zawodzie technik weterynarii 18.05.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu chowu i hodowli zwierząt oraz zootechniki w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.
Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny Smaki Wsi rozstrzygnięty. W bieżącym roku szkolnym odbyła się jego IX edycja. Tematem tegorocznych zmagań były: Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole.
W miesiącu marcu odbył się zdalnie konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły - Kazimierzu Wielkim, uznawanym za jednego z najwybitniejszych władców Polski. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce za panowania ostatniego monarchy z dynastii Piastów.
Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej nagłym zawieszeniem zajęć, w tym roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny.
W dniu 12.04.2021 r. odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu rozstrzygnięcie wiosennego konkursu gwarowego: Wieśniane słowa- wieśniane nuty.
Od marca 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu wspólnie z PZU realizujemy projekt pn.: WIEDZA TO NASZA SIŁA - zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego poprzez innowacyjne zajęcia stacjonarne i wyjazdowe, w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC TO MOC.
Realizując swoją pasję gotowania - Natalia Grabowska, uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, wzięła udział w konkursie Zero food waste– nie marnuję żywności, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
W dniu 24 marca br. w naszej szkole odbył się finał IV edycji konkursu MISTRZOWIE w KUCHNI 2021. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań kulinarnych była bryndza podhalańska.
Dnia 24 lutego 2021 r. odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim. Do rywalizacji przystąpiło sześcioro uczniów, kształcących się w zawodzie kucharz. Udział wzięli przedstawiciele szkół w: Lublinie, Kowalu, Radomiu, Kielcach, Wieluniu i Tomaszowie Mazowieckim.