Konkursy i Warsztaty

Michał Nowak uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odniósł wielki sukces na tegorocznej XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacji rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
22 maja 2023 roku nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE, A OCHRONA WÓD. Grupa uczniów z naszej szkoły zajęła II miejsce na podium.
Podczas 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Smaki Wsi w ZSCKR w Karolewie dziewczęta Julia Ratajczak oraz Katarzyna Rykaluk zdobyły I miejsce - Złotą patelnię, wśród 19 rywalizujących szkół.
Dnia 25 maja 202023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie zostało zorganizowane I Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięła w nim udział także reprezentacja naszej szkoły. Byli to: w kategorii uczniów - Roksana Ryniec i w kategorii nauczyciele niebędący polonistami – Andrzej Perliński.
W dniu 24 maja 2023 r. po raz czwarty mogliśmy gościć uczniów z 10 szkół rolniczych, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stanęli oni w szranki w dwóch konkursach kulinarnych: WIEPRZOWINA RASY RODZIME W ROLI GŁÓWNEJ oraz KIEŁBASA UCZNIOWSKA. Przyjechali do nas uczniowie i nauczyciele z Bielic, Lututowa, Brzostowa, Swarożyna, Sypniewa, Mieczysławowa, Starego Brześcia, Sędziejowic, Studzieńca, Radomia. aby rywalizować miedzy sobą w sporządzeniu najlepszej potrawy z wieprzowiny oraz przygotowaniu kiełbasy. Organizatorem konkursów było Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej, zaś głównym sponsorem Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego. Patronat honorowy objął Robert Telus - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego na miejscu reprezentowała Anna Radecka - Dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych MRiRW.
W dniu 10 maja 2023 r. pan dyrektor Andrzej Zdrojewski udał się do Szkoły Podstawowej w Solcu, aby wręczyć nagrodę uczennicy tamtejszej szkoły - Amelce Rosiak, która wygrała kwietniową edycję naszego Konkursu dla uczniów Klas Ósmych. Amelka, oprócz otrzymania nagrody rzeczowej, zyskała również prawo do udziału w losowaniu nagrody głównej, czyli darmowej wycieczki do Zakopanego i Energylandii.
W dniach 25-27.04.2023 r. w Zabrzu odbył się VI Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Wzięło w nim udział tylko 9 uczestników wyłonionych w trakcie eliminacji wojewódzkich z całej Polski. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu dumnie reprezentowała Natalia Śmiałek, uczennica klasy III BS I stopnia ( przypomnijmy, że na eliminacjach wojewódzkich w Grudziądzu zdobyła I miejsce). Konkurs ten składał sie z dwóch części: teoretycznej, wymagającej rozwiązania testu, oraz praktycznej. Ta druga część polegała na przygotowaniu zakąski i dania zasadniczego pn. Wariacje kulinarne z rybami w roli głównej.
W marcu 2023 roku Zespół Szkół CKR im. Jana Pawła II w Brzostku ogłosił konkurs na hasło promujące zdrowy styl życia wolny od nałogów - alkoholu, nikotyny, narkotyków, dopalaczy, którego adresatami byli uczniowie klas VIII szkół podstawowych z Gminy Brzostek. Celem konkursu Nałogom mówię NIE było propagowanie wśród młodzieży mądrych postaw i trzeźwego patrzenia na świat.
Uczniowie klas gastronomicznych z ZSCKR Nowy Targ zmierzyli się kulinarnymi zadaniami w VI edycji Szkolnego Konkursu Mistrzowie w Kuchni.
14 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły: Klaudia Wójcik - kl. IV TAKg i Michał Nowak - kl. IV TMRiAp wzięli udział w XLVI eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Dnia 3 kwietnia 2023r. tradycyjnie jak co roku, odbył się szkolny konkurs Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz, w którym współzawodniczyli uczniowie klasy I i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zadaniem konkursowym było przygotowanie potraw i nakrycia stołu na KOLACJĘ DLA DWOJGA.