Konkursy i Warsztaty

Dobiegł końca drugi etap SIGG-u, który polega na inwestowaniu środków pieniężnych na rynku kontraktów terminowych na indeksy WIG20 i mWIG40, WIG. GAMES, WIG.MS-BAS, WIG.MS-FIN oraz WIG.MS-PET, a także kontraktów terminowych na waluty oraz kontrakty akcyjne.
Świetny wynik osiągnęli uczniowie z klasy IV Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. 10 marca 2020 r. do Ostrowa Wielkopolskiego przybyli uczniowie z całej wielkopolski, którzy są pasjonatami dziedziny z wielką przyszłością – odnawialnych źródeł energii.
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu - Bitwa na drobiowe smaki - swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Natalia Kościuczyk i Wiktoria Masalska z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
W dniu 10.01.2020 r. zakończył się I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów ZS CKR w Kowalu, ponieważ w tegorocznej edycji zarejestrowało się aż 12 zespołów z tej szkoły: AvalonTeam (Bartłomiej Chojnacki i Eliasz Dominik), Bracia Murdok (Jankowski Robert, Błaszczyk Dawid), Muminki12 (Damian Korpusiński i Przemysław Rybski), Hazardowcy (Wojciech Ormiński i Jakub Pomorski), Globusy II (Marcin Michalski i Adrian Wrocławski), Janusze Biznesu18 (Dawid Dyjeta i Dawid Jóźwiak), #DZIKI (Konrad Komorowski i Bartek Wilczyński), Dwa Złota (Patryk Gawłowski i Dominik Pawlak), NIAGARA (Krystian Michalak i Adam Wichrowski), TANDER (Damian Bronikowski i Dominik Tyrała), Blok Ekipa (Marceli Skalski i Mateusz Jaworski).
W dniu 6 grudnia 2019 r. odbyła się w siedzibie LMK we Włocławku X edycja Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w tej rywalizacji. Zespół Szkół CKR w Kowalu reprezentowany był przez: Weronikę Lewandowską, Adriannę Kocanowską, Marcelego Skalskiego, Macieja Wilińskiego i Alicję Rybarkiewicz.
Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w czwartek, 28.11.2020r., wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadziła pani Anna Szpura -przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Korniczanki. Pani Anna od wielu lat podejmuje działania na rzecz odtwarzania i promocji tradycji kulinarnych na Podlasiu.