Konkursy i Warsztaty

W eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w dniach 24-25 października, wzięło udział 32 uczniów, w 4 blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, weterynaria i gastronomia.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Nasze uczennice: Daria Jędrzejewska i Mirela Skalska, pod czujnym okiem nauczycielek bloku żywienia, Andżeliki Kopczyńskiej i Anny Kopackiej, przygotowały: zupę z suszonych grzybów z kluseczkami kładzionymi oraz pasztet z kurzych wątróbek podlany koniakiem. To zupa grzybowa dała nam II miejsce, właśnie ona zasmakowała kapitule oceniającej konkursowe potrawy
20 października 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wzięli udział w TURNIEJU SMAKÓW - JESIEŃ NA WIELKIM GOŚCIŃCU LITEWSKIM.
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach dnia 10 czerwca br. uroczyście podsumowano XIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący, Sławomir Gwardecki, dyrektor SP w Śmiłowicach, członkowie - znani w regionie poeci -Teresa Olewczyńska, Mirosław Glazik i Jarosław Wojciechowski, po zapoznaniu się z ponad 100 wierszami nadesłanymi przez 70 młodych poetów przyznała 20 nagród i wyróżnień.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Regionalnym Konkursie Gastronomicznym "Regionalne podróże kulinarne 2019" w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim.
Dnia 15.05.2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włocławku odbyła się VIII Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej 2019. Uczestnikami eliminacji były dwuosobowe zespoły reprezentujące wszystkie szkoły średnie z terenu Powiatu Włocławskiego.
W dniach 26 kwietnia i 10, 14 i 21 maja nasi uczniowie brali udział w warsztatach zorganizowanych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jedna grupa uczestniczyła w warsztatach, których tematyka obejmowała zagadnienia z zakresu odnawialnych źródeł energii, a druga - z agrobiznesu, gdzie nasi uczniowie poszerzali wiedzę o ekonomii, zarządzaniu i finansach. Uczniowie z klasy kształcącej w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zajmowali się tematyką wydajności i opłacalności słonecznych instalacji grzewczych. Projektowali też słoneczne instalacje grzewcze i instalacje fotowoltaiczne. Pracowali w stacji meteorologicznej pomiarów słonecznych, badali współczynnik wydajności sprężarkowej pompy ciepła i wykonywali wiele innych zadań, które poszerzyły ich wiedzę i umiejętności.
Sukces naszych uczniów w Finale Regionalnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska
W dniach 24-26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu odbył się finał II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Jego organizatorem byłI gospodarze turnieju i Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Został on wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy.
Gołotczyzna znowu na podium. Kolejny rok reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach OWIUR.
16 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród przyznanych w konkursie ogłoszonym z okazji Światowego Dnia Poezji.
Sukces Karola Jarząbka - I miejsce - OWiUR , blok mechanizacji rolnictwa w okręgowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bielsku Podlaskim.