Konkursy i Warsztaty

Zakończył się II ogólnopolski konkurs filmowy Świat się kręci wokół wsi. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego podstawowym celem było wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, przede wszystkim w oczach młodych ludzi.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Bednarski, uczeń IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
W tym roku Gabriela Turkot reprezentowała Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowy Targ w Finale XLVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka.
Współczesne rolnictwo bazuje na wiedzy naukowej i najnowszych zdobyczach techniki. W związku z tym spotkanie, które miało miejsce dnia 15.12.2022 roku w ZS CKR w Brzostku z Firmą Mas Seeds zajmującą się tworzeniem programów hodowlanych, których celem jest wytwarzanie nowych odmian kukurydzy, słonecznika, rzepaku i lucerny pomaga znacząco w edukacji uczniów.
Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Patryka Kaczmarczyka, właściciela restauracji Shima Sushi w Łochowie oraz panią Annę Kopka właścicielkę restauracji Łochowianka w Łochowie, trenerów którzy przeprowadzili warsztaty sushi dla uczniów ZS CKR w Starym Lubiejewie.
Zima w kuchni i na stole była tematem przewodnim XIX Edycji Małopolskiego Konkursu Stół pięknie nakryty. Temat nawiązywał nie tylko do pory roku, ale również do produktów i przypraw, które warto stosować w tym czasie do produkcji potraw, deserów i napojów.
Uczniowie klasy 4PT doskonalili swoje umiejętności przy sporządzaniu pizzy. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów.
W dniu 17 listopada 2022 roku, uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Trucina, Zuzanna Orzechowska, Zuzanna Drzyzga, Jakub Przewięda i Michał Nowak wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu ekologicznego Piękne i niebezpieczne zorganizowanym przez II LO i Starostwo Powiatowe w Dębicy.
W dniach 17-18 listopada 2022 r. 30 uczniów wraz z opiekunami uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych na uczelniach wyższych w Lublinie
Dnia 17 listopada 2022 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbył się etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, w którym wzięło udział 44 uczniów z 22 szkół. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Kraziński z kl. III TMRiA, oraz Przemysław Rybski z kl. IV TMRiA.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Bielawska z klasy IITTŻ otrzymała 10 listopada aż dwa wyróżnienia w konkursach plastycznych.
A to Polska właśnie… Pod takim tytułem 8 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbył się konkurs recytatorski. Warunkiem udziału w nim był odpowiedni - patriotyczny, dobór repertuaru.