Konkursy i Warsztaty

Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w dniach od 21 do 25 września 2020 r. udała się na szkolenie wyjazdowe do partnerskiej szkoły w Hańczowej.
Dnia 9 września 2020 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu odbyły się XI Warsztaty Polowe poświęcone uprawie buraka cukrowego, w których uczestniczyła grupa uczniów klasy II Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z dyr. Andrzejem Zdrojewskim i Wojciechem Rudzińskim.
W dniu 08.09.2020 r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas II i III Technikum kształcące w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Konkurs został zorganizowany przez KRUS we Włocławku. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Przed konkursem pogadankę z uczniami na temat bezpiecznej pracy w rolnictwie, przeprowadził przedstawiciel KRUS pan Zbigniew Suchomski.
Dobiegł końca drugi etap SIGG-u, który polega na inwestowaniu środków pieniężnych na rynku kontraktów terminowych na indeksy WIG20 i mWIG40, WIG. GAMES, WIG.MS-BAS, WIG.MS-FIN oraz WIG.MS-PET, a także kontraktów terminowych na waluty oraz kontrakty akcyjne.
Świetny wynik osiągnęli uczniowie z klasy IV Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. 10 marca 2020 r. do Ostrowa Wielkopolskiego przybyli uczniowie z całej wielkopolski, którzy są pasjonatami dziedziny z wielką przyszłością – odnawialnych źródeł energii.
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu - Bitwa na drobiowe smaki - swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Natalia Kościuczyk i Wiktoria Masalska z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
W dniu 10.01.2020 r. zakończył się I etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów ZS CKR w Kowalu, ponieważ w tegorocznej edycji zarejestrowało się aż 12 zespołów z tej szkoły: AvalonTeam (Bartłomiej Chojnacki i Eliasz Dominik), Bracia Murdok (Jankowski Robert, Błaszczyk Dawid), Muminki12 (Damian Korpusiński i Przemysław Rybski), Hazardowcy (Wojciech Ormiński i Jakub Pomorski), Globusy II (Marcin Michalski i Adrian Wrocławski), Janusze Biznesu18 (Dawid Dyjeta i Dawid Jóźwiak), #DZIKI (Konrad Komorowski i Bartek Wilczyński), Dwa Złota (Patryk Gawłowski i Dominik Pawlak), NIAGARA (Krystian Michalak i Adam Wichrowski), TANDER (Damian Bronikowski i Dominik Tyrała), Blok Ekipa (Marceli Skalski i Mateusz Jaworski).