Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w MIECZYSŁAWOWIE
Adres

Mieczysławów

99-314 - Krzyżanów

woj.łódzkie

tel. 24 254-20-85

email: zsckrmieczyslawow@wp.pl

www: http://mieczyslawow.edu.pl/

Nasze Wiadomości
Dziś w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi obyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs patriotyczny "Ojczyzna codziennie".
30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Mieczysławów gra razem z Wielką Orkiestrą! W tym roku dla okulistyki dziecięcej Nasi uczniowie uwielbiają pomagać i z zapałem uczestniczą w akcjach charytatywnych Dziewczyny z III klasy TŻiUG napiekły serduszkowych ciasteczek Dochód ze sprzedaży łakoci ląduje w puszce WOŚP. Pani Monika Ziębińska dopilnowała, by smak był niepowtarzalny a Szkolną Orkiestrą dyryguje Pani Krystiana Czekalska
W naszej szkole mamy już certyfikowanego mediatora szkolnego. Mediacja – szczególnie mediacja rówieśnicza – jest nieocenionym i efektywnym narzędziem do rozwiązywania wszelkich uczniowskich sporów. Niebawem ruszamy ze Szkolnym Klubem Mediatora.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIIs TZ – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z okazji DNIA KUKURYDZY w JÓZEFKOWIE, gdzie mogli przyjrzeć się maszynom do zboru kukurydzy i różnym agregatom uprawowym i siewnym. Jednocześnie poznali różne odmiany kukurydzy i ich wydajności. Opiekunami byli p. Sławomir Kozłowski i p. Mirosław Ziębiński
We wtorek 26 października uczniowie i nauczyciele ZSCKR w Mieczysławowie wyjechali do Płocka na mecz Ligi Europy piłkarzy ręcznych , by kibicować drużynie Orlen Wisły Płock w meczu przeciwko francuskiej Fenix Toulouse. Głównym celem wyjazdu oprócz integracji uczniów szkoły była nauka prawidłowego zachowania się na obiektach sportowych oraz kulturalnego kibicowania. Na parkiecie oprócz reprezentantów naszego kraju mogliśmy zobaczyć wielu zawodników klasy światowej, a także emocjonować się wspaniałymi zagraniami zawodników obydwu drużyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 33 do29. Gratulujemy zwycięstwa Wiśle i Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wyjazdu za miło spędzony czas. Organizatorem wyjazdu na mecz był p. Robert Matecki.
W piątek, 22 października, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach odbył się jeden z etapów ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Do konkursu zgłosiło się 40 drużyn z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Turniej ma na celu propagowanie ekologicznych źródeł energii. W tym roku drużyny miały za zadanie skonstruowanie prototypu turbiny wodnej. Na turniej przyjechały szkoły techniczne z Polski centralnej, czyli przede wszystkim z województw łódzkiego i mazowieckiego, ale kilka szkół także spoza tego regionu. Młodzi adepci szkół technicznych przygotowują projekty, a następnie modele turbin wodnych oczywiście w skali mikro. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Jaroszczak i Kamil Rybicki z klasy III TMRiA. W rywalizacji nasi uczniowie zajęli wysoko punktowane 5 – miejsce. Opiekunem był p. Mirosław Ziębiński.
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się szkolenie dla klasy IV i III uczących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Chłopcy mogli poznać tajniki dotyczące programów komputerowych wspomagających podejmowanie decyzji w nowoczesnym gospodarstwie. W świecie wirtualnym mogli zobaczyć swoje gospodarstwa, w których pracują na co dzień. Ponadto mogli wyznaczać granice pól uprawnych, zapisywać historię prac, ilość zebranych plonów itp. Szkolenie bardzo zainteresowało naszych uczniów, którzy chętnie zadawali pytania. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki uprzejmości firmy 365 FarmNet.
12 października w ZSCKR w Żarnowcu odbył I Ogólnokrajowy Konkurs Orki Jesiennej Szkół Rolniczych. Naszą szkołę dumnie reprezentowali Dominik Dutkiewicz i Miłosz Modliński. Miłosz Modliński w rywalizacji teoretycznej zdobył II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów był Pan Sławomir Kozłowski.
W ramach działań promocji szkoły w środowisku zaprosiliśmy uczniów klasy ósmej ze SP nr 9 w Kutnie na warsztaty florystyczne i zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia