Sport

W dniu 19. stycznia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wybrali się na wycieczkę do Dębicy.
W styczniu 2024 grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, szkolnym busem udała się na narty do Tylicza. Po 2-godzinnej jeździe byliśmy na miejscu. Warunki do jazdy były dość dobre i zaczęła się nasza przygoda z nartami.
16 grudnia odbyła się jubileuszowa, X edycja Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego. Wyjątkowa inicjatywa, której priorytetem, obok rywalizacji sportowej, jest coroczna akcja charytatywna.100% wpłat za udział w biegu, przekazywana jest na wybrany, szczytny cel.
W dniach 19-2 października 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu odbyły się II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Tenisie Stołowym. O puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa walka toczyła się w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej 40 lat oraz dyrektorzy szkół resortu rolnictwa. Wśród szkół, które wystawiły swoich reprezentantów były: Bogdańczowice, Chroberz, Lututów, Nadróż, Okszów, Potoczek, Radom, Różaniec, Sejny, Sędziejowice, Siennica Różana oraz Kowal.
Mistrzostwa odbyły się w 7 października w Sokołowie Podlaskim. Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie zdobywając brązowy medal w kategorii MIX OPEN (trzech mężczyzn i dwie kobiety) oraz brązowy medal w kategorii MIX (klasa wagowa 400 kg). Poza tym w kategorii mężczyzn kat. 425kg i kobiet kat. OPEN nasi uczniowie wywalczyli piąte miejsca.
2 października 2023 na obiektach MOSiR w Pułtusku, rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Po zaciętej rywalizacji nasi biegacze w składzie: Jakub Olkowski, Dominik Łukasiewicz, Radosław Krzyczkowski, Konrad Niesłuchowski, Piotr Florczyk, Karol Jeż, Edgar Napiórkowski, Adrian Waleśkiewicz zajęli I miejsce.
Na hali sportowej SP w Oleszycach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSCKR w Oleszycach. W zawodach startowały drużyny z województwa podkarpackiego. Po sportowej walce nasza drużyna zdobyła 3. miejsce.
Świetnie spisała się reprezentacja naszych dziewcząt w drużynowych biegach przełajowych. Z zawodów powiatowych, które odbyły się na nowotarskim lotnisku wracamy z brązowymi medalami.
W czwartek 30.03.2023 na hali sportowej OSiR w Siedlcach zostały rozegrane regionalne igrzyska w tenisie stołowym.