Sport

II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny 2022 roku rozegrają się w sześciu strefach we wrześniu, a finały odbędą się w Sokołowie Podlaskim 8 października.
25 czerwca 2022 roku z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbył się Bieg dla Bohaterów. Celem wydarzenia było uczczenie 82. rocznicy śmierci wielkiego Polaka i wspaniałego lekkoatlety - Janusza Kusocińskiego.
Z zawodów wojewódzkich w pływaniu wracamy z tarczą, a to za sprawą Krystiana Wilczka ucznia klasy 4 TW, który zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym.
W dniu 12.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Głównym celem tych zawodów była popularyzacja wśród uczniów tej królewskiej gry.
W środę 30.03.2022 r. w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkół średnich powiatu dębickiego.
W poniedziałek 21 marca 2022 r. w sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora ZS CKR w Kowalu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Organizacją sportowej rywalizacji zajęli się nasi nauczyciele wychowania fizycznego, których wspomagali inni pedagodzy, a także uczniowie. W turnieju brały udział drużyny reprezentujące poszczególne klasy, a także ekipy luźno sfederalizowane. Rywalizacja była zacięta, walka przynosiła ze sobą wiele emocji, grano do trzech setów
W dniu 19 marca 2022 r. w klubie Puchatek w Kowalu uczniowie Szkolnego Kółka Szachowego brali udział w Młodzieżowym Turnieju Szachowym. Turniej obył się pod nadzorem sędziego szachowego, a zarazem organizatora - Marcina Matusiaka. Nasze kółko reprezentowali: Aleksander Sobierajski, Michał Baranowski oraz Bartosz Górski.
W naszej szkole, kolejny rok z rzędu, uczniowie rywalizowali w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym.
W sobotę 5 marca 2022 r. w naszej nowej hali sportowej rozegrany został V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt rocznika 2011/2012. Wzięło w nim udział 8 drużyn, w których wystąpiło ponad 100 dziewcząt.
W bieżącym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wyjechali na obóz narciarski w Tatry. Pogoda i humory dopisują wszystkim. Już teraz prezentujemy przesłaną stamtąd pierwszą partię zdjęć.
W miniony piątek na Długiej Polanie w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.