Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
Korzystając z idealnej pogody, klasa III technikum turystyki na obszarach wiejskich odbyła zajęcia praktyczne w terenie.
W marcu br. odbyły się kwalifikacje do V Szkolnego Konkursu Kulinarnego Mistrzowie w Kuchni. Łącznie 31 uczniów z klas gastronomicznych przystąpiło do rozwiązania testu wiedzy kulinarnej w formie online. Do finału konkursu, który odbył się 27 kwietnia b.r. na szkolnej pracowni, zakwalifikowało się 7 osób z najwyższą punktacją.
W sobotę, 7 maja br. odbyła się uroczysta inauguracja Kursów Pasterskich w ZSCKR Nowy Targ. Organizatorem tegorocznej edycji Kursu Bacy oraz Kursu i stażu zawodowego Czeladnika Juhasa jest Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, a całe przedsięwzięcie finansuje Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich działający przy Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w FESTIWALU ZAWODÓW w Krakowie.
W minioną środę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Z zawodów wojewódzkich w pływaniu wracamy z tarczą, a to za sprawą Krystiana Wilczka ucznia klasy 4 TW, który zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym.
W naszej szkole młodzież nadal ma okazję doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Tym razem 20 uczniów z technikum bierze udział w weekendowych zajęciach na KURSIE FLORYSTY.
22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym, w naszej szkole nie mogło zabraknąć działań promujących zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i życie w zgodzie z naturą.
W dniu 12.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Głównym celem tych zawodów była popularyzacja wśród uczniów tej królewskiej gry.
Życzenia od Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.
Edyta Kulińska, uczennica klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Nasza uczennica otrzymała INDEKS, który otwiera jej drogę do studiowania na wybranym kierunku.
Planując Dzień Otwarty szkoły byliśmy przekonani, że warto się spotkać, bo nic nie zastąpi spotkania. W poniedziałek okazało się, że mieliśmy rację, bo goście tłumnie zawitali w progi naszej szkoły.
Polska Wieś w Europie to olimpiada wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia