Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
Z dumą i radością informujemy, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu już po raz trzeci otrzymał srebrną tarczę w Rankingu Najlepszych Liceów i Techników Perspektywy 2022.
Kiedy przychodzi grudzień w naszej szkole zaczyna się przedświąteczna krzątanina. Wszystko to dzięki bożonarodzeniowym dekoracjom i świątecznym wypiekom przygotowywanym na bożonarodzeniowy konkurs.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej rozstrzygnięto konkurs fotograficzny: Z miłości do Ojczyzny - Oczami jesieni. Był on skierowany do uczniów placówek rolniczych z całej Polski i miał na celu promowanie wartości związanych z fotografowaniem oraz poznawaniem interesujących zakątków, roślin oraz zwierząt naszego kraju.
W grudniu b.r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego ponownie wziął udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA.
Duet z naszej szkoły zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujący o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.
Z dwoma złotymi medalami wraca reprezentacja ZSCKR w Nowym Targu z Licealiady powiatowej w pływaniu. Mistrzowskie tytuły w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zdobyli Aleksandra Wojtyczka z klasy 1 TŻiUG oraz Krystian Wilczek z 4 TW.
Z okazji mikołajek samorząd uczniowski obwieścił, że każdy uczeń ubrany 6 grudnia w dowolny element stroju Mikołaja będzie zwolniony z kartkówek i innych szkolnych bolączek. Więc zaroiło się od Mikołajek, Mikołajów i innych stworzeń na szkolnych korytarzach. Prawdziwy święty nosił co prawda trochę inną czapkę, ale najważniejsze, że pamiętamy w tym dniu o miłych gestach, obdarowywaniu się drobnymi podarkami i czułym słowem.
W piątek 19 listopada w Centrum Edukacyjnym Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbyła się XXIII już edycja Konkursu Wiedzy o Pasterstwie. Tradycyjnie wśród drużyn biorących udział w konkursie znalazła się dwuosobowa reprezentacja naszej szkoły: Karol Miętus i Adam Gąsienica z klasy IV technikum agrobiznesu.
Powrót do natury w kuchni i na stole był tematem przewodnim XVIII Edycji Małopolskiego Konkursu Stół pięknie nakryty, który w tym roku odbył się w Krakowie. Tegoroczna edycja konkursu wymagała od uczestników wykorzystania naturalnych składników w trzech niezależnie ocenianych i nagradzanych kategoriach konkursowych: kucharz, kelner-barman i cukiernik.
Film Konrada Stramy – ucznia klasy IV Technikum Agrobiznesu został wyróżniony nagrodą specjalną AGRO Ubezpieczenia w III Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
We wrześniu bieżącego roku do grona uczniów naszej szkoły dołączyła uzdolniona muzycznie Aleksandra Parszywka. Ola jest uczennicą klasy I technikum weterynaryjnego od dwóch miesięcy, a już skradła serca całej naszej szkoły. Niesamowity głos, ogromny talent wokalny, talent sportowy, empatia do zwierząt, chęć niesienia pomocy innym w ramach wolontariatu, a zarazem skromność, pracowitość, koleżeństwo, uśmiech na twarzy i mnóstwo pozytywnej energii- to właśnie w skrócie nasza Ola.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w okresie od października 2019 r. do grudnia 2021 r. realizuje projekt pt. Wysoka jakość transgranicznej edukacji zawodowej drogą do poprawy rynku pracy na terenie pogranicza współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020.
W dniu 9 listopada 2021 r. w naszej szkoły odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w szachach w kategorii dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 22 uczniów, w tym 8 dziewcząt i 14 chłopców. Liczba zgłoszonych uczestników, po dwuletniej przerwie, niezmiernie ucieszyła organizatorów turnieju. Mamy nadzieję, że królewska gra na dobre zagości w murach naszej szkoły i będzie się cieszyła coraz większą popularnością wśród młodzieży.
16 listopada 2021 r. w 114 rocznicę urodzin Augustyna Suskiego obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły. Z tej okazji młodzież pod opieką pani Joanny Cioczek-Jóźwiak oraz pani Anny Marko, przygotowała program muzyczno-artystyczny przybliżający uczniom klas I sylwetkę Augustyna Suskiego oraz jego twórczość. Zwieńczeniem uroczystości był występ szkolnego zespołu regionalnego ZWYRT, który wraz z panem Mateuszem Bułą przygotował niezwykły pokaz tańca i śpiewu góralskiego.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia