Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
Uczniowie naszej szkoły ozpoczęli praktyki zawodowe w Bradze, w ramach Projektu Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe.
Od 13 czerwca do 25 czerwca br. uczniowie z klasy II oraz absolwenci technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych doskonalili swój warsztat zawodowy w Erateini, w Grecji.
Choć za oknem słonecznie i wakacje ruszyły pełną parą to w ZSCKR na Kokoszkowie nadal jest tłoczno i gwarno. Aktualnie w ramach projektu 59 uczniów szkoły doskonali swoje umiejętności na kursach: Inseminacji bydła i trzody chlewnej oraz Prawa jazdy kat. B.
Dnia 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, ze względu na pandemię i ponad 7 miesięczny okres nauczania w trybie zdalnym. Z drugiej zaś, rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których na bieżąco informowaliśmy na stronach internetowych szkoły.
13 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli praktyki zagraniczne w Grecji, które realizowane są w oparciu o projekt Zagraniczne Praktyki w Grecji Kluczem do Kariery finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
W dniu 17.06.2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztacie online, którego tematem przewodnim była organizacja i przeprowadzanie debat i publicznych dyskusji, w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie Nic o Nas! organizowanym przez Fundację Polska Debatuje.
27 maja 2021 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych Siła Przyrody oraz Siła Rolnika.
W minioną niedzielę, 23 maja br. odbył się Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej czyli XVII Papieska Majówka na Bachledówce.
Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny Smaki Wsi rozstrzygnięty. W bieżącym roku szkolnym odbyła się jego IX edycja. Tematem tegorocznych zmagań były: Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole.
Dzień Matki obchodzony jest niemal w każdym zakątku świata w różnym czasie, w różnych krajach. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w tym roku obdarowali swoje mamy słodkimi, własnoręcznie wykonanymi upominkami.
W naszej szkole prowadzone będą interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki próchnicy zębów oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu.
Z dumą spieszymy donieść, że Julia Sebastjańska, tegoroczna absolwentka technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu została laureatką konkursu dla małopolskich szkół średnich na najlepszą laudację lub okładkę Mądrej Książki Roku i w kategorii okładki zajęła III miejsce.
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w międzynarodowej wymianie online zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskie Centrum Młodzieży w Warszawie.
Z radością informujemy, że we współpracy z Europejską Fundacją Edukacyjno-Sportową będziemy realizowali projekt Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery, finansowany z programu POWER.
Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii Tydzień Ulgi organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia