Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Memoriału Strzelców Podhalańskich upamiętniającym żołnierzy, którzy dołączyli do Józefa Piłsudskiego w walce o Niepodległość.
Początek drugiego semestru był dla uczniów czasem zdobycia nowych umiejętności. Młodzież kreatywna i lubiąca kwiaty wzięła udział w kursie florystycznym, a miłośnicy zwierząt i aktywności fizycznej uczestniczyli w kursie instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna.
14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Liczby Pi – matematycznej stałej, która pojawia się w wielu działach zarówno samej matematyki, jak i fizyki.
W dniach 8.03. – 9.03 odbył się charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc przy zakupie sprzętu medycznego dla uczennicy naszej szkoły.
Kilkunastu wolontariuszy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wraz z panią Anną Radwańską ruszyło wczoraj z rynku na nowotarskie ulice, rozdając setki kolorowych tulipanów i ulotek informujących o sytuacji Kamilki oraz zachęcając do wpłat na pomoc dziewczynce.
Uczniowie technikum agrobiznesu Jarosław Możdżeń oraz Dominik Szeliga zakwalifikowali się do III etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
1 marca br. pan Henryk Kowalczyk, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził mury budującej się szkoły na Kokoszkowie. Pan minister nie krył zadowolenia z postępów prac.
27 lutego 2023 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 41 uczniów. Rozgrywki toczyły się w kategorii dziewcząt i chłopców, systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań.
Ze srebrnym medalem wróciły nasze szczypiornistki z Licealiady miejskiej w piłce ręcznej dziewcząt. Turniej odbył się w miniony wtorek, 21 lutego 2023 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu, a uczestniczyły w nim zespoły reprezentujące wszystkie szkoły średnie z Nowego Targu.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego przesłaniem jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.
Jak wygląda życie ludzi na szczycie, dla których największą pasją są Góry, młodzież naszej szkoły miała okazję przekonać się podczas zorganizowanego na sali gimnastycznej Górskie popołudnie pogadankowo – filmowe.
Wszyscy, absolutnie wszyscy celebrowali Tłusty czwartek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, zajadając się pączkami smażonymi na szkolnej kuchni.
Tegoroczne ferie zimowe po raz kolejny były dla uczniów czasem wypoczynku, a zarazem okazją do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.
Gabriela Turkot, uczennica IV klasy technikum technologii żywności, zajęła II miejsce w Finale Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia Florka, który odbył się 26 stycznia 2023 r w Białym Dunajcu.
W dniach 26 i 27 stycznia w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego, już po raz drugi, odbyły się Dni Dawcy Szpiku. W ramach prowadzonej akcji pełnoletni uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy i rodzice mogli zarejestrować się w bazie Dawców szpiku Fundacji DKMS.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia