Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w NOWYM TARGU
Adres

ul. Kokoszków 71

34-400 - Nowy Targ

woj.małopolskie

tel. 18 266-27-71

email: zsckr@nowytarg.pl

www: www.zsckr.nowytarg.pl

Nasze Wiadomości
W dniach 17-18.11.2022 r. uczniowie klasy II i III technikum, kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ekologiczny ogród. Uczniowie podczas zorganizowanych warsztatów oraz wykładów z zakresu szeroko rozumianej sztuki ogrodowej dowiedzieli się między innymi, że ekologia to nie trend, ale nowy standard.
Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w akcji Mikołajki dla Mukoludków organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Bielawska z klasy IITTŻ otrzymała 10 listopada aż dwa wyróżnienia w konkursach plastycznych.
Nowy Targ i okolice od lat znajdują się na niechlubnych, najwyższych miejscach, w rankingach zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Jest to ogromny problem, który długofalowo wpływa na nasze zdrowie i funkcjonowanie.
15 listopada b.r. odbyła się Licealiada ośrodka sportowego Nowy Targ w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół nowotarskich, wśród których znalazła się również reprezentacja ZSCKR.
Dnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie scenariuszem słowno-muzycznym przypomnieli losy zniewolonej ojczyzny i oddali cześć wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość.
W dniu 11 listopada 2022 r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w nowotarskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, defilada pocztów sztandarowych przeszła pod Ratusz, gdzie przedstawiciele władz i nowotarskich instytucji złożyli kwiaty pod Tablicą Pamięci 1920.
Urodziny patrona szkoły to czas, który szczególnie intensywnie przeżywają pierwszoklasiści. To dla nich przygotowana została akademia, podczas której złożyli uroczyste ślubowanie. To do nich adresowane zostało przesłanie wynikające z biografii i twórczości Augustyna Suskiego. Radością i nadzieją napawa fakt, że młodzi chętnie podjęli wyzwania, które stawia przed nimi patron. Dali temu wyraz jako uczestnicy konkursów wiedzy o patronie szkoły oraz plastycznego. W obu bezkonkurencyjna okazała się klasa I technikum weterynarii. Zwycięskiej klasie i wszystkim pozostałym gratulujemy wiedzy i kreatywnych pomysłów.
W piątek 04 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji konkursu Wiedzy o Regionie – Podhale, Spisz, Orawa. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był Taniec, śpiew, muzyka. Organizatorami Konkursu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, a jego zasięg jest międzypowiatowy.
W dniu 3 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w piłce siatkowej o Puchar Przechodni Dyrektora szkoły. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Łącznie zameldowało się 14 drużyn. W tym roku podium zdecydowanie należało do uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Z wielka radością informujemy, iż uczennica klasy 4 technikum żywienia i usług gastronomicznych, Magdalena Galica zakwalifikowała się do II edycji największego branżowego konkursu dla młodych fachowców w Polsce WorldSkills Poland w kategorii Serwis restauracyjny.
Już od czternastu lat tradycją naszej szkoły są obchody Szkolnego Święta Chleba. Jedna z najsmaczniejszych i najpiękniejszych uroczystości w szkole w tym roku odbyła się 26 października 2022 r. pod nieco zmienioną nazwą, a mianowicie jako Święto Chleba, Ziemniaka i Zbóż. Celem organizowania w naszej szkole tego dnia jest przypomnienie młodzieży historii powstawania chleba, polskich tradycji bezpośrednio z nim związanych.
Hala gimnastyczna nowotarskiego Mechanika była areną zmagań najlepszych żeńskich reprezentacji szkół średnich w unihokeju naszego powiatu. Przystępowaliśmy do zawodów pełni wiary w sukces, mając na uwadze ogrom pracy, który wykonaliśmy na treningach przed turniejem.
13 października 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. W tym dniu nie brakowało słów wdzięczności oraz życzeń, które płynęły zarówno od uczniów, ich rodziców jak i od Pana dyrektora Łukasza Fudali.
Prace przy rozbudowie ZSCKR Nowy Targ nabierają tempa, a budynek kształtów.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia