Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w STARYM LUBIEJEWIE
Adres

ul. Klonowa 4

07-300 - Ostrów Mazowiecka

woj.mazowieckie

tel. 29 745-32-66

email: zslubiejewo@op.pl

www: lubiejewo.pl

Nasze Wiadomości
18 września w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbyły się Eliminacje Strefowe III Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Organizatorem głównym Zawodów jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim i Polski Związek Przeciągania Liny.
W sobotę, 2 czerwca w miejscowości Guty - Bujno odbyły się Gminno - Parafialne dożynki, w których uczestniczyła delegacja Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. Tymi słowami Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pan Dyrektor Roman Malicki rozpoczął uroczystą inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie.
Dnia 8 lipca 2023 roku w malowniczym parku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odbyła się impreza plenerowa BITWA REGIONÓW organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami przedsięwzięcia były instytucje: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Opieką medialną otoczyła imprezę TVP3 Warszawa. Patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Perspektywa wakacji i końca roku szkolnego nie studzi zapału uczniów ZS CKR w Starym Lubiejewie, którzy chcą zdobywać kolejne szczyty w swoich kulinarnych możliwościach. Tym razem udaliśmy się na konkurs pn. A na deser… do ZS CKR w Swarożynie. Warto wiedzieć, że już sama eliminacja do tego konkursu to sukces, gdyż byliśmy jedną z dziewięciu szkół zakwalifikowanych do finału.
Na zaproszenie Pani Wójt Gminy Andrzejewo Beaty Urszuli Ponichtery, 2 czerwca uczniowie Zs CKR w Starym Lubiejewie wraz z opiekunkami gościli na rodzinnym pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Urząd Gminy Andrzejewo.
Uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie wzięli udział w programie Młodzi Przedsiębiorczy, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program finansowany jest ze środków Iceland Liechtenstein Norway Grants. Beneficjentami programu są wyłącznie uczniowie szkół branżowych, którzy dzięki niemu mogą pogłębiać i ćwiczyć umiejętności obywatelskie, przedsiębiorcze oraz społeczne.
Praktyki zagraniczne dla uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z ZS CKR w Starym Lubiejewie realizowane w miejscowości Cattolica w ramach programu Erasmus+ to nie tylko zdobywanie umiejętności i wiadomości zawodowych. To również poznawanie kultury goszczącego ich państwa - w tym przypadku są nim Włochy. Program kulturowy realizowany jest w największym stopniu weekendami. Tak też było i minionego weekendu, kiedy nasi uczniowie odbyli wycieczki do Gradary i Rimini oraz Wenecji.
W dniu 23 maja 2023r. uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie zostali laureatami w II Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym " SLOW FOOD 2023". Jego organizatorem był ZS CKR w Oleszycach. Temat przewodni dotyczył: Wiosennego obiadu z pokrzywą.
Z tej okazji 18 maja w lesie pod Stokiem, odbyła się obchody upamiętniające to wydarzenie. O godz. 10:00 złożone zostały kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym powstańców, odsłoniętym w maju 2013 roku. W asyście pocztów sztandarowych, kwiaty składały delegacje władz samorządowych - wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali pan dyrektor Roman Malicki i pani Alina Sobotka.
W niedzielę, 14 maja 28 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z klas 2BT, 3BT oraz 4BT pod opieką trójki opiekunów wyjechało na dwutygodniowy staż do Włoch w ramach realizacji projektu nr 2022-1- PL01-KA121-VET000061777 współfinansowanego przez program Unii Europejskiej Erasmus+.
W sobotę 13 maja terenie ogródka jordanowskiego w Ostrowi Mazowieckiej nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu upamiętniającym Rotmistrza Witolda Pileckiego - VII Święto Rotmistrza Pileckiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich, a nasza szkoła wzięła w nim udział, wystawiając stoisko promocyjne.
W sobotę, 29.04.2023 słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego w ZS CKR w Starym Lubiejewie otrzymali świadectwa ukończenia kursu w kwalifikacji ROL.04 (prowadzenie produkcji rolniczej). Zaświadczenia te uprawniają do przystąpienia do egzaminu zawodowego, otrzymało je 27 słuchaczy. Kwalifikacyjne kursy zawodowe są formą kształcenia dla osób dorosłych, która umożliwia zdobycie nowego zawodu. W naszej szkole prowadzone są od kilkunastu lat. Gratulujemy Państwu ukończenia kursu i życzymy powodzenia na egzaminie! Tekst i foto: A. Sakowicz
28 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie obchodziliśmy podwójną uroczystość: zakończenie nauki klas maturalnych i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się we wspólne obchody tego szczególnie ważnego dla Polaków święta.
Nasze Video

Pieśń wykonana przez Wioletę Frączyk, uczennicę Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie podczas inauguracji roku szkolnego 2023/24

Występ artystyczny młodzieży podczas jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie - 15 marca 2023

Podczas obchodów jubileuszu 65-lecia szkoły mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów. Odwiedzili nas między innymi dziennikarze TVP Agrobiznes, zajmujący się na codzień w swojej pracy rolnictwem.

Prezentujemy przygotowany przez nich reportaż o naszej szkole: https://agrobiznes.tvp.pl/68530433/zawod-rolnik

 

Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 4 lutego 2023 roku przez młodzież z klas 4B4 i 4P4 ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek

 

Zapraszamy do obejrzenia finałowej walki w kategorii mix eliminacji strefowych II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu liny, które odbyły się w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie

 

W sobotę, 22 stycznia 2022 roku na tradycyjnym balu studniówkowym bawili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas maturalnych - 4PT i 4BT.

Uroczystość odbyła się w "Dworku Nad Stawem" w Podborzu.

Zapraszamy do obejrzenia poloneza w wykonaniu maturzystów.

 

 

Pamiętamy o tych, którzy polegli dla „tej, co nie zginęła”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w internacie ZS CKR w Starym Lubiejewie.

Autorzy prezentacji: K. Kądziela, K. Zadroga

Czyta: S. Jasionek

Aranżacja zdjęć: P. Podbielski, P. Gwardiak

2 kwietnia 2021 roku – dziś wchodzimy Triduum Paschalne. Uroczyście będziemy obchodzić Wielki Piątek. W niedzielę będziemy świętować Zmartwychwstanie Pańskie. Piątkowy dzień jest też kolejnym dniem przygotowań do świąt. Pomimo pandemii chcemy, aby niczego nam nie brakowało, aby było dostatnio i pięknie. W ferworze świątecznego zabiegania choć na moment zatrzymajmy się i wspomnijmy czas, kiedy to w 2005 roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – o godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II. Miał wtedy 84 lata.
W tym roku obchodzimy 16. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Był to Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor i miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie.
 
Posłuchajmy pięknego wspomnienia przygotowanego przez uczniów klasy 3PT Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie
 
Nagranie przygotowali: Paulina Rakowiecka, Marcin Szulborski, Kasia Pych, Eliza Szymczuk.
Wiersze czytały: Wiktoria Ciurzycka, Paula Matczak, Paulina Kowalczyk.

Montaż: Anna Chrzczonowska.
 
Zdjęcia wykorzystane do prezentacji: zasoby internetowe

Fragment filmu ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=C6_XLvQJ0

W dniach 8 - 13 marca odbywał się Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, pana Romana Malickiego we współpracy z: 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym, Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowym Biurem Historycznym. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięli w nim uczniowie kilkunastu szkół rolniczych. Prezentujemy film podsumowujący konkurs.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie wraz z rodzicami (absolwentami naszej szkoły:)) nagrali w swoich domach krótkie filmiki z pięknymi świątecznymi wierszami, aby chociaż w ten sposób wprowadzić wszystkich w magiczną atmosferę Świąt.

Mamy nadzieję, że w Wigilijny wieczór połączymy się myślami i sercem.

 

Niech Wasze serca wypełni szczęście,

By wszelkie rozterki nie wracały więcej,

By dobro dane do Was wróciło

I magiczny czas każdemu umiliło….

 

Najlepsze świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkół rolniczych

śle dyrekcja i społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Szkolnym Konkursie Orki, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Dziś prezentujemy krótki filmik z tego wydarzenia, zrealizowany przez ucznia czwartej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Szymona Wagnera.

Dziękujemy za nominację Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie. Przyłączamy się do akcji #gaszynchallenge
Zachęcamy do pomocy poprzez darowizny pieniężne dla Zosi. Informacje dotyczące akcji znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia
Do akcji nominujemy Oddziały Sportowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji.

Przedstawiamy jeden ze sztandarowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie, jakim jest mechanizacja rolnictwa i agrotronika. Tajniki tego kierunku zdradza mgr Andrzej Sakowicz - kierownik Praktycznej Nauki Zawodu. 

Nasze Zdjęcia