ul. Klonowa 4
07-300 - Ostrów Mazowiecka
woj.mazowieckie
tel. 29 745-32-66
email: zslubiejewo@op.pl
www: lubiejewo.pl
Występ artystyczny młodzieży podczas jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie - 15 marca 2023
Podczas obchodów jubileuszu 65-lecia szkoły mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów. Odwiedzili nas między innymi dziennikarze TVP Agrobiznes, zajmujący się na codzień w swojej pracy rolnictwem.
Prezentujemy przygotowany przez nich reportaż o naszej szkole: https://agrobiznes.tvp.pl/68530433/zawod-rolnik
Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 4 lutego 2023 roku przez młodzież z klas 4B4 i 4P4 ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek
Zapraszamy do obejrzenia finałowej walki w kategorii mix eliminacji strefowych II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu liny, które odbyły się w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie
W sobotę, 22 stycznia 2022 roku na tradycyjnym balu studniówkowym bawili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas maturalnych - 4PT i 4BT.
Uroczystość odbyła się w "Dworku Nad Stawem" w Podborzu.
Zapraszamy do obejrzenia poloneza w wykonaniu maturzystów.
Pamiętamy o tych, którzy polegli dla „tej, co nie zginęła”.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w internacie ZS CKR w Starym Lubiejewie.
Autorzy prezentacji: K. Kądziela, K. Zadroga
Czyta: S. Jasionek
Aranżacja zdjęć: P. Podbielski, P. Gwardiak
W tym roku obchodzimy 16. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Był to Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor i miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie.
Wiersze czytały: Wiktoria Ciurzycka, Paula Matczak, Paulina Kowalczyk.
Montaż: Anna Chrzczonowska.
Fragment filmu ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=C6_XLvQJ0
W dniach 8 - 13 marca odbywał się Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, pana Romana Malickiego we współpracy z: 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym, Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowym Biurem Historycznym. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięli w nim uczniowie kilkunastu szkół rolniczych. Prezentujemy film podsumowujący konkurs.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie wraz z rodzicami (absolwentami naszej szkoły:)) nagrali w swoich domach krótkie filmiki z pięknymi świątecznymi wierszami, aby chociaż w ten sposób wprowadzić wszystkich w magiczną atmosferę Świąt.
Mamy nadzieję, że w Wigilijny wieczór połączymy się myślami i sercem.
Niech Wasze serca wypełni szczęście,
By wszelkie rozterki nie wracały więcej,
By dobro dane do Was wróciło
I magiczny czas każdemu umiliło….
Najlepsze świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkół rolniczych
śle dyrekcja i społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Jakiś czas temu pisaliśmy o Szkolnym Konkursie Orki, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Dziś prezentujemy krótki filmik z tego wydarzenia, zrealizowany przez ucznia czwartej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Szymona Wagnera.
Dziękujemy za nominację Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie. Przyłączamy się do akcji #gaszynchallenge
Zachęcamy do pomocy poprzez darowizny pieniężne dla Zosi. Informacje dotyczące akcji znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia
Do akcji nominujemy Oddziały Sportowe w Ostrowi Mazowieckiej.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji.
Przedstawiamy jeden ze sztandarowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie, jakim jest mechanizacja rolnictwa i agrotronika. Tajniki tego kierunku zdradza mgr Andrzej Sakowicz - kierownik Praktycznej Nauki Zawodu.
Pani mgr Marta Falbowska zdradza tajniki kierunku żywienie i usługi gastronomiczne w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie opowiada o szkole
Reportaż o uroczystym otwarciu szkoły, nagrany przez TV Ostrów. Zapraszam do obejrzenia.
W dniach 18.11.2018r. – 01.12.2018 roku grupa siedemnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wzięła udział w projekcie zrealizowanym ze środków PO WER. Uczniowie z Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odbyli praktyki w Fundacji „Kształcenie i Rzemiosło” w Paderborn (Niemcy), których tematem było „Staż zagraniczny - szansa rozwoju i sukcesu zawodowego”.
Realizacja projektu miała na celu wspomaganie uczestników stażu i ułatwienie im kształcenia i doskonalenia zawodowego, zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w celu osobistego rozwoju oraz zwiększanie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego. Powyższy cel został osiągnięty poprzez nabycie, niekiedy doskonalenie, wiadomości i umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie ochrony środowiska, ekologii i bezpieczeństwa prac w rolnictwie.
Głównymi celami programu projektu było:
- teoretyczne i praktyczne poznanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w samochodach, ciągnikach i maszynach rolniczych wpływających na ekologię i bezpieczeństwo eksploatacji,
- serwisowanie pojazdów pod kątem ekologicznym,
- zapoznanie się z nowymi trendami w zakresie ekologii i bezpieczeństwa w konstrukcjach samochodów i ciągników.
W czasie zajęć uczestnicy zajmowali się następującymi zagadnieniami:
- analiza geometrii układów zawieszenia samochodów pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- analiza spalin silników pod kątem wymagań i norm ekologicznych,
- poznanie nowych rozwiązań układów napędowych pojazdów mających na celu wzrost bezpieczeństwa ruchu.
W czasie pobytu, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych na terenie Fundacji „Kształcenie i Rzemiosło”, uczestnicy mieli zorganizowane zajęcia w zakładach produkcyjnych (CLAAS, Volkswagen).
W zakładach uczniowie zapoznali się z organizacją produkcji, jaka występuje w niemieckich firmach. Mieli możliwość obserwacji toku produkcji, zastosowania nowoczesnych rozwiązań przy produkcji pojazdów i maszyn rolniczych, zespołów roboczych maszyn, urządzeń i całych nowoczesnych linii produkcyjnych, poznali nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pojazdów i urządzeń wpływające na eksploatację zgodną z zasadami ekologii i bezpieczeństwa pracy. Przedstawiciele zakładów pracy, również podczas spotkań, omawiali nowe kierunki i rozwiązania, jakie występują w ich fabrykach. Zajęcia i obserwacja pracy zakładów niemieckich może mieć pozytywny wpływ na późniejszą pracę zawodową naszej młodzieży.
W czasie odbywania stażu młodzież poznawała również kulturę i obyczaje niemieckie. Paderborn, Dortmund były celem programu kulturowego organizowanego w czasie wolnym.
Na zakończenie stażu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich wiadomości i umiejętności, które będą mogli wykorzystać jeszcze w trakcie pobytu w szkole podczas zajęć praktycznych, jak również podczas końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz na egzaminie maturalnym z języka niemieckiego.
Projekt został dofinansowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+. Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca.
M. Król-Jankowska, T. Budzisz
Zdjęcia: M. Król-Jankowska, K.Jarząbek, K. Różański