Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w STARYM LUBIEJEWIE
Adres

ul. Klonowa 4

07-300 - Ostrów Mazowiecka

woj.mazowieckie

tel. 29 745-32-66

email: zslubiejewo@op.pl

www: lubiejewo.pl

Nasze Wiadomości
Na terenie szkolnych warsztatów pan dyrektor Roman Malicki w towarzystwie nauczycieli wręczył 96 uczniom /z klas: 2BTa, 2BTb, 3BT, 2BBA oraz 3BBA/ zaświadczenia o ukończeniu kursu nauki jazdy i pracy kombajnem, 7 uczniom /z klasy 3BBA/ - zaświadczenia o ukończeniu kursu stosowania środków ochrony roślin.
W tym roku młodzież ZS CKR w Starym Lubiejewie uczestniczyła w praktykach zagranicznych w Grecji w ramach projektów 2023-1-PL01-KA121-VET000131871 oraz 2022-1-PL01-KA121-VET-000061777 w dniach od 5 do 17 maja 2024r.
Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swojego opiekuna, pana Marcina Skowrońskiego, przygotował dla uczniów ZS CKR w Starym Lubiejewie różne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Było szukanie ukrytych na terenie szkoły skarbów, wyścigi w workach, przeciąganie liny i na koniec kiełbaski z grilla...
Maj to w rolnictwie termin wielu prac polowych nie inaczej też jest w naszej szkole. 29 maja tematem zajęć praktycznych były maszyny do zbioru traw. Uczniowie klasy 3BT podczas zajęć przeprowadzili zbiór trawy z naszej szkolnej działki.
W tym roku po raz pierwszy w ZS CKR w3 Starym Lubiejewie postawiliśmy na uprawę kukurydzy na ziarno. Biorąc pod uwagę specyfikę rynku oraz uniwersalne zastosowanie ziarna kukurydzy zarówno w produkcji rolniczej jak tez przemyśle spożywczym, jest to optymalne rozwiązanie. Uczniowie naszej szkoły w trakcie zajęć praktycznych rozsiali odpowiednią, wcześniej wyliczoną dawkę nawozów mineralnych po czym uprawili glebę pod siew kukurydzy.
13 maja 2024 r. pracownice Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie z Oddziału w Ostrowi Mazowieckiej Aneta Mierzejewska i Agnieszka Księżak, wybrały się z wizytą do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie w związku z przypadającym na dzień 12 maja Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin.
23. kwietnia reprezentanci ZS CKR w Starym Lubiejewie wzięli udział w powiatowym przeglądzie interpretacji głosowej prozy Witolda Gombrowicza, Marka Hłaski oraz Melchiora Wańkowicza organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej.
Dnia 4 maja 2024 roku kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie wyruszyła na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus 2022-1-PL01-KA121-VET-000061777 oraz 2023 – 1- PL01-KA121-VET-000131871. Trzydziestoosobowa grupa Technikum Architektury Krajobrazu oraz Technikum Żywienia wyjechała do Grecji, gdzie przez kolejne dwa tygodnie będzie doskonaliła zdobyte umiejętności w wybranym zawodzie.
26 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w ZS CKR w Starym Lubiejewie podwójną uroczystość: zakończenie nauki w naszej szkole klas maturalnych i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się we wspólne obchody tego szczególnie ważnego dla Polaków święta.
W dniu 23 kwietnia młodzież ZS CKR w Starym Lubiejewie miała okazję po raz kolejny zagłębić się w świat bankowości. Tym razem za sprawą przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, pana Marcina Płotczyka - Dyrektora ds. Sprzedaży w Banku Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej oraz pani Sylwii Bauer i pani Aleksandry Legackiej – pracownicami wyżej wymienionego banku.
Nakładem Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej została wydana (po 3 latach od chwili przetłumaczenia) Księga pamięci gminy żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej pod red. Aby Gordin, M.Gelbart, Arie Margolis i tłumaczeniu na polski A.Król, A.Szyby, M.Reczko, E.Wroczyńskiej. Publikacja ta powstała w efekcie współpracy Muzeum – Dom Rodziny Pileckich i Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży, którego zespół redakcyjny cyklu Pinkasy przedniemeńskie przygotował jej tłumaczenie z języków oryginalnych oraz zajął się redakcją naukową i wydawniczą.
W dniu 17 kwietnia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć Pana Andrzeja Ogonowskiego – dyrektora oddziału banku PKO BP w Ostrowi Mazowieckiej, oraz Panią Wiolettę Tomasik doradcę firm w banku PKO BP oddział w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkanie z młodzieżą klas o kierunku mechanizacja rolnictwa i agrotroniki odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej Matematyka w finansach rolnika prowadzonej przez nauczycielkę matematyki naszej szkoły – Kingę Przastek.
W dniu 8 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 5BT, 5 PT oraz 2 PTH z Zespołu Szkół CKr w Starym Lubiejewie pod opieką pani Marty Falbowskiej, pani Maryli Król-Jankowskiej oraz pana Krzysztofa Markowskiego odwiedzili Wydział Nauk Technicznych oraz Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy według kierunku kształcenia, a ich przewodnikami byli absolwenci naszej szkoły - Aleksandra Łuniewska oraz Konrad Dębek, studenci tegoż Uniwersytetu.
Już po raz piąty uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych rywalizowali w Powiatowym Internetowym Konkursie Języka Niemieckiego Landeskunde na widelcu, organizowanym przez Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Czwartego kwietnia odbyła się kolejna edycja sadzenia lasu pod nazwą 100 tysięcy drzew na 100 – lecie Lasów Państwowych . W przedsięwzięciu brała udział między innymi też młodzież z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie. Uczniowie klasy 2BTa wraz z opiekunami i członkami lokalnych grup działania w tym z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod czujnym okiem leśników zasadzili około 13000 młodych sadzonek sosen hodowanych w systemie kontenerowym.
Nasze Video

Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 3 lutego 2024 roku przez młodzież z klas 5PT i 5BT ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem Pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek.

Pieśń wykonana przez Wioletę Frączyk, uczennicę Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie podczas inauguracji roku szkolnego 2023/24

Występ artystyczny młodzieży podczas jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie - 15 marca 2023

Podczas obchodów jubileuszu 65-lecia szkoły mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów. Odwiedzili nas między innymi dziennikarze TVP Agrobiznes, zajmujący się na codzień w swojej pracy rolnictwem.

Prezentujemy przygotowany przez nich reportaż o naszej szkole: https://agrobiznes.tvp.pl/68530433/zawod-rolnik

 

Polonez wykonany podczas studniówki w dniu 4 lutego 2023 roku przez młodzież z klas 4B4 i 4P4 ZS CKR w Starym Lubiejewie pod kierunkiem pani Aleksandry Jakubczyk - Bajorek

 

Zapraszamy do obejrzenia finałowej walki w kategorii mix eliminacji strefowych II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu liny, które odbyły się w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie

 

W sobotę, 22 stycznia 2022 roku na tradycyjnym balu studniówkowym bawili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas maturalnych - 4PT i 4BT.

Uroczystość odbyła się w "Dworku Nad Stawem" w Podborzu.

Zapraszamy do obejrzenia poloneza w wykonaniu maturzystów.

 

 

Pamiętamy o tych, którzy polegli dla „tej, co nie zginęła”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w internacie ZS CKR w Starym Lubiejewie.

Autorzy prezentacji: K. Kądziela, K. Zadroga

Czyta: S. Jasionek

Aranżacja zdjęć: P. Podbielski, P. Gwardiak

2 kwietnia 2021 roku – dziś wchodzimy Triduum Paschalne. Uroczyście będziemy obchodzić Wielki Piątek. W niedzielę będziemy świętować Zmartwychwstanie Pańskie. Piątkowy dzień jest też kolejnym dniem przygotowań do świąt. Pomimo pandemii chcemy, aby niczego nam nie brakowało, aby było dostatnio i pięknie. W ferworze świątecznego zabiegania choć na moment zatrzymajmy się i wspomnijmy czas, kiedy to w 2005 roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – o godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II. Miał wtedy 84 lata.
W tym roku obchodzimy 16. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Był to Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor i miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie.
 
Posłuchajmy pięknego wspomnienia przygotowanego przez uczniów klasy 3PT Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie
 
Nagranie przygotowali: Paulina Rakowiecka, Marcin Szulborski, Kasia Pych, Eliza Szymczuk.
Wiersze czytały: Wiktoria Ciurzycka, Paula Matczak, Paulina Kowalczyk.

Montaż: Anna Chrzczonowska.
 
Zdjęcia wykorzystane do prezentacji: zasoby internetowe

Fragment filmu ze strony: https://www.youtube.com/watch?v=C6_XLvQJ0

W dniach 8 - 13 marca odbywał się Internetowy Konkurs Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, pana Romana Malickiego we współpracy z: 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym, Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowym Biurem Historycznym. Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięli w nim uczniowie kilkunastu szkół rolniczych. Prezentujemy film podsumowujący konkurs.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie wraz z rodzicami (absolwentami naszej szkoły:)) nagrali w swoich domach krótkie filmiki z pięknymi świątecznymi wierszami, aby chociaż w ten sposób wprowadzić wszystkich w magiczną atmosferę Świąt.

Mamy nadzieję, że w Wigilijny wieczór połączymy się myślami i sercem.

 

Niech Wasze serca wypełni szczęście,

By wszelkie rozterki nie wracały więcej,

By dobro dane do Was wróciło

I magiczny czas każdemu umiliło….

 

Najlepsze świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników szkół rolniczych

śle dyrekcja i społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Szkolnym Konkursie Orki, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Dziś prezentujemy krótki filmik z tego wydarzenia, zrealizowany przez ucznia czwartej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Szymona Wagnera.

Dziękujemy za nominację Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie. Przyłączamy się do akcji #gaszynchallenge
Zachęcamy do pomocy poprzez darowizny pieniężne dla Zosi. Informacje dotyczące akcji znajdziecie na stronie: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia
Do akcji nominujemy Oddziały Sportowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji.

Przedstawiamy jeden ze sztandarowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie, jakim jest mechanizacja rolnictwa i agrotronika. Tajniki tego kierunku zdradza mgr Andrzej Sakowicz - kierownik Praktycznej Nauki Zawodu. 

Nasze Zdjęcia