Wyjazdy

17 kwietnia mieszkańcy internatu uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin HopaPark w Ciechanowie. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m in. ścieżek akrobatycznych, koszy do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych poduszkami powietrznymi oraz z dmuchanych zjeżdżalni.
Dnia 5 kwietnia w ramach zajęć praktycznych odbył się długo wyczekiwany przez uczniów wyjazd do siedziby Małopolskiego Centrum Biotechniki w Krasnem koło Rzeszowa, która zajmuje się głównie produkcją i dystrybucją nasienia buhajów na cały kraj i w mniejszym stopniu produkcją nasienia knurów. W wyjeździe wzięła udział klasa 2LTP i 3LTP o kierunku kształcenia technik weterynarii. Nasza młodzież podzielona na dwie grupy mogła zobaczyć na czym polega praca w takiej placówce i z jakich składa się działów. Uczniowie mogli też zaobserwować cały proces od momentu pobrania do pakowania nasienia w słomki. Jednak najważniejsza jest ocena pobranych ejakulatów - makro i mikroskopowa co pozwala eliminować lub przeznaczyć do produkcji pobrany ejakulat. Niewątpliwie ciekawą rzeczą było zobaczenie pracy nowoczesnej maszyny - Cytometru przepływowego do bardzo precyzyjnej oceny poszczególnych frakcji nasienia - jest to urządzenie jedyne takie w Polsce.
We wtorek 12 marca 2024 r. wczesnym rankiem grupa 17 uczniów klasy V TŻM wraz z opiekunami ks. Sebastianem Szkopem i p. Barbarą Stanną udali się na Jasną Górę, aby tam wraz z 2 tysiącami maturzystów naszej Diecezji modlić się o pomyślnie zdany egzamin maturalny.
W poniedziałek 5 lutego klasa I TM i I TW wraz z opiekunami Ks. Sebastianem i p. Basią wybrali się do Włocławskiego Multikina na film Cudowny chłopak. Biały ptak. To druga część znanej produkcji z 2017 roku.
Dnia 1 lutego 2024 roku 22 uczniów klasy drugiej Technikum wraz z nauczycielami organizującymi - Jerzym Śpibidą, Krzysztofem Kordylem i Juliuszem Rosiakiem wzięło udział w wyjeździe na bowling do Wielopokoleniowego Centrum Aktywności Rodzinnej w Baruchowie. Ośrodek, będący nowo powstałą inicjatywą, okazał się być doskonale wyposażonym miejscem, oferującym atrakcje dla różnych grup wiekowych. Znajdowały się tam nie tylko nowoczesne tory do gry w bowling, ale także miejsca zabaw dla dzieci oraz strefy odpoczynku dla seniorów.
Dnia 30 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV TŻ i IV TM wraz z opiekunkami-p. Sylwią Kubiak i p. Anną Włodarską udali się do włocławskiego Multikina na projekcję filmu Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego, będącego swobodną adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Jana Brzechwy.