Wyjazdy

W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy III Tż i IV Tżm udali się na wycieczkę do włocławskiego Multikina na film PROROK – opowiadający o życiu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. PRPROK to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.
Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie II klasy TMRiA uczestniczyli w wyjeździe do biogazowni w Starorypinie. Biogazownia zajmuje się produkcją biogazu, jest to palna mieszanina gazowa. Biogaz rolniczy jest paliwem gazowym, powstającym w procesie fermentacji metanowej produktów ubocznych rolnictwa, odchodów zwierzęcych lub surowców rolniczych. Te substraty rozkładane są przez mikroorganizmy.
W dniu 22.11.2022 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły pierwszego stopnia w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w wyjeździe do firmy nasiennej ROLNAS w Radziejowie. Firma od chwili założenia produkuje w polskich i zagranicznych gospodarstwach wysokiej jakości materiał siewny roślin pastewnych, traw i roślin jadalnych. Nasiona są uszlachetniane w odpowiedni sposób oraz konfekcjonowane, by w ręce kupujących trafiały wyłącznie najlepsze jakościowo produkty.
Kraków cudowne miejsce byłych królów i zarazem władców polskich. Miasto to oferuje wiele niesamowitych atrakcji, których nie znajdziemy nigdzie więcej. To miejsce przyciąga ludzi jak magnes z całego świata i mogą tam spędzać całe dnie.
Wczesnym jesiennym porankiem 21 października 2022 r. uczniowie klasy IV TŁp wraz z opiekunami wyruszyli w kierunku górskiego szlaku w Pieninach.
Od 3 do7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły spędzali miło czas na wycieczce integracyjnej. Miejscem noclegowym była jak zwykle zaprzyjaźniona z nami, niezwykle gościnna Willa Piotr w Zakopanem. Tym razem, oprócz zwiedzania stolicy Podhala, młodzież miała okazję odwiedzić również Wadowice – miejsce narodzin papieża Jana Pawła II oraz Oświęcim. W tym drugim mieście zwiedziliśmy obozy koncentracyjne Auschwitz i Auschwitz – Birkenau.
W dniu 12 października 2022 r. od samego rana klasy II, III i IV technikum wraz z opiekunami Panią Barbarą Stanną i ks. Sebastianem Szkopem wybrały się na wycieczkę do Multikina we Włocławku, gdzie obejrzeli film pod tytułem Johnny, opowiadający historię księdza Jana Kaczkowskiego – Dyrektora Puckiego Hospicjum, który zmarł na glejaka.
W dniu 06.10.2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.