Wyjazdy

Uczniowie klasy 3BB razem z wychowawcą panią Małgorzata Marciniak oraz opiekunem panem Ryszardem Dudzicem udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Stacji Muzeum, gdzie młodzież miała możliwość uczestnictwa w lekcji pt.Pociągi pancerne w służbie Rzeczypospolitej.
W dniu 28 listopada br. młodzież klasy IV ITP uczestniczyła w Dniach Otwartych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach . Uczniowie mieli możliwość bliższego zapoznania się z uczelnią oraz bogatą ofertą edukacyjną.
W ramach innowacji pedagogicznej i realizacji zadań Punktu Informacji i Kariery w dniu 06.11.2023r. uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie odwiedzili restaurację Karma House Gościeńczyce koło Grójca. Ideą tego miejsca jest przygotowywanie dań zgodnie z naturą i w duchu Food Sharingu. W Karmie wierzy się, że jedzenie to więcej niż tylko posiłek to wspólna radość i rozmowy przy stole. Ich koncepcja to doświadczenie, które zbliża ludzi, łącząc ich wokół wyśmienitych dań i przyjemności.Uprawiane naturalnymi metodami zioła, warzywa, owoce wprost z pola czy sadu trafiają na talerze Gości. Taki jest bowiem koncept restauracji Karma House: z pola na talerz! Najważniejsza jest jakość i pochodzenie składników.
W dniu 31.10.2023 uczniowie klasy II i III TMRiA udali się do Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej i kręgielni w Dobrzechowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii produkcji silników stacjonarnych, zapoznanie się z ich budową i zasadą działania, obejrzenie zabytkowych maszyn rolniczych oraz wystawy pamiątek strażackich.
W ramach nagrody dla zwycięskiej szkoły w konkursie o Puchar Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym uczniowie z klasy 3 oraz 5 BT wraz z opiekunem grupy zostali zaproszeni na kilkudniowy wyjazd tematyczny do Niemiec. W ramach wyjazdu zwiedziliśmy fabrykę maszyn rolniczych firmy CLAAS w Harsewinkel, zakład produkcyjny BIOCARE - zajmujący się biologiczną ochroną upraw w Dassel-Markoldendorf, uczestniczyliśmy w największej wystawie maszyn rolniczych w Europie AGRITECHNICA 2023 w Hannoverze, a na koniec zwiedziliśmy AUTOSTADT - miasteczko samochodowe koncernu VOLKSWAGEN w Wolfsburgu, na którego terenie znajduje się muzeum samochodów i centrum obsługi klienta z miejscem odbioru nowych pojazdów.
Stare łacińskie przysłowie mówi, że historia magistra vitae est, czyli że historia jest nauczycielką życia. Programy wychowawczo – profilaktyczne wszystkich szkół zawierają treści o tematyce patriotycznej i obywatelskiej.