Wyjazdy

W dniu 31.10.2023 uczniowie klasy II i III TMRiA udali się do Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej i kręgielni w Dobrzechowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii produkcji silników stacjonarnych, zapoznanie się z ich budową i zasadą działania, obejrzenie zabytkowych maszyn rolniczych oraz wystawy pamiątek strażackich.
W ramach nagrody dla zwycięskiej szkoły w konkursie o Puchar Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym uczniowie z klasy 3 oraz 5 BT wraz z opiekunem grupy zostali zaproszeni na kilkudniowy wyjazd tematyczny do Niemiec. W ramach wyjazdu zwiedziliśmy fabrykę maszyn rolniczych firmy CLAAS w Harsewinkel, zakład produkcyjny BIOCARE - zajmujący się biologiczną ochroną upraw w Dassel-Markoldendorf, uczestniczyliśmy w największej wystawie maszyn rolniczych w Europie AGRITECHNICA 2023 w Hannoverze, a na koniec zwiedziliśmy AUTOSTADT - miasteczko samochodowe koncernu VOLKSWAGEN w Wolfsburgu, na którego terenie znajduje się muzeum samochodów i centrum obsługi klienta z miejscem odbioru nowych pojazdów.
Stare łacińskie przysłowie mówi, że historia magistra vitae est, czyli że historia jest nauczycielką życia. Programy wychowawczo – profilaktyczne wszystkich szkół zawierają treści o tematyce patriotycznej i obywatelskiej.
Dnia 19 października 2023 r. w ramach zajęć praktycznych klasa I Technikum kształcąca w zawodzie technik weterynarii odwiedziła kompleksy firmy Sano w miejscowości Lubiń oraz Ostrowite k. Trzemeszna. Znajduje się tam największa w Polsce ferma krów mlecznych liczącą 1700 sztuk o wydajności 13000 kg mleka