Wyjazdy

Ponieważ kontaktu z teatrem nigdy dość, uczniowie klas II Tż oraz III Tż i Tm postanowili wybrać się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl BALLADYNY w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Towarzyszyły im wychowawczynie: p. Elżbieta Woźniak, Sylwia Kubiak i Anna Włodarska oraz polonistka - Monika Chabasińska.
Dnia 13 stycznia 2023 uczniowie naszej szkoły kształcący się w bloku mechanizacji rolnictwa wyjechali na zwiedzanie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA PREMIERY. Jest to ważne wydarzenie dla branży rolniczej, podczas której prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon.
W latach 2020-2022 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach realizowany był projekt programu Erasmus+ Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze, w którym uczestniczyło 54 uczniów w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
W dniu 19 grudnia 2022 uczniowie z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z wychowawcą wyjazdu uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Krakowa na Uniwersytet Rolniczy - Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki.
W dniu 14 grudnia 2022r. uczennice klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu wzięły udział w IV Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.
Dnia 9 grudnia 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich Technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu wzięli udział w warsztatach geograficznych, które odbyły się w pracowniach Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynatorem zajęć była Pani dr Katarzyna Kubiak – Wójcicka z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej.
W dniu 3 grudnia 2022 roku uczniowie II klasy TMRiA oraz słuchacze I i II roku kursu ROL.04. uczestniczyli w wyjeździe na Centralne Targi Rolnicze, które odbywały się w Nadarzynie. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w zakresie rolnictwa. Targi ukierunkowane były na transfer wiedzy oraz prezentację rozwiązań dotyczących produktów i usług sektora Agro.
W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy III Tż i IV Tżm udali się na wycieczkę do włocławskiego Multikina na film PROROK – opowiadający o życiu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. PRPROK to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.
Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie II klasy TMRiA uczestniczyli w wyjeździe do biogazowni w Starorypinie. Biogazownia zajmuje się produkcją biogazu, jest to palna mieszanina gazowa. Biogaz rolniczy jest paliwem gazowym, powstającym w procesie fermentacji metanowej produktów ubocznych rolnictwa, odchodów zwierzęcych lub surowców rolniczych. Te substraty rozkładane są przez mikroorganizmy.
W dniu 22.11.2022 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły pierwszego stopnia w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w wyjeździe do firmy nasiennej ROLNAS w Radziejowie. Firma od chwili założenia produkuje w polskich i zagranicznych gospodarstwach wysokiej jakości materiał siewny roślin pastewnych, traw i roślin jadalnych. Nasiona są uszlachetniane w odpowiedni sposób oraz konfekcjonowane, by w ręce kupujących trafiały wyłącznie najlepsze jakościowo produkty.
Kraków cudowne miejsce byłych królów i zarazem władców polskich. Miasto to oferuje wiele niesamowitych atrakcji, których nie znajdziemy nigdzie więcej. To miejsce przyciąga ludzi jak magnes z całego świata i mogą tam spędzać całe dnie.
Z okazji 200 rocznicy wydania Ballad i Romansów Adama Mickiewicza powstał spektakl pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy II TŻ w dniu 16 listopada 2022 roku mieli możliwość obejrzenia tego spektaklu w teatrze Maska w Rzeszowie.