Wyjazdy

Ponieważ aktywność fizyczna jest ważna w dzisiejszych czasach, uczniowie klas I TŻiUG, I TMRiA oraz II TMRiA wraz z wychowawczyniami pojechali do Torunia do Jump Areny. Młodzież miło spędziła czas na trampolinach. Wyjazd sprzyjał nie tylko ogólnej poprawie kondycji, ale przede wszystkim integracji.
Wzorem poprzednich lat, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali obóz narciarski dla młodzieży naszej szkoły. W dniach 26 luty do 5 marca br. uczniowie wraz z opiekunami spędzili wspaniały czas szusując na stoku Stacji Narciarskiej GrapaSki.
Ponieważ kontaktu z teatrem nigdy dość, uczniowie klas II Tż oraz III Tż i Tm postanowili wybrać się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl BALLADYNY w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Towarzyszyły im wychowawczynie: p. Elżbieta Woźniak, Sylwia Kubiak i Anna Włodarska oraz polonistka - Monika Chabasińska.
Dnia 13 stycznia 2023 uczniowie naszej szkoły kształcący się w bloku mechanizacji rolnictwa wyjechali na zwiedzanie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA PREMIERY. Jest to ważne wydarzenie dla branży rolniczej, podczas której prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon.
W latach 2020-2022 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach realizowany był projekt programu Erasmus+ Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze, w którym uczestniczyło 54 uczniów w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
W dniu 19 grudnia 2022 uczniowie z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z wychowawcą wyjazdu uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Krakowa na Uniwersytet Rolniczy - Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki.
W dniu 14 grudnia 2022r. uczennice klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu wzięły udział w IV Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.
Dnia 9 grudnia 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich Technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu wzięli udział w warsztatach geograficznych, które odbyły się w pracowniach Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynatorem zajęć była Pani dr Katarzyna Kubiak – Wójcicka z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej.
W dniu 3 grudnia 2022 roku uczniowie II klasy TMRiA oraz słuchacze I i II roku kursu ROL.04. uczestniczyli w wyjeździe na Centralne Targi Rolnicze, które odbywały się w Nadarzynie. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w zakresie rolnictwa. Targi ukierunkowane były na transfer wiedzy oraz prezentację rozwiązań dotyczących produktów i usług sektora Agro.
W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy III Tż i IV Tżm udali się na wycieczkę do włocławskiego Multikina na film PROROK – opowiadający o życiu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. PRPROK to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.
Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie II klasy TMRiA uczestniczyli w wyjeździe do biogazowni w Starorypinie. Biogazownia zajmuje się produkcją biogazu, jest to palna mieszanina gazowa. Biogaz rolniczy jest paliwem gazowym, powstającym w procesie fermentacji metanowej produktów ubocznych rolnictwa, odchodów zwierzęcych lub surowców rolniczych. Te substraty rozkładane są przez mikroorganizmy.