Wyjazdy

W dniu 22 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami była na wycieczce szkoleniowej w Straży Pożarnej w Grudziądzu oraz w Ośrodku Szkoleniowym Straży Pożarnej w Łubiance. Wycieczka zorganizowana po raz pierwszy, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczęszczającej do naszej szkoły młodzieży. W związku z nowym profilem nauczania, który pojawił się w naszej szkole, podjęliśmy współpracę ze Strażą Pożarną w Grudziądzu oraz Łubiance, gdzie odbyło się szkolenie pożarnicze.
Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Hotelu Narvil w Serocku. Celem wizyty było zapoznanie ze strukturą i zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa działającego w branży, w której w przyszłości będą szukali zatrudnienia. Hotel Narvil Conference & Spa to połączenie eleganckiego hotelu, nowoczesnego centrum konferencyjnego i ekskluzywnego spa. To luksusowe pokoje i apartamenty, komfortowe wnętrza i piękne otoczenie.
Dnia 25 października 2019 r. obchodzony jest Dzień Kundelka. Właśnie tego dnia uczniowie klasy IV TŻ Zespołu Szkół CKR w Kowalu ,wraz z opiekunami, udali się do Schroniska dla zwierząt we Włocławku, by przekazać karmę i koce, które wcześniej zbieraliśmy w szkole. Dzięki uprzejmości pracownikom Schroniska mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają procedury adopcyjne zwierząt, a także poznaliśmy specyfikę pracy w tym szczególnym miejscu.
Dnia 16.10.2019 r. uczniowie klas II TMŻ i III TMR wybrali się na spacer krajobrazowy doliną Wisły i Zgłowiączki we Włocławku pod opieką nauczycieli: Aleksandry Stanuch i Barbary Stannej. Młodzież zwiedziła zaporę wodną na Wiśle, gdzie omówiono rolę zbiorników retencyjnych dla przyrody i gospodarki człowieka, znaczenie wody i jej rolę, konieczność ochrony zasobów wód oraz racjonalnego wykorzystania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Uczniowie klasy maturalnej pod opieką ojca Marcina Oparcika i pani Katarzyny Sęk uczestniczyli w pielgrzymce Sandomierz – Kraków – Częstochowa w dniach 9 -11 października 2019r.
W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu z tej szkoły były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska.
Wycieczki do Energylandii to już nasza szkolna tradycja. W czerwcu 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą ostatnich klas okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów udali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, Krakowa i wspomnianego już największego parku rozrywki w Polsce.
Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez zakład produkcyjny WIKA we Włocławku. Oprócz szkolenia uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu i zapoznania się z pracą nowoczesnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych do produkcji manometrów.
Wiesz, że Cię kocham - pod takim hasłem dnia 1 czerwca 2019 roku, odbyło się XXIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Pośród licznie zgromadzonej młodzieży znalazła się grupa uczniów z ZS CKR w Kowalu.
W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu zostali zaproszeni do firmy POLSAD, która jest przedstawicielem firmy KUBOTA w Polsce. Japoński koncern Kubota działa na świecie już blisko 120 lat.
W dniu 25.04.2019 r. uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki udali się wraz z opiekunem do zakładu RPC Superfos Poland Sp. z o.o. który znajduje się w nieodległym Lubieniu Kujawskim