Wyjazdy

W listopadzie 2021 r. kolejna 18 osobowa grupa uczniów ZSCKR w Oleszycach wzięła udział w 3-tygodniowych praktykach zawodowych w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Tym razem w słonecznej Sewilli tajniki hiszpańskiej kuchni odkrywały uczennice kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyki zostały zorganizowane w ramach projektu Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze finansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Dobrze jest rozwijać swoją wiedzę na temat regionu w którym się mieszka, czy uczy. Wiedza ta powinna być podparta wiadomościami związanymi z historią tego miejsca. Tak też w dniu 2 grudnia br. uczniowie z klasy II HTR postanowili odwiedzić Muzeum Regionalne w Pułtusku.
Dnia 9 listopada 2021 r. – uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Multikina we Włocławku na film o bł. kard. Wyszyńskim, który był niezwykłą postacią historyczną dla naszej Ojczyzny, jak i również dla naszej diecezji włocławskiej, w której przyjął święcenia kapłańskie. Po filmie młodzież z opiekunami udała się na włocławską tamę, aby pomodlić się przy miejscu męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego oraz wysłuchać historii Jego życia.
W dniu 05.11.2021r. 7 uczniów z klas: 3 Bkm, 2 Bkm, 2 Tm uczestniczyło w targach Retro Motor Show w Poznaniu. Targi te są największymi targami samochodów zabytkowych w Polsce. Retro Motor Show to nie tylko targi samochodowe, ale i piękna podróż przez historię motoryzacji. Mieliśmy przyjemność obejrzeć, dotknąć i poznać egzemplarze wyjątkowych marek i modeli zabytkowych aut.
Dnia 3 listopada 2021 r. uczniowie klasy I i II Tż oraz III Tżm ZS CKR w Kowalu wraz z swoimi wychowawczyniami udali się do włocławskiego Multikina na film Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego.
W dniach 25-29 października 2021 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego oraz panią pedagog uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego i Zatoru. Poza całodniowym pobytem w Energylandii – największym parku rozrywki w Europie, uczniowie brali udział w wielu atrakcjach zapewnionych przez organizatorów, m.in. w wizycie w stadninie koni, wycieczce pieszej na Gubałówkę czy wejściu na skocznię, gdzie trening odbywali skoczkowie.
Dnia 7 października 2021 r. uczniowie klas: 4 Tżm i 3Tżg wzięli udział w wycieczce do Multikina we Włocławku. Młodzież pod opieką nauczycieli obejrzała film "Teściowie" w reżyserii Kuby Michalczuka, polską komedię w gwiazdorskiej obsadzie. Producenci odpowiadają tym filmem na pytanie: czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Okazuje się, że to pomysł na wielką porażkę.
Dnia 8 października 2021 r. uczniowie klas I i II TMiA wraz z wychowawczyniami - p. Joanną Laskowską i p. Anną Włodarską – udali się do włocławskiego Multikina na projekcję filmu Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego. Ten film, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, przedstawia wstrząsającą historię życia przedwojennego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który w dramatycznych realiach obozu koncentracyjnego Auschwitz, jako więzień o numerze 77, toczy walki bokserskie z innymi współwięźniami oraz kapo, by zapewnić rozrywkę znudzonym nazistom.
W minioną środę, 29 września młodzi adepci architektury krajobrazu z ZSCKR w Nowym Targu wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic – Zdroju, aby podziwiać jesienną odsłonę zabytkowych i współczesnych ogrodów.
Dnia 18 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się w imprezę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży przybywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza w Kutnie. Dzięki sponsorowi, firmie Nijhof-Wassink Sp. z o.o. Volvo Trucksą mającej swoja siedzibę w Kutnie, udało się zorganizować szereg atrakcji, m.in.: kino 4D, pokazy iluzjonisty, przejazd samochodem ciężarowym Volvo FH, możliwość obejrzenia wozu strażackiego.