Wyjazdy

Dnia 25 października 2019 r. obchodzony jest Dzień Kundelka. Właśnie tego dnia uczniowie klasy IV TŻ Zespołu Szkół CKR w Kowalu ,wraz z opiekunami, udali się do Schroniska dla zwierząt we Włocławku, by przekazać karmę i koce, które wcześniej zbieraliśmy w szkole. Dzięki uprzejmości pracownikom Schroniska mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają procedury adopcyjne zwierząt, a także poznaliśmy specyfikę pracy w tym szczególnym miejscu.
Dnia 16.10.2019 r. uczniowie klas II TMŻ i III TMR wybrali się na spacer krajobrazowy doliną Wisły i Zgłowiączki we Włocławku pod opieką nauczycieli: Aleksandry Stanuch i Barbary Stannej. Młodzież zwiedziła zaporę wodną na Wiśle, gdzie omówiono rolę zbiorników retencyjnych dla przyrody i gospodarki człowieka, znaczenie wody i jej rolę, konieczność ochrony zasobów wód oraz racjonalnego wykorzystania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Uczniowie klasy maturalnej pod opieką ojca Marcina Oparcika i pani Katarzyny Sęk uczestniczyli w pielgrzymce Sandomierz – Kraków – Częstochowa w dniach 9 -11 października 2019r.
W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu z tej szkoły były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska.
Wycieczki do Energylandii to już nasza szkolna tradycja. W czerwcu 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą ostatnich klas okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów udali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, Krakowa i wspomnianego już największego parku rozrywki w Polsce.
Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez zakład produkcyjny WIKA we Włocławku. Oprócz szkolenia uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu i zapoznania się z pracą nowoczesnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych do produkcji manometrów.
Wiesz, że Cię kocham - pod takim hasłem dnia 1 czerwca 2019 roku, odbyło się XXIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Pośród licznie zgromadzonej młodzieży znalazła się grupa uczniów z ZS CKR w Kowalu.
W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu zostali zaproszeni do firmy POLSAD, która jest przedstawicielem firmy KUBOTA w Polsce. Japoński koncern Kubota działa na świecie już blisko 120 lat.
W dniu 25.04.2019 r. uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki udali się wraz z opiekunem do zakładu RPC Superfos Poland Sp. z o.o. który znajduje się w nieodległym Lubieniu Kujawskim
W dniu 29 marca uczniowie klasy I kształcącej w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym. Tym razem udali się na Targi Animals Days odbywające się w Nadarzynie.
W dniu 29 marca 2019 roku z projektu ,,Atrakcyjni na rynku pracy" uczniowie klas II, III oraz IV profil technik usług gastronomicznych i żywienia oraz technik agrobiznesu wyjechali na Targi Euro Gastro w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Opiekunami wycieczki były Panie Dorota Szymczuk, Izabela Pniewska i Anna Kaczmarczyk.
W dniu 30 marca 2019 r. słuchacze KKZ R.17 technik pszczelarz kształcący się w ZSCKR w Kowalu uczestniczyli w XXVII Forum Pszczelarza w ODR Minikowo Oddział w Przysieku. Podczas pobytu uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz wysłuchać wielu interesujących wykładów.
W dniach 4-15 lutego 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu uczestniczyli w dwutygodniowym stażu zagranicznym, realizowanym w ramach Programu Erasmus+. W projekcie pn. Staż zagraniczny uczniów Technikum drogą do zmniejszenia bezrobocia wśród absolwentów szkół rolniczych uczestniczyło 18 uczniów Technikum, kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Młodzież przebywała na terenie Ośrodka DEULA w Nienburgu.