Wyjazdy

Od 3 do7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły spędzali miło czas na wycieczce integracyjnej. Miejscem noclegowym była jak zwykle zaprzyjaźniona z nami, niezwykle gościnna Willa Piotr w Zakopanem. Tym razem, oprócz zwiedzania stolicy Podhala, młodzież miała okazję odwiedzić również Wadowice – miejsce narodzin papieża Jana Pawła II oraz Oświęcim. W tym drugim mieście zwiedziliśmy obozy koncentracyjne Auschwitz i Auschwitz – Birkenau.
W dniu 12 października 2022 r. od samego rana klasy II, III i IV technikum wraz z opiekunami Panią Barbarą Stanną i ks. Sebastianem Szkopem wybrały się na wycieczkę do Multikina we Włocławku, gdzie obejrzeli film pod tytułem Johnny, opowiadający historię księdza Jana Kaczkowskiego – Dyrektora Puckiego Hospicjum, który zmarł na glejaka.
W dniu 06.10.2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza wystaw rolniczych i co roku gromadzi wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych. Każdy kto liczy się w branży i chce spotkać się ze swoimi klientami obecny jest na AGRO SHOW
Dnia 29 sierpnia br., z Kowala udaliśmy się busem do portu w Sopocie, tam przywitali nas wszyscy organizatorzy rejsu. Kapitan zaprowadził nas do jachtu ,,Impression", po czym przekazał nam najważniejsze informacje o jachcie i poinformował o zasadach, jakich musimy przestrzegać na nim. Tego samego dnia popłynęliśmy do portu Hel. Warunki pogodowe były sprzyjające żegludze. Następnego dnia zwiedziliśmy fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.
W dniach 3-4 września młodzież z klas Technikum Weterynarii, dzięki uprzejmości Związku Kynologicznego w Polsce – Oddział w Zakopanem uczestniczyła w VIII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kościelisku.
Dla uczniów klas IV Tżg i IV Tmg oraz ich wychowawców pierwszy weekend sierpnia i września był bardzo pracowity. Zdecydowali bowiem, że na festynie folklorystycznym w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce zaprezentują umiejętności kulinarne.
W dniu 29 maja 2022 r. uczniowie II klasy Branżowej Szkoły - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczyli w Agromajówce, której tematem było ,Stosowanie środków ochrony roślin zgodnie z Dobrą Praktyką Ochrony Roślin. Wyjazd odbył się w ramach programu nauczania z maszyn użytkowanych do ochrony roślin.
W dniu 26.05. 2022 r. kl. II i III Technikum kształcąca w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki na zajęciach praktycznych była na wycieczce programowej w Kujawskiej Fabryce Maszyn Rolniczych Krukowiak w Brześciu Kujawskim. Młodzież zapoznała się z procesem technologicznym produkcji opryskiwaczy.
Dnia19.05.2022 r. klasy II i III Technikum uczące w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z nauczycielami uczestniczyła w wycieczce do biogazowni w Rypinie. Wyjazd odbył się w ramach programu nauczania z odnawialnych źródeł energii. Młodzież zapoznała się z technologią i funkcjonowaniem biogazowni i wiatraków, a następnie zwiedziła obiekt. W roku 2007 grupa rolników założyła grupę producencką i wybudowała fermę wiatrową składającą się z 3 wiatraków o łącznej mocy 4MW.
W dniach 10-11 maja 2022r. uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej Lublin-Puławy.