Wyjazdy

W ramach innowacji pedagogicznej i realizacji zadań Punktu Informacji i Kariery w dniu 06.11.2023r. uczniowie ZS CKR w Starym Lubiejewie odwiedzili restaurację Karma House Gościeńczyce koło Grójca. Ideą tego miejsca jest przygotowywanie dań zgodnie z naturą i w duchu Food Sharingu. W Karmie wierzy się, że jedzenie to więcej niż tylko posiłek to wspólna radość i rozmowy przy stole. Ich koncepcja to doświadczenie, które zbliża ludzi, łącząc ich wokół wyśmienitych dań i przyjemności.Uprawiane naturalnymi metodami zioła, warzywa, owoce wprost z pola czy sadu trafiają na talerze Gości. Taki jest bowiem koncept restauracji Karma House: z pola na talerz! Najważniejsza jest jakość i pochodzenie składników.
W dniu 31.10.2023 uczniowie klasy II i III TMRiA udali się do Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej i kręgielni w Dobrzechowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii produkcji silników stacjonarnych, zapoznanie się z ich budową i zasadą działania, obejrzenie zabytkowych maszyn rolniczych oraz wystawy pamiątek strażackich.
Stare łacińskie przysłowie mówi, że historia magistra vitae est, czyli że historia jest nauczycielką życia. Programy wychowawczo – profilaktyczne wszystkich szkół zawierają treści o tematyce patriotycznej i obywatelskiej.
Dnia 19 października 2023 r. w ramach zajęć praktycznych klasa I Technikum kształcąca w zawodzie technik weterynarii odwiedziła kompleksy firmy Sano w miejscowości Lubiń oraz Ostrowite k. Trzemeszna. Znajduje się tam największa w Polsce ferma krów mlecznych liczącą 1700 sztuk o wydajności 13000 kg mleka