redakcja2023-09-22
Uczniowie ZSCKR Jabłoń na Lubelskim Festiwalu Nauki
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu otrzymał tytuł SZKOŁA – LIDER INNOWACJI
21 września w naszej szkole odbyły się eliminacje strefowe III Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny. Mieliśmy przyjemność być po raz pierwszy gospodarzami. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem głównym zawodów jest Polski Związek Przeciągania Liny.
W dniu 18 września 2023 r. uczestniczyliśmy w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Przeciąganiu Liny w strefie I, w Starym Lubiejewie. Zawody rozegrano w dwóch klasach wagowych: - Limit - Open
18 września w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbyły się Eliminacje Strefowe III Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Organizatorem głównym Zawodów jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim i Polski Związek Przeciągania Liny.
15 września 2023 r. uczniowie z klasy 5 BT wraz z nauczycielami Anną Wojewódzką i Wiolettą Byszewską wzięli udział w 30 edycji akcji Sprzątanie Świata – Polska 2023 organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia oraz Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim. Jak co roku celem akcji Sprzątania świata jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.