Dnia 16 września 2019 r. uczniowie klas IV-tych kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w Kujawsko-Pomorskim Salonie Maturzystów. W tym roku organizatorami przedsięwzięcia wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną i Fundacją Edukacyjną Perspektywy był Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.
W dniu 13 września 2019 r. uczniowie klasy II technik architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach Aranżacja ogrodów zorganizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w ramach projektu Atrakcyjni na rynku pracy.
W dniu 13.09.2019 r. uczniowie z ZS CKR w Kowalu wraz z nauczycielami pionu żywienia wzięli udział w największych targach żywności w Polsce WARSAW FOOD EXPO 2019 w Nadarzynie. Jest to prezentacja oferty producentów i dystrybutorów żywności, przetwórstwa i produkcji spożywczej, a także dań kulinarnych. Podczas targów odbyły się również warsztaty i szkolenia branżowe oraz prezentacja ofert produktowych przedsiębiorców z zagranicy.
W dniu 11.09.2019 r. uczniowie klasy II technik architektury krajobrazu zwiedzali Podlaski Ogród Botaniczny położony w Korycinach.
Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło Narodowe Czytanie, akcja objęta patronatem Prezydenta RP. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
12 września 2019 r. w ramach 18. Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych tancerze i muzycy z zespołu SAVA ze Słowenii odwiedzili naszą szkołę. Zaprezentowali elementy swojej kultury narodowej i regionalnej podczas występu przed młodzieżą.
W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu z tej szkoły były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska.
Dnia 31 sierpnia 2019 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczył w Dożynkach Gminnych Świerkocin 2019 oraz 7 września 2019 r. w Dożynkach Powiatowych Miodobranie 2019 r. w Lubiszynie.
W dniu 6 września 20019 r. społeczność ZS CKR w Kowalu włączyła się w ogólnopolską akcję pn. Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Obecnie Para Prezydencka zaproponowała do czytania najpopularniejsze polskie nowele.
W niedzielę 8 września 2019 r. uczniowie klas maturalnych ZS CKR w Kowalu tradycyjnie uczestniczyli w festynie folklorystycznym z cyklu Z życia dawnej wsi pn. Rośnij chlebie, w trakcie którego pokazano zwyczaje związane z wypiekaniem chleba. Zespół Obrzędowy Lubominianki z gminy Boniewo przedstawił widowisko Pieczenie chleba.
Dnia 6 września 2019 r. w Starym Brześciu odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na uroczystości obecni byli między innymi minister Jan Krzysztof Ardanowski, rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski, posłowie, senatorowie, biskup Wiesław Alojzy Mering, przedstawiciele władz samorządowych powiatu włocławskiego, dyrektorzy szkół rolniczych oraz zaproszeni goście.