W dniu 16 września nasi uczniowie oficjalnie zakończyli projekt Zwolnieni z teorii - "Naturalnie dla seniora". Ostatnie zbiory były równie obfite co poprzednie. Dzięki sprzyjającej pogodzie i regularnej pracy udało się pozyskać z naszego ogrodu znaczne ilości warzyw korzeniowych a nawet strączkowych. Oprócz roślin warzywnych bujnie porosły słoneczniki ozdobne, cynie oraz aksamitki. Swoją rolę odegrały również rośliny miododajne, które sprzyjały rozwojowi innych roślin przez cały sezon. Zebrane warzywa przekazane zostaną dla seniorów na zorganizowanym specjalnie dla nich kiermaszu.
W dniu 14.09.2021 zostały rozegrane zawody szóstek chłopców w piłce nożnej na boisku Zespołu Szkół Salezjańskich. Drużyna naszej szkoły w składzie: Hubert Protasiuk,Krystian Romańczuk,Miłosz Żachowski,Maciej Trusiak,Kamil Mieczkowski,Karol Pieniak,Kacper Maciejewski,Kuba Matwiejczuk,Kuba Miszczuk i Karol Rozbicki zajęła drugie miejsce.
W niedzieklę12 września 2021 r. odbył się ostatni w tym roku festyn w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. W trakcie imprezy zwiedzający mogli obejrzeć występy strażackie, zespołów folklorystycznych oraz zakupić wyroby rękodzieła ludowego, a także produkty własnego wyrobu, oferowane przez okolicznych producentów.
Julia Sójka z kl. III technikum w zawodzie technik weterynarii wzięła udział w ogólnopolskim konkursie poezji..
W piątek 10 września społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu rozpoczęła Akcję Sprzątania Świata 2021. Tegoroczne sprzątnie odbywa się pod hasłem: Myślę, więc nie śmiecę.
1 września wszyscy uczniowie ruszyli do szkół, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2021/2022. Jednakże, 15 uczniów zjawiło się w szkole już 30 sierpnia o godzinie 08:00, aby wziąć udział w 40-godzinnym kursie kelner barman organizowanym w ramach projektu: Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020.
Dnia 7 września została podpisana umowa pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach reprezentowanym przez Rektora prof.dr.hab. Mirosława Minkinę a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł.St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim reprezentowanym przez Dyrektora mgr Sławomira Wróblewskiego dotycząca współpracy naszej szkoły z Wydziałem Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzetach.
W dniu 05 września 2021 r. Zespół Szkół Rolniczych im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uczestniczył w XXXIV Dożynkach Podhalańskich w Ludźmierzu. Święto dziękczynienia za doroczne plony stanowi bardzo ważną część naszej kultury ludowej, którą nasza szkoła również stara się kultywować wśród młodego pokolenia.
1 września 2021 roku podczas inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie miała miejsce podniosła uroczystość odsłonięcia muralu upamiętniającego wkład jego patrona, Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie w rozwój Wojska Polskiego. Nie byłaby ona możliwa bez pomocy zaangażowanych w nią osób. Wyrazem wdzięczności dla nich były statuetki 'Zasłużony dla Zespołu Szkół CKR'.