Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
W piątek, 25 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji gościliśmy Rodziców, absolwentów oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących ze szkołą.
14 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Uczniowie bardzo dobrze pokazali się w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz w sztafetach
W dniu 11.06 w naszej szkole odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w przeciąganiu liny o Puchar Dyrektora Szkoły. Pogoda nam dopisała, rywalizacja sportowa została przeprowadzona na wielofunkcyjnym boisku szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele PZPL. Był to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny, które się odbędą jesienią w naszej szkole.
W dniu 8.06 w Sokołowie Podlaskim odbyły się XII Mistrzostwa powiatu sokołowskiego w lekkoatletyce im. Romana Lecyka. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: biegi krótkie – 100 m, 400 m, biegi średnie – 800 m, 1500 m, skoki – skok w dal, rzuty – pchnięcie kulą.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się IX edycja konkursu, która została objęta Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Pierwsza grupa młodzieży z klas technikum kształcącego w zawodzie TECHNIK AGROBIZNESU w bieżącym roku szkolnym zakończyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji, w rejonie Riwiery Olimpijskiej. Staż odbyło 40 uczniów w ramach projektu Agrobiznes – nowe możliwości na europejskim rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Programu Erasmus. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim realizuje ten projekt we współpracy z greckim partnerem Golden Sun Mobility Center, z którym nasza szkoła współpracuje od lat.
W dniach 28-30.05. 2021 r. młodzież ZSCKR z Sokołowa Podlaskiego uczestniczyła w memoriale szachowym w Janowie, nad którym patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Grzegorz Puda.
W piątek 28.05 młodzież ZSCKR w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w Szkolnej Lidze LA oraz Otwartych Mistrzostwach SZS w LA dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Siedlcach. Zawody rozegrane zostały w następujących blokach: biegi krótkie - 100m, 200m, 400m, biegi średnie - 800m, 1500m, skoki - skok w dal, skok wzwyż, rzuty - pchnięcie kulą i rzut oszczepem.
Informujemy, że nasza uczennica Joanna Sówka w dniu 28.05.2021 r. po zmaganiach na najwyższym szczeblu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uzyskała status finalisty tego prestiżowego konkursu.
Drodzy Absolwenci Żyjcie w taki sposób, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę w taki sposób, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły i entuzjazmu. Próbujcie życia i układajcie je po swojemu. Żyjcie najpiękniej jak umiecie.
Andżelika Prokopczuk, Natalia Prokopczuk, Dawid Banasiuk, uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia ZSCKR w Sokołowie Podlaskim laureatami V Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego.
Młodzież, kształcąca się w Technikum Architektury Krajobrazu zdobywa teoretyczną i praktyczną wiedzę związaną m.in. z urządzaniem i pielęgnacją roślinnych obiektów architektury krajobrazu oraz z projektowaniem, urządzaniem, pielęgnacja i konserwacja terenów zieleni.
Uczeń ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wziął udział w organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi konkursie kulinarnym.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia