Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w SOKOŁOWIE PODLASKIM
Adres

ul. Oleksiaka Wichury 3

08-300 - Sokołów Podlaski

woj.mazowieckie

tel. 25 787-21-37

email: zs2@sokolowpodl.pl

www: zs2.sokolowpodl.pl

Nasze Wiadomości
W piątek 14 czerwca uczniowie klasy 3 MT (technik agrobiznesu) wraz z Dyrektorem Szkoły Sławomirem Wróblewskim oraz opiekunami: Adamem Młyńskim, Katarzyną Rytel i Ryszardem Jabłonką udali się na V Krajowe Dni Pola w Boguchwale/k. Rzeszowa.
W dniach 10 – 11 czerwca, uczennice naszej szkoły uczestniczyły w spływie kajakowym rzeką Liwiec, w ramach realizacji projektu - Meandrujący Liwiec, sfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, a szkoła zapewniła transport.
7 czerwca 2024r. uczniowie klasy I technik architektury krajobrazu pod opieką pani Doroty Imielińskiej i pani Edyty Krasnodębskiej wybrali się na wycieczkę do Sandomierza, miejsca wyjątkowego i pięknego, położonego w województwie świętokrzyskim, nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. To królewskie miasto, zwane małym Rzymem, posiada wiele turystycznych atrakcji, którymi wypełniliśmy cały dzień.
7 czerwca 2024 r. młodzież klasy 1 FTP kształcąca się w zawodzie technik rolnik w ramach zajęć praktycznych z produkcji roślinnej brała udział w wyjeździe edukacyjnym do Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych - Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Seroczynie.
Uczniowie naszego Zespołu zostali zwycięzcami w konkursie na makietę - Mój Sokołów 1424-2024 - zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. K.I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim z okazji 600-lecia nadania praw miejskich miastu Sokołów Podlaski.
W dniu 28 maj 2024 na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim odbyły się XXV Międzypowiatowe Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. Romana Lecyka. W klasyfikacji drużynowej (sześć pierwszych miejsc było punktowanych) chłopcy zajęli I miejsce, natomiast dziewczęta III miejsce.
W dniach 24-25 maja 2024 r. na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się Finał Centralny XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W dniu 24.05.2024r. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Regionu Siedleckiego Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce.
Uczennice naszej szkoły – Julia Brodacka i Paulina Brodacka uczestniczyły 21 maja w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego SLOW FOOD 2024, zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.
Z nieukrywaną dumą i radością informujemy, że w dniu 14 maja 2024 r. gościliśmy w naszym Zespole przedstawicieli Słowackiego Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
15 maja odbył się - XXXI Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie. Tematem tegorocznej edycji był jubileusz 600 - lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Sokołów Podlaski.
Już wkrótce upływa termin składania wniosków na 2024rok o dopłaty bezpośrednie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia