Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
Uczniowie klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w Dniu Młodego Rolnika, organizowanym w ramach Krajowych Dni Pola w Poświętnem.
6 czerwca 2022 roku w gościnnych progach naszej szkoły odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Znani nieznani. Polacy światu, przygotowanej przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Wystawa przybliża sylwetki Znanych Nieznanych Polaków i osób pochodzenia polskiego, które zasłynęły swoimi osiągnięciami na świecie, jednak często nie są kojarzone z Polską. Ekspozycja ma nie tylko popularyzować ich sylwetki, ale także uświadamiać jak wielu znanych twórców, odkrywców czy osób biznesu związanych jest z państwem polskim.
Tomasz Stańczak uczeń klasy pierwszej technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie został przewodniczącym Rady Młodych Rolników, działającej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadaniem Rady jest konsultowanie wszelkich dokumentów związanych z polityką rolną, a także inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, które pomogą polskiemu rolnictwu sprostać wymogom cyfrowej rzeczywistości. Rada zajmie się też wdrażaniem nowoczesnych technologii, co przyczyni się do uatrakcyjnienia polskiej wsi jako miejsca do pracy i życia młodych aktywnych ludzi. We wtorek, 23 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Rady, liczącej 21 członków. Przewodniczącym został Tomasz Stańczak, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Wśród członków Rady jest jeden pracownik naukowy i siedmiu studentów z uczelni rolniczych w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu. Są w niej także uczniowie i uczennice prowadzonych przez Ministra Rolnictwa szkół rolniczych w Golądkowie, Studzieńcu, Radomiu, Suwałkach, Sichowie Dużym, Widzewie, Starym Lubiejewie, Różańcu, Gołotczyźnie, Bielsku Białej, Głubczycach, Sokołowie Podlaskim, Zduńskiej Dąbrowie.
Grupa naszych uczniów rozpoczęła staż zawodowy w ramach programu Erasmus. My wciąż doskonalimy nasze pasje i zamiłowania to kolejny raz kiedy możemy skorzystać ze straży zawodowych w pięknych zakątkach świata.
Słowa Wisławy Szymborskiej towarzyszyły realizacji projektu pt.: Zaczytane popołudnie. W ramach działań projektowych uczennice nagrały kilka opowiadań skierowanych do Seniorów. Nagrane opowiadania zostały wybrane ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców, dlatego też pochodzą z serii książek Balsam dla Duszy. Pięknie oprawione nagrania trafią do Klubu Seniora w Winnicy, Klubu Seniora w Świerczach oraz do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego.
W ramach współpracy z Hotelem w Serocku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie odbyli warsztaty kulinarne. Powitała nas pani Izabela Lis HR Menadżer Hotelu, w której towarzystwie zwiedzaliśmy część hotelową, strefę spa oraz rekreacji. Podziwialiśmy wnętrza, wyposażenie i aranżacje poszczególnych części placówki. Uczniowie pod czujnym okiem pana Przemysława Bednarza-szefa restauracji przygotowywali dwa dania główne oraz deser. Potrawy zapierały dech w piersiach nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wyszukanym smakiem. Były to: pierogi z farszem z ziemniaków z serem kozim oraz ziemniaków i chorizo z palonym masłem, pierś z kurczaka z fioletowymi ziemniakami w panierce i pure z marchewki z dodatkiem zielonej oliwy... Czy nie brzmi kusząco? A jak smakuje! Na deser uczniowie przygotowali płonącą kulę z musem z białej czekolady.
Nasza szkoła na 2 dni zmieniła się w prawdziwe centrum rolnictwa precyzyjnego, gromadząc w swoich murach przedstawicieli firm działających w tej branży oraz nauczycieli techniki rolniczej z całej Polski. Nie zabrakło również Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.
Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła, a wraz z nią wiosenne siewy zbóż w Zespole Szkół w Golądkowie.
W powietrzu czuć wiosnę a nasi uczniowie nie marnują czasu i już intensywnie pracują zarówno na ogrodzie szkolnym przy roślinach ozdobnych jak i przygotowują rozsady warzyw. W tym roku rozpoczyna również swoją działalność Koło Ogrodnicze dzięki, któremu wielu naszych wychowanków może rozwijać swoje pasje, umiejętności ale również poznać tajniki uprawy roślin w gruncie i pod osłonami.
21 marca, zgodnie z kalendarzem wydarzeń szkolnych, został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. W tym roku temat bezpieczeństwa był dość mocno zaakcentowany i dotyczył wielu aspektów. Uczniowie mogli wziąć udział w zmaganiach związanych z wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wiedzą dotyczącą pierwszej pomocy. Przedstawiciele poszczególnych klas dzielili się swoimi wiadomościami i kompetencjami, odpowiadając na wylosowane zestawy pytań. Udzielane odpowiedzi były ocenianie przez specjalnie powołane jury.
W Kielcach, stolicy województwa świętokrzyskiego, w dniach 18-20.03.2022 odbyły się XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH zorganizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym czasie dziewięć miejskich hal wypełniło się nowoczesnymi produktami rolniczymi: sprzętami, maszynami, narzędziami, urządzeniami, środkami do produkcji roślinnej, akcesoriami dla rolnictwa i budownictwa inwentarskiego.
Świadomość własnego ciała, znajomość jego potrzeb, wiedza na temat zdrowego odżywiania i ćwiczeń, które wspomagają nasze ciało w prawidłowym rozwoju to bardzo ważna sprawa. Zdrowy styl życia nie jest już jedynie modą. To styl życia na miarę naszych czasów. Dlatego też, w ramach działań profilaktycznych, 19 stycznia grupa uczniów z klas I , III uczestniczyła w szkolnym konkursie pt.: Zdrowy styl życia, wolny od środków psychoaktywnych. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywania i prawidłowych nawyków funkcjonowania oraz kreatywnością w temacie strategii ograniczania palenia tytoniu przez młodych ludzi.
Uczeń Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zajął 14. miejsce na 1467 uczniów z całej Polski, biorących udział w I edycji Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół w Golądkowie zajął 8. miejsce na 120 szkół z całej Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy!
W dniu 10.01.2022 r. o godz. 10.00 odbyły się eliminacje stopnia podstawowego XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2022. Organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska, jednostek Ligii Ochrony Przyrody oraz współpracy z Toyotą Motor Poland.
Akcja ma na celu przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom i rodzinom potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. W tym roku objęliśmy pomocą kolejną rodzinę. Do tworzenia paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Dziękujemy za zaangażowanie dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły oraz sympatykom akcji, którzy również wsparli nasze dzieło. Z pewnością myślenie o naszej rodzince, oprócz troski przyniosło wiele przedświątecznej radości, a o takie efekty też nam chodziło.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia