Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w GOLĄDKOWIE
Adres

Golądkowo 41 G

06-120 - Winnica

woj.mazowieckie

tel. 23 691-40-73

email: sekretariat@zsgoladkowo.eu

www: www.zsgoladkowo.eu

Nasze Wiadomości
Musimy dążyć do podniesienia mocy ludu przez oświatę, kulturę, a rolę doprowadzić do najwyższej wydajności! - takie słowa zostały wypowiedziane podczas akademii 8.12.2022r. przez uczennicę, która wcieliła się w rolę Jadwigi Dziubińskiej, nauczycielki, wychowawczyni, posłanki do Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej Polskiej, patronkę ZSCKR w Golądkowie.
W dniu 7 grudnia 2022 odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.
17 listopada 2022 r uczniowie klasy 2BB wraz z wychowawcą Małgorzatą Marciniak oraz panią psycholog Magdą Prus-Zych udali się na wycieczkę do Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, by obejrzeć dwie wystawy: Historia transportu - morzem, lądem, powietrzem oraz Historia komputerów. Liczy się!.
Za nami pierwsza edycja szkolnego konkursu orki o puchar dyrektora ZSCKR w Golądkowie. Do rywalizacji stanęło 13 uczniów. Po eliminacjach, polegających na rozwiązaniu testu, do etapu praktycznego zakwalifikowało się 5 się zawodników.
W dniu 14 listopada w naszej szkole miała miejsce doniosła uroczystość. Szkołę odwiedziła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie Wicepremiera Henryka Kowalczyka, minister Anny Gębickiej i ministra Janusza Cieszyńskiego. Pani prezydentowa przybyła, by zainaugurować projekt Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich, realizowany przez Edukację Bez Barier - Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Z wielką przyjemnością witam Państwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Znajdujemy się w ważnym dla społeczności szkolnej miejscu- przy ścianie patronki Jadwigi Dziubińskiej - działaczki ruchu ludowego, posłanki na Sejm Ustawodawczy w latach 1919–1922, autorki nowatorskich programów pedagogicznych i założycielki wielu szkół rolniczych.
Future Skills Forum zostało zorganizowane przez firmę Intel w sopockim hotelu Sheraton w dniach 21-22 listopada 2022 r. Tematem konferencji były wyzwania edukacji wobec przyszłego rynku pracy. Decydenci oświatowi, organizacje pozarządowe i eksperci branżowi dyskutowali o pojawiających się trendach w edukacji i sposobach zaspokojenia szybko zmieniających się potrzeb w zakresie pozyskiwania talentów.
Nasi uczniowie przystąpili do eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W rywalizacji wzięło udział 30 uczniów w 3 blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu i weterynaria. Najlepsi zostaną zgłoszeni do etapu okręgowego, który odbędzie się w dniach 14 - 15 kwietnia 2023 r. na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.
Dnia 20.10.2022 uczniowie klasy 4 LTP wraz z nauczycielkami: p. J. Błońską, p. K. Łebkowską – opiekunami Szkolnego Koła PCK- uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Kropla Życia.
Zajęcia praktyczne w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to nie tylko montaż modułów PV na dachu czy na gruncie. Doskonalimy swoje umiejętności także w dziedzinie sieci komputerowych.
18 października społeczność szkolna miała okazję wysłuchać ballady Lilije Adama Mickiewicza, którą odczytali uczniowie i nauczyciele.
Dziękujemy za nominowanie szkoły do prestiżowej nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym.
W poniedziałek 10 października br. uczniowie z klasy 4 BT poznawali tajniki prowadzenia równoległego za pomocą nawigacji satelitarnej GNSS. Na zajęciach praktycznych z eksploatacji systemów agrotronicznych uczniowie rozwijali umiejętność projektowania ścieżek prowadzenia agregatu.
Taki tytuł nosiło spotkanie z osobą znaną z programu telewizyjnego- panią sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie odbyło się w dniu 7 października i dedykowane było uczniom klas pierwszych i drugich. Była to niezwykła lekcja prawa i profilaktyki. Pani sędzia w swoim wystąpieniu do młodzieży poruszyła wiele bardzo istotnych kwestii, związanych między innymi z problemem przestępczości nieletnich i odpowiedzialnością za czyny karalne. Starała się też uświadomić młodych ludzi gdzie istnieją granice pomiędzy głupstwem czy żartem a przestępstwem, tym co dobre a co złe. W swoich wypowiedziach pani sędzia opierała się na przykładach spraw, które orzekała pracując przez 40 lat w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi. Odniosła się również do kwestii materiałów wykorzystywanych podczas nagrań programu telewizyjnego, opartych na sytuacjach z życia wziętych.
Dzięki uprzejmości naszej absolwentki Pani Magdaleny Bielińskiej sierżant sztabowej z Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku mogliśmy wziąć udział w II edycji projektu pn. Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej, którego realizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji zs. W Radomiu.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia