Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Współczesne rolnictwo bazuje na wiedzy naukowej i najnowszych zdobyczach techniki. W związku z tym spotkanie, które miało miejsce dnia 15.12.2022 roku w ZS CKR w Brzostku z Firmą Mas Seeds zajmującą się tworzeniem programów hodowlanych, których celem jest wytwarzanie nowych odmian kukurydzy, słonecznika, rzepaku i lucerny pomaga znacząco w edukacji uczniów.
W dniu 22 listopada br. uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wzięli udział w demonstracjach z przetwórstwa produktów ekologicznych - zbóż i mleka.
W dniu 14 grudnia 2022r. uczennice klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu wzięły udział w IV Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 30 listopada 2022r. (środa) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku, został wznowiony i odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej.
W dniu 14 grudnia 2022 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W dniu 08.12.2022r klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do zakładu produkcyjnego maszyn rolniczych Akpil Pilzno.
W dniu 17 listopada 2022 roku, uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Trucina, Zuzanna Orzechowska, Zuzanna Drzyzga, Jakub Przewięda i Michał Nowak wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu ekologicznego Piękne i niebezpieczne zorganizowanym przez II LO i Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Od 16 do 30 października 2022 r. jedenastu uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku odbyło praktyki zawodowe we Włoszech w ramach projektu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
W dniu 23 listopada 2022r. uczniowie klasy 1 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z wychowawcą odwiedzili Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie.
Kraków cudowne miejsce byłych królów i zarazem władców polskich. Miasto to oferuje wiele niesamowitych atrakcji, których nie znajdziemy nigdzie więcej. To miejsce przyciąga ludzi jak magnes z całego świata i mogą tam spędzać całe dnie.
Dnia 17 listopada w ramach: ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZŚCI W MAŁOPOLSCE uczniowie klasy 2 TMR i A wraz z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości wzięli udział w wydarzeniu online na temat: Hugo Robot w rolnictwie – przykład innowacyjnego start-upu.
Z okazji 200 rocznicy wydania Ballad i Romansów Adama Mickiewicza powstał spektakl pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy II TŻ w dniu 16 listopada 2022 roku mieli możliwość obejrzenia tego spektaklu w teatrze Maska w Rzeszowie.
14 listopada klasy 1ZK i 1ZM pojechały na wycieczkę dydaktyczno–wychowawczą do kina Helios w Krośnie na ekranizację filmu Johnny w reżyserii Daniela Jaroszka.
9 listopada 2022 r. kl. IVTŁg wzięła udział w spektaklu teatralnym Pojedynek Wieszczów. Gala Mistrzów Polskiego Romantyzmu zorganizowanym w ramach Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc i z okazji Roku Romantyzmu Polskiego przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie znajduje się jedyna zachowana w świecie posiadłość Ignacego Jana Paderewskiego.
W przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią przygotowaną przez Kawiarenkę Teatralną uczniowie oddali hołd naszym przodkom za to, że ponieśli największą ofiarę i dzięki nim ojczyzna i naród cieszą się wolnością.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia