Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.
To już 11. rok, jak organizowane jest Narodowe Czytanie, przepiękne wydarzenie, którego celem jest promocja czytelnictwa i polskiej literatury. W tym roku obchodzimy Rok Romantyzmu Polskiego, z tego powodu wybór autora nie mógł być inny... to Adam Mickiewicz i jego Ballady i Romanse.
Tegoroczne Dożynki Gminne obchodzone były 28 sierpnia w Brzostku i zostały zainaugurowane Mszą Świętą na Warsztatach Terapii Zajęciowej.
1 września 2022 roku w Zespole Szkół CKR im. Jana Pawła II w Brzostku, odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023.
W dniu 9 czerwca 2022 roku klasy pierwsze, technikum żywienia oraz technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Wadowic oraz Zatoru. Wczesną porą młodzi uczestnicy wycieczki zebrali się na parkingu szkoły, a następnie wyruszyli w podróż, która trwała ponad trzy godziny.
Drużyna w składzie: Michał Nowak, Paweł Borowiecki, Kacper Miras - uczniowie klasy 3 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, zajęła II miejsce i zdobyła tytuł WICEMISTRZA WOJEWÓDZKIEGO w konkursie Wojewódzkie mistrzostwa wiedzy z zakresu techniki, obsługi maszyn i rozpoznawania agrofagów.
Od 1 do 13 maja2022 r. 27 uczniów klas III technikum z ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku odbywało praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
W piątek 29 kwietnia 2022 roku kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Zgodnie z tradycją pożegnanie miało podniosły, a równocześnie radosny charakter.
W dniu 26 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 4 TM i klasy 4TŁ po raz ostatni w swojej szkolnej karierze uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Był to wyjazd na Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
25 kwietnia 2022 r. uczniowie kl. III TŁg udali się na wycieczkę dydaktyczno – krajoznawczą do Krakowa.
Dzień otwarty w naszej szkole należy już do wieloletniej tradycji, w tym roku przypadł na 22 kwietnia. Szkoła otwarta była na wszystkich ósmoklasistów, którzy przyjęli zaproszenie, aby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Odwiedziło nas ponad 200 uczniów.
W dniu 25 kwietnia uczniowie z koła mechanizacyjnego mieli możliwość sprawdzić w warunkach rzeczywistych na działkach szkolnych, za zgodą firmy Agro-Masz, siewnik Falkon sześciorzędowy oraz bronę talerzową do uprawy przedsiewnej.
9 kwietnia 2022r., w sobotę, poprzedzającą Niedzielę Palmową, zaprezentowaliśmy stoisko Zespołu Szkół CKR w Brzostku podczas Kiermaszu Wielkanocnego.
Kwiecień kojarzy się nam, Polakom, z obchodami upamiętnienia zbrodni katyńskiej oraz katastrofą polskiego samolotu Tu - 154 w Smoleńsku.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia