Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedno z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń festiwalowych w Polsce. Organizowane od ponad czterech dekad, to święto odbywa się w samym sercu kraju, między Łodzią a Warszawą.
Dnia 15 września bieżącego roku odbyła się wycieczka klasy IV TMRiA wraz z opiekunami nad Jezioro Solińskie nazywane przez mieszkańców tej niewielkiej miejscowości morzem Bieszczadzkim. Nadrzędnym celem wycieczki było zapoznanie się ze sposobem produkcji energii elektrycznej w elektrowni wodnej oraz poznanie bliżej samej zapory.
Tegoroczna, już 12. edycja Narodowego Czytania odbyła się 13 września w czytelni biblioteki szkolnej.
04 września w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024.
15. czerwca uczniowie klasy 1 Technikum Żywienia wraz z innymi szkołami ponadpodstawowymi z powiatu dębickiego wzięli udział w akcji Sprzątanie lasu w powiecie dębickim 2023 – Las Okiem Orła. Akcję tę zorganizował Powiat Dębicki wspólnie z Nadleśnictwem Dębica.
Brzosteckie Centrum Kształcenia Rolniczego dba o dobre przygotowanie swoich uczniów do wykonywania zawodu mechanizatora, a jak wiadomo, praktyka czyni mistrza. Jednym z urozmaiceń treningu przyszłych gospodarzy był szkolny konkurs orki. Do konkursu zgłosiło się sześciu uczniów.
Michał Nowak uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki odniósł wielki sukces na tegorocznej XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacji rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Wystawa Znani Nieznani – Polacy światu kontynuując swoją podróż po kraju, zagościła w naszej szkole zapraszając wszystkich na niezwykłe spotkanie z nieznanymi talentami. Miała ona na celu przybliżenie nam sylwetek Polaków – zesłańców i dobrowolców – którzy jak się okazuje są mało znani w naszym kraju, a poza nim przyczynili się do rozsławienia go na arenie międzynarodowej.
12 maja 2023 r. w Zespole Szkół CKR w Brzostku miało miejsce otwarcie wystawy Znani nieznani. Polacy światu przygotowanej przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Ekspozycja ta trafiła do naszej szkoły z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
20 IV 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się Dzień Otwarty, w którym wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych chcący zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. W tym roku odwiedziło nas niemal 500 ósmoklasistów.
22 maja 2023 roku nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE, A OCHRONA WÓD. Grupa uczniów z naszej szkoły zajęła II miejsce na podium.
26 maja klasa II TŻ udała się na pieszą wędrówkę na górę Chełm. Nasza wyprawa zaczęła się w Stępinie a zakończyła w Bączałce.
Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień... to motto uroczystości jaka odbyła się w ZSCKR im. Jana Pawła II w Brzostku, w piątek 28 kwietnia 2023 roku.
28 kwietnia 2023 r. nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Tego dnia odbyła się uroczystość, podczas której dyrektor szkoły - p. Katarzyna Grygiel wraz z wychowawcami klas czwartych wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali dobre wyniki w nauce, angażowali się w życie szkoły, godnie ją reprezentowali oraz brali udział w zawodach sportowych i konkursach.
Dnia 27 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia