Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku
Adres

Klecie 125

39-230 - Brzostek

woj.podkarpackie

tel. 14 6830 321

email: brzostekzs@onet.pl

www: https://www.zsbrzostek.pl

Nasze Wiadomości
Grupa jedenastu pasjonatów dwóch kółek wybrała się wraz z opiekunami szlakiem Dunajca. Połączyliśmy aktywność fizyczną z poznawaniem walorów krajoznawczych tego malowniczego regionu.
Tradycyjnie jak co roku, tuż przed Wielkanocą w dniu 23 marca 2024r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku pod opieką nauczycieli zawodu zaprezentowali stoisko podczas gminnego Kiermaszu Wielkanocnego.
W dniu 21 marca 2024r. uczniowie klasy V Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięli udział w akcji sadzenia lasu na terenie Leśnictwa Pustków. Przed rozpoczęciem sadzenia odbyła się lekcja przyrody prowadzona przez leśniczych z Nadleśnictwa Dębica.
Młodzież szkolna II i III klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w dniu 19.03.2024r. wyjechała do Jasionki k/Rzeszowa na Europejskie Forum Rolnicze-najważniejsze wydarzenie branży rolno-spożywczej.
W dniu 19 marca 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Studzieńcu odbył się Ogólnopolski Konkurs na najpiękniejsze wiosenne nakrycie stołu.
Dzień liczby Pi to międzynarodowe święto pasjonatów i hobbystów matematyki. 14 marca tego roku uczniowie klasy 2 Technikum Żywienia spędzili w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.
W dniu 12.03.2024 odbył się etap gminny konkursu Młodzież zapobiega pożarom, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy V technikum architektury krajobrazu.
8 marca w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyły się XI Targi Pracy, w których wzięli udział uczniowie klasy V Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku.
Grupa 43 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców w dniu 08.03.2024r. uczestniczyła w XXIX Międzynarodowych Targach Rolniczych AGROTECH w Kielcach. Największa wystawa sprzętu rolniczego przyciągnęła ponad 520 wystawców, wśród których znalazły się największe światowe firmy, a także polscy i lokalni producenci z branży rolniczej.
Korzystając z ostatnich dni kalendarzowej zimy w dniu 27 lutego 2024 r. wybraliśmy się na lodowisko do Dębicy. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotechniki.
W Regionalnym Centrum Widowiskowo- Sportowym im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie w dniach 21-22 lutego br odbyły się XVIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon oraz XVIII Europejskie Targi Pracy, do zwiedzenia których zaproszeni zostali w szczególności uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami.
Uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnego Koła Żywienia wzięli udział w filmowym konkursie zorganizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
3 lutego 2024 roku odbył się wielki bal tegorocznych maturzystów z ZSCKR im. Jana Pawła II w Brzostku - Studniówka 2024! Ten niezwykły moment dla wielu jest jednym z pierwszych kroków w dorosłość, swoistym ukoronowaniem pięciu lat ciężkiej pracy, nauki oraz własnego rozwoju, którego zwieńczeniem będzie egzamin dojrzałości.
Pozytywne podejście do klienta, dobra pamięć, wysoka kultura osobista to cechy poszukiwane przez pracodawców u kandydatów na kelnerów. Zawód ten można wykonywać w całym kraju - wszędzie tam gdzie działają restauracje, kawiarnie czy inne zakłady gastronomiczne. Jest to stanowisko wymagające ale też chętnie wybierane w szczególności przez młode osoby poszukujące pracy dorywczej lub zajęcia w ramach elastycznego grafiku. Praca kelnera nosi znamiona pracy zarówno umysłowej - kelner musi zapamiętywać zamówienia, nieustannie wykazywać się wysokimi umiejętnościami organizatorskimi - jak i pracy fizycznej.
Szkolnictwo rolnicze charakteryzuje się różnorodnością kształcenia zawodowego, które polega na dostosowywaniu kierunków, programów i warunków nauczania do zmieniającej się rzeczywistości na rynku pracy w jaki wchodzą absolwenci. Szkoły rolnicze w swej istocie różnią się od innych szkół zawodowych zatem są one dostosowywane do wymagań tego działu gospodarki. W kształceniu rolniczym ważną rolę odgrywa kształcenie praktyczne i warunki w jakich jest ono realizowane. ZSCKR w Brzostku jest jedną z wielu szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wszystkie inwestycje są realizowanie przy finansowaniu tego organu prowadzącego. Dzięki temu placówka i jej całe zaplecze dydaktyczne w ostatnich latach intensywnie zmienia się i dostosowuje do oczekiwań rynku pracy i pracodawców.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia