Z życia szkoły
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku było wyjątkowo uroczyste. W progi naszej szkoły zawitali dostojni goście: Dyrektor Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan dr inż. Bogdan Pomianek; Profesor uczelni Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego – prof. dr hab. inż. Ewa Szpunar–Krok; Profesor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – dr hab. inż. Pan Paweł Kiełbasa; Pracownik Pracowni Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rzeszowskiego – Pani dr inż. Anita Poradowska; Kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy – Pan Daniel Wójcik.

W uroczystości wzięli udział również rodzice oraz przedstawiciele lokalnych mediów: Pan Grzegorz Król dziennikarz „Obserwatora lokalnego”, Pani Justyna Zegarowska dziennikarz „Wiadomości Brzosteckich” oraz dziennikarze TV Brzostek Pan Paweł Batycki i Pan Jakub Batycki oraz Pani Natalia Świętoń.

Nasi mili goście serdecznie powitani przez przez dyrektor szkoły Panią Katarzynę Grygiel kolejno zabrali głos. Pan dr inż. Bogdan Pomianek przeczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Czesława Siekierskiego. Dyrektor Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi  skierował  także ciepłe słowa  do uczniów, w których zachęcał do inwestowania w siebie, do podejmowania wysiłku związanego z przygotowaniem i przystąpieniem do egzaminu dojrzałości, który jest furtką do dalszego kształcenia. Zwracał uwagę na bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwach rolnych rodziców i apelował  o rozważny wypoczynek.

Profesorowie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego w swoich słowach również zachęcali młodzież do kontynuowania kształcenia, do inwestowania w siebie, zwracali uwagę, że wiedza jest ważną wartością, która uszlachetnia człowieka.

Dzień ten stał się również okazją do bardzo wnikliwego podsumowania działań naszego Zespołu Szkół, zadania tego podjęła się vice dyrektor szkoły pani Anna Hudyma. W sprawozdaniu bardzo szczegółowo  przedstawiona została działalność szkoły między innymi  osiągnięcia uczniów we wszystkich konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych, w których nasi uczniowie zajmowali wysokie lokaty, często byli laureatami, finalistami, zdobywali wyróżnienia i nagrody.

Zakończenie roku szkolnego, to czas, aby po  całorocznym trudzie z radością odebrać  świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, nagrody za wysoką frekwencję oraz nagrody za wzorowe zachowanie, dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. Zaproszeni rodzice również mieli powód do radości i dumy, ponieważ odebrali listy gratulacyjne za wyróżniające wyniki w nauce swoich dzieci.

W kolejnym wystąpieniu głos zabrał kierownik praktycznej nauki zawodu pan Paweł - podsumował praktyki zawodowe, które młodzież z pionu mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pionu  żywienia i usług gastronomicznych odbywała w Grecji. Następnie uczniowie  przedstawili  krótką prezentację z odbytych praktyk oraz wyjazdów kulturowych w Grecji.

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów III klasy szkoły branżowej I stopnia, to dzień pożegnania się z całą szkolną społecznością po trzyletnim okresie kształcenia. W imieniu absolwentów głos zabrał Michał Mazurczyk, który podziękował dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom za trzy lata nauki, za wsparcie, troskę i organizację życia w szkole.

Zanim uczniowie i nauczyciele z radością odeszli do domów na upragniony wypoczynek wakacyjny  obejrzeli montaż  słowno - muzyczny przygotowany przez Kawiarenkę Teatralną.  Jak zwykle występ młodych artystów zachwycił społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Gratulujemy odwagi, talentu muzycznego i aktorskiego  oraz  życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku  uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszego zespołu. Naładujmy akumulatory, abyśmy we wrześniu mogli  powrócić do szkoły pełni zapału i energii do nauki oraz wszelkiej działalności szkolnej.