Aktualności

Uczniowie naszej szkoły ozpoczęli praktyki zawodowe w Bradze, w ramach Projektu Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe.
Dnia 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, ze względu na pandemię i ponad 7 miesięczny okres nauczania w trybie zdalnym. Z drugiej zaś, rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których na bieżąco informowaliśmy na stronach internetowych szkoły.
I Ogólnopolski Konkurs Historyczny Szkół Rolniczych pt. Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy
W piątek, 25 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji gościliśmy Rodziców, absolwentów oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących ze szkołą.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/ 2021 tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu.
Dnia 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia bieżącego roku szkolnego. Ze względu na możliwe opady deszczu, uczniowie, rodzice, nauczyciele i obsługa szkoły spotkali się w auli. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy, a całość prowadzili i wykonywali program artystyczny uczniowie klasy II Technikum po szkole podstawowej przy udziale przedstawicieli innych klas. Pięknie zaprezentował się też szkolny chór, składający się głównie z uczennic klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Wykonał on brawurowo w różnych stylach i klimatach kilka piosenek tematycznie związanych z wakacjami, za co został nagrodzony rzęsistymi brawami.
Dlaczego warto kształcić się w zawodach rolniczych? Na te pytanie odpowiadali uczestnicy debaty w Kujawskiej Szkole Wyższej, która odbyła się 27 maja br. W spotkaniu uczestniczyła wiceminister rolnictwa Anna Gembicka, rektor KSW Adam Rejmak, przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa O/Toruń oraz dyrektorzy szkół m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu Andrzej Zdrojewski. Dzisiejsze rolnictwo daleko odbiega od zakorzenionych wśród wielu wyobrażeń. To branża, która w nieustanny sposób rozwija się a na rynku pojawiają się nowe generacje sprzętu, który wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych. Nie dziwi więc, że zarówno uczelnie wyższe (oferujące kierunki rolnicze) jak i szkoły branżowe kształcące przyszłych rolników przekonują do potrzeby podnoszenia swoich kwalifikacji.
W dniu 17.06.2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztacie online, którego tematem przewodnim była organizacja i przeprowadzanie debat i publicznych dyskusji, w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie Nic o Nas! organizowanym przez Fundację Polska Debatuje.
Dawno już nie mieliśmy okazji gościć tylu odwiedzających! Po rocznej przerwie związanej z pandemią wróciliśmy do organizacji Dni Otwartych, podczas których mieliśmy przyjemność gościć 246 uczniów i 20 nauczycieli z 8 szkół podstawowych.