Aktualności

ZS CKR w Starym Lubiejewie jako jedna z nielicznych szkół, podjęła się ważnego zadania – była jednym z wystawców tej imprezy. Wspólne stoisko wystawiennicze przygotowane w ramach współpracy z Wydziałem Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i ZS CKR w Sokołowie Podlaskim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Największą uwagę przyciągały wykonane sztuką carvingu dekoracje z warzyw i owoców oraz smakowite kompozycje kwiatowe w galaretce. Na naszym stoisku można było obejrzeć: spektakularny pokaz kuchni molekularnej - przygotowania lodów i bezy z wykorzystaniem ciekłego azotu.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Sapare aude (miej odwagę być mądrym Horacy) zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu dla uczniów szkół rolniczych, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W piątek, 24 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Z tej okazji gościliśmy Rodziców, absolwentów oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących ze szkołą.
Konkurs Inteligentne Rolnictwo to zwieńczenie cyklu zajęć ponadprogramowych dla uczniów szkół rolniczych realizujących program MRiRW i firmy Intel. W bieżącym roku szkolnym program ten był realizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim przez nauczycieli informatyki i matematyki: Dorotę Imielińską i Judytę Stolarczyk.