Aktualności

Dnia 7 grudnia 2019 r. nauczyciele, pracownicy i przyjaciele ZS CKR w Kowalu wybrali się do Płocka na legendarny musical METRO. Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera – 16 kwietnia 1992 w Minskoff Theatre na Broadwayu. Od tego czasu musical zagrano ponad 2000 razy i wciąż cieszy się on niesłabnącą popularnością. W Płocku główne role zagrali Jakub Józefowicz, Natalia Srokocz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Mariusz Czajka.
Do zawodów w piłce siatkowej chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zgłosiły się cztery szkoły. Turniej rozegrano w systemie ,,każdy z każdym". Uczniowie ZS CKR w Sokołowie Podlaskim wygrali wszystkie spotkania i zostali Mistrzami powiatu.
Nauczyciele i uczniowie dwóch szkół z Polski i Ukrainy wspólnie uczyli się umiejętności zawodowych i jednocześnie poznawali kulturę, tradycję i historię swoich regionów.
W dniach od 3-6 grudnia klasy weterynaryjne i rolnicze naszej szkoły oraz Prywatnego Technikum Weterynarii w Warszawie uczestniczą w wycieczce do Niemiec.
Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem w Kowalu odbywa się akcja dobroczynna pod nazwą Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala. Celem akcji jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci z terenu naszego miasta i najbliższych okolic, a także dzieci przebywających w domach dziecka. ZS CKR w Kowalu co roku włącza się w tę inicjatywę poprzez wystawienie stoiska gastronomicznego, na którym serwowane są pyszne gofry i pierniczki.
W piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym.
Dnia 25 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty florystyczne przeprowadzone przez florystę p. Mirosława Drohomireckiego – właściciela Pracowni Florystycznej Daisy w Kostrzynie nad Odrą.
W ramach współpracy gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Przeciągania Liny, prezesa Dariusza Bajkowskiego i wiceprezesa Marka Sitka, którzy przedstawili nam dyscyplinę od strony teoretycznej i praktycznej.
W ramach działań związanych z promocją zdrowego stylu życia, uczniowie klas pierwszych – ITP, LT, MT, P4, I4M -uczestniczyli w cyklu spotkań ze specjalistami zajmującymi się wpływem żywienia i żywności na zdrowie człowieka - psychodietetykiem p. Martą Lenart, oraz dietetykiem p. Pauliną Wałachowską – Steć i p. Moniką Kurowską.
Dar życia jest bezcenny i jestem zobowiązany podtrzymywać we mnie jego światło. Antoine de Saint-Exupéry