Aktualności

BIOEXPO Warsaw to nowe wydarzenie w Polsce w branży ekologicznej. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie spotkali się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych i hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze nawiązywać i rozwijać kontakty handlowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.
9 października odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów, którzy mogą wziąć udział w stażu zawodowym przygotowanym w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Mistrzowie w swoim fachu – zagraniczne mobilności zawodowe.
Sezon wegetacyjny kończy się. W naszym gospodarstwie również to widać. Soja i kukurydza są zebrane. Pole pod zasiew pszenicy ozimej jest już zaorane i wkrótce będzie obsiane.
18 października br. w naszej szkole odbyła się akademia związana z przeżywanym w Polsce XIX Dniem Papieskim Wstańcie, chodźmy. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny, którego treść przybliżyła postać i nauczanie Ojca św. Jana Pawła II. Papież zadziwiał ludzi swoją niezwykłą osobowością. Przez całe życie starał się pełnić wolę Boga i spełnił ją jak najlepiej. Podziwiał Go cały świat i zapamiętał jako człowieka rozmodlonego, mądrego, kochającego, cierpiącego, niosącego dobroć do serca każdego człowieka.
W dniu 15 października 2019 r. nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy od tej chwili są pełnoprawnymi członkami naszego Zespołu.
…za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce. Te słowa poety towarzyszyły zebranym podczas uroczystej akademii z okazji ślubowania klas pierwszych i Dnia Edukacji Narodowej.
Dnia 11 października 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów przeprowadzony został w ZS CKR w Kowalu próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją z budynku szkoły uczniów, nauczycieli oraz pracowników. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Wyróżnienie dla Wiktorii Skwity i Alicji Zębrowskiej w I Ogólnopolskim konkursie kulinarnym GOŁĘBIE NA TALERZU.
Dnia 10 października 2019 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt.: Gołębie na talerzu, zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. ZS CKR w Kowalu reprezentowali: Weronika Mularska i Maciej Czarniak, przygotowani przez nauczyciela żywienia Alicję Gołembiewską-Lewandowską.
W dniach 1-5 października 2019 r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, w którym wzięli udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z ZS CKR w Kowalu - Anna Kopacka i Alicja Gołembiewska-Lewandowska. Seminarium z wyjazdem studyjnym pt. Enoturystyka i kuchnia węgierska odbyło się na Węgrzech w miejscowościach - Tiszaujvaros, Eger, Tokaj, Budapeszt.
4 października w ZSCKR w Jabłoniu odbył się Dzień Otwarty Z PIP. Zorganizowano go w ramach programu "Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Dzień rozpoczął się spotkaniem na sali gimnastycznej.