Aktualności

Przez pierwszych 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje pracujące z dziećmi, młodzieżą, rodzinami mówią o szacunku, bezpieczeństwie, wolności i prowadzą szereg działań, których celem jest edukowanie i profilaktyka w zakresie zapobiegania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
Dnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie scenariuszem słowno-muzycznym przypomnieli losy zniewolonej ojczyzny i oddali cześć wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość.
We wtorek 15 listopada 2022 r. w siedzibie naszej szkoły podpisana została umowa kupna maszyn, sprzętu i wyposażenia. Z ramienia naszej placówki podpisał ją dyrektor Andrzej Zdrojewski, natomiast firmę dostarczającą sprzęt, tj. AGROPOL z Zakrzewa, reprezentował właściciel - Marcin Kowalczyk i Józef Wencel – dyrektor handlowy. Została ona wyłoniona w wyniku przetargu nieograniczonego, ogłoszonego w ramach realizacji zadania pn. Dostawy sprzętu, narzędzi i wyposażenia dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu w ramach projektu Modernizacja i doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu.
Podczas akademii podkreślono zasługi Ignacego Paderewskiego - ikony niepodległości.
ZSCKR w Bydgoszczy uczestniczy w wielu wydarzeniach dydaktycznych oferowanych przez Politechnikę Bydgoską.
Konkurs fotograficzny "Zróbmy zdjęcie lekturom" został rozstrzygnięty. Organizatorami konkursu były P. Patrycja Peszka i P. Magdalena Walas. Do konkursu zgłoszono 30 prac, spośród których komisja konkursowa wyłoniła najlepsze.
W dniu 11 listopada 2022 r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w nowotarskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, defilada pocztów sztandarowych przeszła pod Ratusz, gdzie przedstawiciele władz i nowotarskich instytucji złożyli kwiaty pod Tablicą Pamięci 1920.
Urodziny patrona szkoły to czas, który szczególnie intensywnie przeżywają pierwszoklasiści. To dla nich przygotowana została akademia, podczas której złożyli uroczyste ślubowanie. To do nich adresowane zostało przesłanie wynikające z biografii i twórczości Augustyna Suskiego. Radością i nadzieją napawa fakt, że młodzi chętnie podjęli wyzwania, które stawia przed nimi patron. Dali temu wyraz jako uczestnicy konkursów wiedzy o patronie szkoły oraz plastycznego. W obu bezkonkurencyjna okazała się klasa I technikum weterynarii. Zwycięskiej klasie i wszystkim pozostałym gratulujemy wiedzy i kreatywnych pomysłów.
Dnia 10 listopada 2022 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączony z ogólnopolską akcją Szkoła do hymnu.