Aktualności

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, projekt pn. Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu doposażył pracownie do zajęć praktycznych w technikum kształcącym w zawodzie technik weterynarii za łączną kwotę 212.000 zł.
Kiedy przychodzi grudzień w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zaczyna się przedświąteczna krzątanina. Chociaż szkolnymi korytarzami przechadza się niewielu uczniów, to jednak na Kokoszkowie zagościła iście świąteczna atmosfera.
Nasza szkoła od listopada bieżącego roku dołączyła do edukacyjnej społeczności eTwinning.
Spełniło się marzenie dyrekcji, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów kształcących się w zawodach mechanicznych! Mamy w szkole nowy kombajn! Jest to nowoczesna, znakomicie wyposażona maszyna firmy CLAAS, model TUCANO 320. Trudno o lepszy prezent na Święta...
Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to w ZS CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu już w najlepsze trwają przygotowania do tego wyjątkowego, spędzanego z najbliższymi czasu. Właśnie z tej okazji w nowo wybudowanym budynku żywienia przy sali gimnastycznej na ulicy Konopnickiej podczas zajęć praktycznych klasa I Tż pod okiem nauczycielki P. Elżbiety Woźniak wypiekane były ostatnio pierniczki, które dodatkowo zostały upiększone lukrem i innymi dekoracjami.
W piątek, 27 listopada została podpisana umowa partnerska pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie, w imieniu którego działa Dyrektor Szkoły mgr Roman Malicki, a firmą Project Hub Sp.z o.o, na rzecz realizacji projektu pt. Program rozwoju Zespołu Szkół Centrum Kształcenie Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.