Aktualności

14 maja 2019 r w ZS CKR w Nowosielcach odbył się konkursu gastronomiczny Mini Chef Cook. Tematem przewodnim zmagań uczestników były: Tradycyjne smaki podkarpackiej kuchni – Desery na Dworskim Stole. Konkurs współorganizowany był z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa – OT w Rzeszowie. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Ekologicznych Polska Ekologia. Konkurs był pod honorowym patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Konkurs polegał na przygotowaniu w ciągu 1 godziny wybranego deseru, typowego dla regionu podkarpackiego i przygotowanego z rodzimych surowców. Po trudnych i burzliwych obradach jury konkursowe ogłosiło wyniki.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim uczestniczyli w projekcie informacyjno - szkoleniowym "Stawiam na wołowinę - III edycja.
30 maja 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w piątej edycji Profilaktyki według Ekonomika, która w tym roku odbyła się na łowickich Błoniach.
24 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się Agromajówka zorganizowana holenderską firmę Lely, specjalizującą się w produkcji robotów udojowych do zadawania paszy oraz udoju bydła mlecznego. Uczestniczyło w niej około 170 osób – uczniów i nauczycieli ze szkół rolniczych w województwie łódzkim i mazowieckim.
Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróznorodności. Projekt ma na celu przybliżenie działań związanych z ochrona bioróżnorodności na terenach rolniczych.
10 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs: Gotuj z klasą.
Wszyscy jesteśmy konsumentami – stwierdził 15 marca 1962 r. prezydent USA John F. Kennedy.
23 maja 2019 roku grupa uczniów z klas I Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu, technik rolnik i technik weterynarii wraz z opiekunami z okazji Dnia Ziemi i Dnia Dziecka wybrała się do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Ogród Botaniczny w Łodzi jest jednym z największych ogrodów w Polsce - jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Położony jest w dzielnicy Polesie, sąsiaduje z parkiem im. J. Piłsudskiego, Ogrodem Zoologicznym oraz rezerwatem leśnym Polesie Konstantynowskie, ma charakter parkowo - leśny. Krajobraz ogrodu urozmaica 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych granitowymi, wapiennymi i piaskowcowymi blokami skalnymi. Na jego terenie znajduje się ponadto 18 zbiorników zasilanych wodą ze studni głębinowej lub opadów atmosferycznych.
W dniu 21 maja 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie wszystkich uczniów klas pierwszych ZS CKR w Nowosielcach z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Sanoka.