Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w SICHOWIE DUŻYM
Adres

Sichów Duży 89

28-236 - Rytwiany

woj.świętokrzyskie

tel. 15 864-73-22

email: sichow@poczta.onet.pl

www: zsckrsichow.pl

Nasze Wiadomości
24 maja 2022 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Rolników, która jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"EuroGastro to najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi gastronomiczne, które obchodziły w tym roku 25-lecie swojej działalności. Rokrocznie hale wystawowe w Nadarzynie goszczą ponad 22 tysięce zwiedzających z 40 państw.
Smak zwycięstwa I miejsce jest nasze! W Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Ojczyzna codziennie" w kategorii Współcześni bohaterowie zdobyliśmy I miejsce w Polsce! Autorzy pracy to uczniowie klasy 3 TMB – Wojciech Dziados, Michał Nalepa i Maksymilian Reperowski, oraz pozakonkursowo twórca "Drużyny Pierścienia" Hubert Lech. Zadaniem drużyny było wybranie człowieka, który w czasach współczesnych zasługuje na miano bohatera, zebranie materiałów, przeprowadzenie wywiadu, wykonanie dokumentacji fotograficznej i stworzenie prezentacji multimedialnej. Nauczyciel prowadzący - Zofia Kańska. Hubert skompletował drużynę i pracował nad gromadzniem materiału. Niestety z powodów od siebie niezależnych nie mógł wziąć udziału w ich opracowaniu i tworzeniu samej prezentacji. Wojtek, Michał i Maks pracowali nad ostatecznym jej kształtem. Ogromnym problemem była ilość zgromadzonych informacji i zdjęć. Wymogiem konkursowym był między innymi czas. Całość należało zamknąć w 7 minutach.
Tragiczne wydarzenia ostatnich dni wywołują smutek i często zmuszają nas do refleksji. Bohaterska postawa Ukrainy zasługuje na największy podziw i szacunek. Na ten trudny czas przypadł w naszym kraju Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W duchu solidarności z narodem ukraińskim, w środę – 2 marca w ZSCKR w Sichowie Dużym, uczciliśmy uroczystą akademią pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
14 stycznia 2022r. w naszej szkole został rozegrany I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 14 uczniów. Rozegrali oni 5 partii po 10 minut na zawodnika. Jednak konieczna okazała się dogrywka, która pozwoliła wyłonić zwycięzców.
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, klasy IV Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, Eryk Chmielowiec został powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Rady Młodych Rolników.
Wieczorem 19 listopada 2021 r. w ZSCKR odbył się niezwykły koncert, koncert upamiętniający 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Historia naszego kraju jest bardzo bogata, obfituje w wielkie i niezwykłe wydarzenia, wydarzenia, które często łączą w sobie czyny bohaterskie ze łzami, bólem i cierpieniem. Żyjemy w wolnym kraju, ale nie zawsze tak było. Nie możemy zapominać o tym, jak trudną i długą drogę pokonali nasi przodkowie, aby Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy.
8 października 2021r. dwie grupy naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc, które ze względu na pandemię COVID-19 wyjątkowo odbyły się w porze jesiennej.
6 października nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMy. Sadzonki były rozdawane 30 września przez pracowników Nadleśnictwa Staszów. Uczniowie klasy I TŻ oraz I TW pod opieką nauczycielki biologii zajęli się sadzeniem otrzymanych drzewek.
Nasze Video

Kochasz gotować? Chciałbyś zostać kucharzem, kelnerem lub baristą? Może Twoim marzeniem jest rodzinna kawiarnia z pysznym ciastem? W przyszłości chciałbyś zostać menadżerem ekskluzywnej restauracji? Jeśli TAK - mamy coś dla Ciebie! Technik żywienia i usług gastronomicznych to kierunek dla wszystkich pasjonatów przyrządzania i wydawania potraw. U nas zdobędziesz zawód, który zapewni Ci pracę i rozwój!

Czekamy na Ciebie - dołącz do nas!

Jeśli kochasz zwierzęta, pragniesz je chronić, pielęgnować, opiekować się nimi i je leczyć to kierunek technik weterynarii jest właśnie dla Ciebie. Technik weterynarii może zostać asystentem weterynarza przy zabiegach oraz samodzielnie wykonywać działania z zakresu pierwszej pomocy i higieny nad zwierzętami. Ponadto może np. przygotowywać próbki do badań. po prostu uspokoić zestresowane wizytą zwierzątko. Technicy weterynarii są również odpowiedzialni za kontrolę i opiekę nad zwierzętami hodowlanymi, przeprowadzają zabiegi inseminacji i odbierają porody, a w razie potrzeby stosują odpowiednie leczenie zwierząt. Technicy weterynarii znajdują również zatrudnienie w inspekcji weterynaryjnej, zakładach przetwórstwa spożywczego, czy organach nadzoru sanitarno – weterynaryjnego.

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki to atrakcyjny zawód. Absolwent tego kierunku może pracować jako: - przedstawiciel handlowy producentów sprzętu   rolniczego i środków do produkcji rolnej - kierowca,  mechanik pojazdów - prowadzić indywidualne gospodarstwo rolne - specjalista ds. naprawy pojazdów i maszyn rolniczych - w przedsiębiorstwach związanych z produkcją rolniczą lub kontynuować naukę na wybranych studiach.

Kierunki nauczane w Technikum w Sichowie Dużym przedstawione przez uczniów: Dominikę Plewę - technik żywienia i usług gastronomicznych, Agatę Jońcę - technik weterynarii i Eryka Chmielowca - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

„Jasełka u Hrabiny” to tytuł tegorocznego spektaklu, który młodzież naszej szkoły pod kierunkiem ks. Pawła Zaręby wystawiła 17 grudnia 2021r.

Nasze Zdjęcia