Aktualności
Sukces podczas II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny
8 października 2022 r. w ZSCKR w Sokołowie Podlaskim odbyły się II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. Po wcześniejszych zawodach strefowych w finale uczestniczyło 20 najlepszych szkół rolniczych z całej Polski, a jedną z nich był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym.


W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe zespoły w kategoriach: chłopcy, dziewczęta i mieszane (3 chłopców i 2 dziewczęta). Zespoły były podzielone na 2 grupy po 5-6 drużyn, które rywalizowały „każdy z każdym” a dwie najlepsze drużyny z grup przechodziły do rywalizacji o najwyższe podium. Nasze grupy składały się z drużyn chłopców (ZSCKR Sypniewo, ZSCKR Mieczysławów, ZSCKR Janów, ZSCKR Brzostowo, ZSCKR Sichów), mieszane (ZSCKR Stare Lubiejewo, ZSCKR Sypniewo, ZSCKR Lututów, ZSCKR Powiercie, ZSCKR Sichów) oraz dziewcząt (ZSCKR Bobowicko, ZSCKR Nadróż, ZSCKR Lututów, ZSCKR Sypniewo, ZSCKR Sichów).

Skład naszych drużyn przedstawiał się następująco:

Dziewczęta: Małgorzata Przewoźniak, Joanna Szajner, Julia Sobierajska, Aleksandra Mrówka, Julia Garwacka, Malwina Mazur,

Chłopcy: Kamil Żyła, Adam Piotrowicz, Kamil Wąsala, Jakub Grzesiuk, Dawid Skiba, Kacper Wątroba, Norbert Hyla,

Grupa mieszana: Kamil Żyła, Adam Piotrowicz, Kamil Wąsala, Małgorzata Przewoźniak, Joanna Szajner.

W wyniku zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt i mieszanej z ZSCKR Sichów zawodnicy nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom pokonując wszystkie drużyny w swoich grupach. Natomiast drużyna chłopców po ogromnych zmaganiach z przeciwnikami wyszła z grupy jako druga ustępując tylko ZSCKR Brzostkowo.

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Sokołowie Podlaskim przedstawia się następująco: