Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w SUWAŁKACH
Adres

ul. Ogrodowa 49

16-400 - Suwałki

woj.podlaskie

tel. 87 567-90-81

email: sekretariat@zs7.edu.pl

www: www.zs7.edu.pl

Nasze Wiadomości
14 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się interesujące spotkanie z prof. Tadeuszem Trzaskalikiem, który zaprezentował autorski program słowno-muzyczny pt. 'Jeszcze Polska nie zginęła. Historia muzyczna Mazurka Dąbrowskiego', poświęcony 'Pieśni Legionów Polskich we Włoszech'.
Dzień Krajobrazu ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski – Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w tym roku obchodzony był pod hasłem: Krajobraz doświadczam w pełni.
Przez pierwszych 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje pracujące z dziećmi, młodzieżą, rodzinami mówią o szacunku, bezpieczeństwie, wolności i prowadzą szereg działań, których celem jest edukowanie i profilaktyka w zakresie zapobiegania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
Konkurs fotograficzny "Zróbmy zdjęcie lekturom" został rozstrzygnięty. Organizatorami konkursu były P. Patrycja Peszka i P. Magdalena Walas. Do konkursu zgłoszono 30 prac, spośród których komisja konkursowa wyłoniła najlepsze.
W dniu 10. listopada uczciliśmy w naszej szkole wigilię Narodowego Święta Niepodległości wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w zainicjowaną przez MEiN, ogólnopolską akcję; Szkoła do hymnu. Na trwałe wpisała się ona w ceremoniał szkolny.
Dnia 3 listopada 2022 r. o godzinie 13.00 w ZSCKR w Suwałkach, przy ul. Ogrodowej 49, odbędzie się wernisaż wystawy: Znani nieznani. Na uroczystość zaproszeni zostali poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, a także przedstawiciele władz lokalnych i instytucji współpracujących z szkołą.
We wtorek 25 października 2022 r. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie III Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska. Konkurs odbył się na wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.
Dnia 24 października 2022 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV, przebiegu zakażenia HIV i choroby AIDS, praw człowieka w kontekście HIV/AIDS, ogólnopolskich kampanii społecznych podejmowanych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
Dnia 20 października 2022 r. odbył się szkolny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego: Z ortografią na co dzień.
19 października obchodziliśmy Święto Chleba – wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz imprez naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na jakość spożywanego pieczywa, które stanowi podstawowy składnik naszego pożywienia.
7 października 2022r. odbył się, już po raz trzydziesty, Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej. Jubileuszową edycję swoją obecnością uświetnili Minister Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Dariusz Piontkowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosław Zieliński oraz Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka, którzy wręczyli podziękowania nauczycielom przygotowującym od wielu lat uczestników konkursu i pracującym w jury.
Od wielu lat jesteśmy najlepsi w 'Królowej Sportu'. 11 października 2022 r. na stadionie lekkiej atletyki w Suwałkach odbyły się Jesienne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadpodstawowych. Zawody organizowane były przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
– Spotykamy się dziś aby uhonorować uczniów, którzy mają olbrzymie osiągnięcia naukowe i sportowe, ale również złożyć gratulacje rodzicom tych młodych osób, a także ich nauczycielom. Od tych wyróżnionych osób, jestem pewien, w przyszłości będzie wiele zależało w naszym mieście, regionie, a nawet kraju, będą zajmowali wiele eksponowanych stanowisk…
W ogólnopolskim przedsięwzięciu organizowanym przez Stowarzyszenie: Dla Polski, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wzięli udział uczniowie klas 1HT, 2 LT, 4 BTL i 4 PT wraz w wychowawcami i opiekunami.
22 września w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbyły się eliminacje strefowe do II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Organizatorem głównym zawodów jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim i Polski Związek Przeciągania Liny.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia