Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W dniach 20-22 maja br. zorganizowane zostały Dni Otwartych Drzwi w naszej szkole. Własnym autokarem przywieziona została młodzież z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, tj. z Lubienia Kuj., Kalisk, Kanibrodu, Kłóbki, Grabkowa, Więsławic, Krzywia, Solca, Białotarska, Baruchowa, Chocenia, Śmiłowic i Wilkowic, zaś uczniowie z Nakonowa, Łaniąt, Smółnika oraz Kowala dotarli sami.
W dniach 24-26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu odbył się finał II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Jego organizatorem byłI gospodarze turnieju i Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Został on wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy.
W poniedziałek 6 maja 2019 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne. Matura, nazywana często najważniejszym egzaminem w życiu, zainaugurowana została jak zwykle obowiązkowym sprawdzeniem wiedzy na egzaminie pisemnym z języka polskiego.
Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 01.05.2019 r. z udziałem tłumu uczestników, nieopodal naszego głównego budynku, na wolnym powietrzu przy Kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym od południa do wieczora uczestniczyliśmy w różnego rodzaju atrakcjach składających się na święto zwane Jarmarkiem Kazimierzowskim.
Dnia 30 kwietnia 2019 r. w Kowalu odbyła się konferencja naukowa pn. Jubileusz 500-lecia relokacji Królewskiego Miasta Kowala. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz oraz Stowarzyszenie Aktywny Kowal, zaś organizatorem Włocławskie Towarzystwo Naukowe.
W dniu 30.04.2019 r. (tj. we wtorek) odbyła się w ZS CKR w Kowalu akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Tegoroczni absolwenci klas maturalnych Zespołu Szkół CKR w Kowalu czas szkolnych zmagań mają już za sobą. Teraz czekają na nich tylko egzaminy maturalne i kolejny etap swego życia. Społeczność szkolna pożegnała swych maturzystów przygotowując dla nich akademię.
W Ciechocinku dnia 24 kwietnia 2019 r. w Klinice Uzdrowiskowej Pod Tężniami odbyła się konferencja pt.: Innowacyjne technologie dla współczesnego rolnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego oraz zdrowia człowieka. Podczas jej trwania prelegenci uświadomili zebranym, jak ogromną rolę pełnią mikroorganizmy w naszym życiu i całym ekosystemie.
W dniu 25.04.2019 r. uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki udali się wraz z opiekunem do zakładu RPC Superfos Poland Sp. z o.o. który znajduje się w nieodległym Lubieniu Kujawskim
W dniu 30 marca 2019 r. słuchacze KKZ R.17 technik pszczelarz kształcący się w ZSCKR w Kowalu uczestniczyli w XXVII Forum Pszczelarza w ODR Minikowo Oddział w Przysieku. Podczas pobytu uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz wysłuchać wielu interesujących wykładów.
W dniu 29 marca 2019 r. młodzież z klasy I i II TMRiA, II BS wraz z opiekunami zostali zaproszeni na dni otwarte do firmy JOSKIN w Trzciance.
Dobiegł końca II etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, w której uczniowie ZS CKR w Kowalu w rankingu województwa kujawsko-pomorskiego nie mieli sobie równych zajmując I i II miejsce.
Dnia 25 marca 2019 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbył się Kujawsko-Pomorski Kongres Zawodowy. Jego organizatorami byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
W dniu 15 marca 2019 r. uczniowie klas mechanizacji rolnictwa, a dzień później słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych, uczestniczyli w targach rolniczych AGROTECH 2019.
W dniach od 4 do 10 marca 2019 r. uczniowie wraz z nauczycielami ZS CKR w Kowalu byli na obozie narciarskim w Poroninie. W tym roku w wycieczce brało udział aż 42 uczniów i 5 opiekunów. Młodzież jeździła na nartach na stoku Grapa Litwinka oraz w Kotelnicy Białczańskiej. Ponadto w trzecim dniu byliśmy na termach Chochołowskich, gdzie można było zregenerować siły po zmaganiach na stoku.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia