Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W roku szkolnym 2023/2024 odbyła się 2 edycja konkursu języka angielskiego organizowanego przez ZSCKR w Dobrocinie dla Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięło w nim udział 35 szkół ministerialnych i 730 uczniów. Wśród szkół znalazły się m.in. ZSCKR w Bydgoszczy, Karolewie, Janowie, Starym Brześciu czy Nowym Targu.
Od 9 do 11 kwietnia 2024 r. trwały w naszej szkole już po raz drugi w tym roku szkolnym Dni Otwartych Drzwi. Według wcześniej opracowanego harmonogramu zaprosiliśmy uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, tj.: Kowala, Baruchowa, Białotarska, Chocenia, Grabkowa, Lubienia Kujawskiego, Łaniąt, Nakonowa, Kalisk, Kanibrodu, Kłóbki, Wilkowic, Więsławic, Smólnika, Śmiłowic, Solca, Imielna i Ostrów.
W sobotę 6 kwietnia 2024 r. członkowie koła szachowego naszej szkoły: Kornel Terpiński oraz Kasper Frydrych brali udział w turnieju szachowym Natura Bliżej Nas 2024. Patronem turnieju był Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy z siedzibą w Kowalu
W czwartek 4 kwietnia 2024 r. do naszej szkoły przybyła ekipa TVP3 Bydgoszcz, aby m.in. u nas nagrać fragment audycji, realizowanej przez redaktor Urszulę Guźlecką o królu Kazimierzu Wielkim.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu nie stoimy w miejscu. Szkoła cały czas dba o rozwój i poprawę infrastruktury. W marcu br. zakończyły się prace nad modernizacją ogrodzenia na warsztatach z zamontowaniem nowej bramy
Sebastian Sutorowski z klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 11 z Włocławka został zwycięzcą lutowej edycji Konkursu dla Uczniów Klas Ósmych. Uczeń otrzymał atrakcyjne nagrody m.in. tablet Huawei oraz gadżety promocyjne szkoły z rąk dyrektora ZS CKR w Kowalu Pana Andrzeja Zdrojewskiego.
Dnia 26 marca 2024 r. do naszej szkoły przybył przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy p. Gabriel Tyszkiewicz. Zaprezentował on młodzieży z klas III- ich i IV -tych Technikum problematykę zagrożeń, z jakimi można spotykać się w rolnictwie podczas eksploatacji maszyn i urządzeń używanych w tej branży
Dnia 14 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech. Przystąpiło do niego 12 chętnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego zadania otwarte i zamknięte, dotyczące geografii, historii i kultury Republiki Federalnej Niemiec.
W dniu 21 marca 2024 r. dwie drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w konkursie kulinarnym im. W. Kulerskiego KUCHNIA CZASÓW LUDWIKA RYDYGIERA, którego temat brzmiał: Pierogi. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz prezydenta Miasta Grudziądza Macieja Glamowskiego.
Po raz kolejny uczniowie deklarujący chęć zdawania w tym roku szkolnym egzamin dojrzałości mieli okazję sprawdzić swój stan wiedzy przed tym ważnym w życiu wydarzeniem. Egzaminy rozpoczęły się 18 i trwały do 21 (czwartek) marca włącznie.
Od 17 do 20 marca 2024 r. w parafii pw. św. Urszuli w Kowalu trwają Rekolekcje Wielkopostne.
W dniu dzisiejszym, tj. 12 marca 2024r., uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać prace plastyczne, których tematem był wizerunek Wincentego Witosa. Wszystkie prace wzbudziły duże zainteresowanie i uznanie w oczach młodzieży. Autorzy rysunków wykazali się talentem i profesjonalizmem. Komisja konkursowa składająca się z Kadry kierowniczej naszej szkoły uznała, że wszystkie prace zasługują na wyróżnienie, ale jedna wzbudziła szczególne zainteresowanie.
We wtorek 12 marca 2024 r. wczesnym rankiem grupa 17 uczniów klasy V TŻM wraz z opiekunami ks. Sebastianem Szkopem i p. Barbarą Stanną udali się na Jasną Górę, aby tam wraz z 2 tysiącami maturzystów naszej Diecezji modlić się o pomyślnie zdany egzamin maturalny.
SPRAWCZY OBYWATEL- to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Edukacji Prawnej. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę, że znajomość prawa przez obywateli jest bardzo ważna i potrzebna w codziennym życiu.
Zgodnie z uchwałą Sejmu i Senatu RP patronem roku 2024 został m.in. Wincenty Witos. 21 stycznia obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Wincentego Witosa, działacza samorządowego i przywódcy ruchu ludowego, trzykrotnego premiera, jednego z Ojców naszej niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbywają się różne imprezy poświęcone tej wybitnej postaci
Nasze Video
Nasze Zdjęcia