Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w KOWALU
Adres

ul. Kazimierza Wielkiego 9

87-820 - Kowal

woj.kujawsko-pomorskie

tel. 54 284-22-19

email: zskowal@zskowal.edu.pl,

www: www.zskowal.edu.pl

Nasze Wiadomości
W dniu 1 lipca 2019 r. w Sali im. Bydgoskiego Marca 1981 r. Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja podsumowująca główne założenia Strategii rozwoju zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2013, w której udział wziął dyrektor ZS CKR w Kowalu Andrzej Zdrojewski.
W niedzielę 30 czerwca 2019 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce, odbył się festyn folklorystyczny z cyklu Z życia dawnej wsi pt. Romantyczna Kłóbka z Marią Wodzińską i Chopinem w tle. Tematem imprezy była 200. rocznica urodzin Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej oraz 170. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. Z tej okazji Zespół Folklorystyczny Marynia zaprezentował widowisko Wokół szarej godziny, oparte na korespondencji kompozytora do rodziny Wodzińskich oraz utworach dedykowanych Marii.
Dnia 30 czerwca 2019 r. w ZS CKR w Kowalu zakończono letnią sesję egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Była ona bardzo pracowita przede wszystkim dla uczniów i słuchaczy, jak i dla zespołów nadzorujących, egzaminatorów i asystentów technicznych.
W dniu 16 czerwca 3019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu wzięli udział w Festynie Charytatywnym Dla Anieli, który odbył się przy Szkole Podstawowej w Kowalu. Anielka jest uczennicą klasy VIII kowalskiej szkoły. Od kilku miesięcy zmaga się z poważną chorobą. Jej koleżanki i koledzy wyszli z inicjatywą zorganizowania festynu, z którego cały dochód przeznaczony byłby na leczenie i rehabilitację Anieli.
Dnia 24 czerwca 2019 r. reprezentanci ZS CKR w Kowalu, a zarazem członkowie ogólnopolskiego Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, uczestniczyli w XIII Walnym Zebraniu członków tej organizacji, które tym razem odbyło się w Kruszwicy.
Jak co roku w Stacji Hodowli Roślin w Strzelcach odbyła się prezentacja nowych zbóż i nie tylko, wyprodukowanych przez tę firmę. Wstęp na pokazy był darmowy, więc przybyło bardzo dużo rolników oraz przedstawicieli branży rolniczej związanej z produkcją roślinną
Znów kolejny rok szkolny za nami. Tym razem uroczyste jego podsumowanie odbyło się na placu przy szkole. W ten sposób wykorzystaliśmy iście wakacyjną aurę. Zanim jednak na dobre rozpoczęliśmy zasłużone wakacje, dyrektor Andrzej Zdrojewski wręczył świadectwa i nagrody, które otrzymali uczniowie za naukę i udział w rożnych konkursach i zawodach sportowych.
Dnia 13 czerwca 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włocławku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019 w ramach Licealiady. Na imprezę zaproszono dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu włocławskiego, w tym dyrektora naszej szkoły pana Andrzeja Zdrojewskiego, nauczycieli wychowania fizycznego: Krzysztofa Moraczewskiego i Rafała Jankowskiego oraz reprezentacje młodzieży
Wycieczki do Energylandii to już nasza szkolna tradycja. W czerwcu 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą ostatnich klas okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów udali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego, Krakowa i wspomnianego już największego parku rozrywki w Polsce.
Uczniowie ZS CKR w Kowalu, członkowie kółka szachowego, dopiero od października uczą się gry w szachy, ale nie przeszkadza im to próbować swoich sił w zawodach. Zaczęli od ogólnopolskiego turnieju szachowego, dnia 1 maja 2019 r. w ramach Jarmarku Kazimierzowskiego w Kowalu. Zmagania zakończyli w środku tabeli, co było dla naszych uczniów dużym osiągnięciem. Zmotywowało to nas do udziału w kolejnych turniejach.
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach dnia 10 czerwca br. uroczyście podsumowano XIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący, Sławomir Gwardecki, dyrektor SP w Śmiłowicach, członkowie - znani w regionie poeci -Teresa Olewczyńska, Mirosław Glazik i Jarosław Wojciechowski, po zapoznaniu się z ponad 100 wierszami nadesłanymi przez 70 młodych poetów przyznała 20 nagród i wyróżnień.
Dnia 9 czerwca 2019 r. mieszkańcy Kujaw wsch. po raz szósty mogli uczestniczyć w organizowanym przez samorządowców ,,Święcie Mleka". Na imprezie nie zabrakło atrakcji takich jak: konkursy, wystawa pojazdów militarnych i degustacji potraw regionalnych. Były również konkursy dojenia krowy i picia mleka.
W dniu 7 czerwca 2019 r. zawitali do ZS CKR w Kowalu przedstawiciele firmy RPC SUPERFOS, która posiada swój zakład w nieodległym Lubieniu Kujawskim. Jednym z gości był absolwent naszej szkoły zajmujący się sprawami bhp.
Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie ZS CKR w Kowalu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez zakład produkcyjny WIKA we Włocławku. Oprócz szkolenia uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu i zapoznania się z pracą nowoczesnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych do produkcji manometrów.
Wiesz, że Cię kocham - pod takim hasłem dnia 1 czerwca 2019 roku, odbyło się XXIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Pośród licznie zgromadzonej młodzieży znalazła się grupa uczniów z ZS CKR w Kowalu.
Nasze Video
Nasze Zdjęcia