Aktualności

22. września w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie mieliśmy zaszczyt gościć Pana Henryka Kowalczyka, ministra środowiska.
Jak co roku, uczniowie klas: drugiej, trzeciej i czwartej kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotoniki , pod opieką nauczycieli Wiktora Kałużnego i Pawła Pieńkosza uczestniczyli w kolejnej edycji targów AgroShow 2019. Są to największe targi tego typu w Polsce prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania stosowane zarówno w rolnictwie klasycznym jak i precyzyjnym. Uczniowie, oprócz zapoznania się z ofertą rynkową maszyn i pojazdów rolniczych uczestniczyli również w wykładach i pokazach polowych, gdzie mogli obserwować pracę maszyn wykorzystujących elementy rolnictwa precyzyjnego.
20 września 2019 roku jak co roku uczniowie klas 2 i 3 w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mieli okazję zapoznać się z nowoczesną techniką rolniczą podczas Agro Show w Bednarach. Przyszli mechanizatorzy uczestniczyli w konkursie BHP w rolnictwie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Naszą Szkołę reprezentowali: Marcin Abramowicz i Maciej Szymoniak z 3 klasy technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mieli oni do rozwiązania test pisemny. Po podsumowaniu etapów (pisemnego i finałowego) komisja wyłoniła zwycięzców konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Uczeń naszej szkoły Marcin Abramowicz zajął 1 miejsce.
8 września 2019 roku w Suwałkach odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Kulinarny: Sąsiedzi przy stole.
Jak tradycja nakazuje, by zostać pełnoprawnym członkiem społeczności internatu trzeba przejść nie lada chrzest bojowy. Ten odbył się w środę 18 września w wiosce indiańskiej Westernland w Józefowie. W formie zabawy i fabuły westernowej przenieśliśmy się w świat dzikiego zachodu minionej epoki. Zaczęło się od wizyta u Szeryfa, który pokrótce przedstawił nam historię Ameryki. Po wykonaniu grupowego zdjęcia na stylizowanym liście gończym przyszedł czas na pokonanie indiańskiego toru przeszkód w tym: Mostu Irokezów, Równoważni Szoszonów i Belki Apaczów.
Uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w przygotowanej przez zespół historyków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim prelekcji i wystawie pt. Sokołów - historia zapisana w budynkach.
Dnia 16 września 2019 r. uczniowie klas IV-tych kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w Kujawsko-Pomorskim Salonie Maturzystów. W tym roku organizatorami przedsięwzięcia wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną i Fundacją Edukacyjną Perspektywy był Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.
W dniu 13 września 2019 r. uczniowie klasy II technik architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach Aranżacja ogrodów zorganizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w ramach projektu Atrakcyjni na rynku pracy.
W dniu 11.09.2019 r. uczniowie klasy II technik architektury krajobrazu zwiedzali Podlaski Ogród Botaniczny położony w Korycinach.
W urokliwym miejscu z ogromnym klimatem przesiąkniętym tradycją naszego regionu 12 września 2019r. W Karczmie Wielka Lipa odbył się konkurs kulinarny -Dziedzictwo kulinarne szansą na rozwój produktu turystycznego. Przedsięwzięcie było organizowane przez LGD Zielone Mosty Narwi w Pokrzywnicy. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie reprezentowali uczniowie II i III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego zostały przedstawione najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-Energy to nie tylko możliwość pokazania jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii.