Aktualności

Pierwsza grupa młodzieży z klas technikum kształcącego w zawodzie TECHNIK AGROBIZNESU w bieżącym roku szkolnym zakończyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji, w rejonie Riwiery Olimpijskiej. Staż odbyło 40 uczniów w ramach projektu Agrobiznes – nowe możliwości na europejskim rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Programu Erasmus. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim realizuje ten projekt we współpracy z greckim partnerem Golden Sun Mobility Center, z którym nasza szkoła współpracuje od lat.
W dniach 28-30.05. 2021 r. młodzież ZSCKR z Sokołowa Podlaskiego uczestniczyła w memoriale szachowym w Janowie, nad którym patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Grzegorz Puda.
Maj to dla uczniów Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie czas obfitujący w wyjazdy zagraniczne. W pierwszej połowie tego miesiąca 40 uczniów klas gastronomicznych oraz mechanicznych odbyło praktyki zagraniczne w słonecznej Grecji. Natomiast druga połowa maja poświęcona była na praktyki zawodowe we Włoszech. Tym razem w wyjeździe wzięło udział 20 osób, które uczestniczyły w projekcie pt. Zgłębiamy tajniki włoskiej kuchni - praktyki zagraniczne dla techników żywienia i usług gastronomicznych (nr 2020-1-PL01- K102-081141).
W piątek 28.05 młodzież ZSCKR w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w Szkolnej Lidze LA oraz Otwartych Mistrzostwach SZS w LA dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Siedlcach. Zawody rozegrane zostały w następujących blokach: biegi krótkie - 100m, 200m, 400m, biegi średnie - 800m, 1500m, skoki - skok w dal, skok wzwyż, rzuty - pchnięcie kulą i rzut oszczepem.
Informujemy, że nasza uczennica Joanna Sówka w dniu 28.05.2021 r. po zmaganiach na najwyższym szczeblu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uzyskała status finalisty tego prestiżowego konkursu.
W sobotę, 29 maja w gościnnych murach Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy wręczono nagrody i dyplomy laureatom XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
27 maja 2021 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych Siła Przyrody oraz Siła Rolnika.
W minioną niedzielę, 23 maja br. odbył się Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej czyli XVII Papieska Majówka na Bachledówce.
Dzień Matki obchodzony jest niemal w każdym zakątku świata w różnym czasie, w różnych krajach. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w tym roku obdarowali swoje mamy słodkimi, własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem Jesteśmy Polakami Jesteśmy Europejczykami
Dnia 21.05. 2021 r. uczniowie klasy II Szkoły Branżowej I stopnia kształcący się w zawodzie kucharz podczas zajęć praktycznych zaprosili drugą część swojej klasy kształcącą się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych na wspólne grillowanie przed budynkiem szkoły, gdzie odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu.
W naszej szkole prowadzone będą interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki próchnicy zębów oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu.
Z dumą spieszymy donieść, że Julia Sebastjańska, tegoroczna absolwentka technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu została laureatką konkursu dla małopolskich szkół średnich na najlepszą laudację lub okładkę Mądrej Książki Roku i w kategorii okładki zajęła III miejsce.
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w międzynarodowej wymianie online zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskie Centrum Młodzieży w Warszawie.