Aktualności

Od wielu lat jesteśmy najlepsi w 'Królowej Sportu'. 11 października 2022 r. na stadionie lekkiej atletyki w Suwałkach odbyły się Jesienne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadpodstawowych. Zawody organizowane były przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
W dniu 23 września 2022 r. uczniowie wszystkich klas Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym na Międzynarodową Wystawię Rolniczą AGRO SHOW do Bednar (woj. Wielkopolskie), organizowaną przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
8 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbyły się II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny.
Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość - powiedział w 1872 r. Amerykanin Julius Sterling Morton, inicjator Święta Drzewa.
Uczniowie klas IV kształcący się na kierunkach technik architektury krajobrazu, technik inżynierii środowiska i melioracji, technik weterynarii odbyli 4 - tygodniową praktykę zawodową w terminie od 5 września do 3 października
11 października uczniowie z klas: 1 PT, 2 PT, 3 AB oraz 4 P4 i 4HTP udali się do Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana".
W dniu 12 października 2022 r uczniowie klasy II TMiA wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Płaziak oraz z opiekunem Panem Józefem Krzyszczukiem udali się na wycieczkę edukacyjną do Krosna.
W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu przystąpili do ogólnopolskiej kampanii Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole. W ramach tego projektu młodzież kształcąca się w zwodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych wypiekała różne rodzaje pieczywa. Był więc chleb z dynią, musli, otrębami, ziarnami roślin oleistych oraz z serem i salami. Wszystkie wypieki sporządzano na naturalnych składnikach
3 października 2022 r. w ZS CKR w Starym Lubiejewie odbyło się spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Henrykiem Kowalczykiem, w którym udział wzięli rolnicy i samorządowcy z terenu 4 gmin: Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Brok, Wąsewo.