Aktualności

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie był gospodarzem tegorocznego finału wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem konkursu był Związek Młodzieży Wiejskiej. W olimpiadzie wzięło udział ponad 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Grześkowiak, Jakub Kasołka, Bartosz Andersz oraz Bartłomiej Wilkosz z 3 i 4 klasy w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zorganizowała w murach naszej szkoły spotkanie dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Podczas forum rozmawiano na aktualne tematy, o sytuacji rolnictwa.
Dnia 13 lutego 2020 r. do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) w Warszawie i Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie w osobach: dr Józef Kobyłecki, Ryszard Winter i Józef Urbański. Celem wizyty było zapoznanie się ze szkołą oraz funkcjonującym u nas szkolnym muzeum, a także dyskusja nad podpisaniem umowy o współpracy obu jednostek.
Walentynki to święto, które stanowi doskonałą okazję na zorganizowanie fantastycznej i związanej z tym tematem zabawy w szkole. 14 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole TURNIEJ WALENTYNKOWY W BADMINTONA.
We wtorek 12 lutego 2020 r. klasy maturalne z ZS CKR w Kowalu wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl Żyd na beczce na podstawie utworu Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem. Widowisko cieszy się dużą popularnością i gości na deskach naszego teatru już kolejny raz, niezmiennie gromadząc uczniów zainteresowanych trudną tematyką historyczną.
W marcu tego roku rusza giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi, której celem jest utworzenie giełdowego rynku rolnego, platformy handlu umożliwiającej uczestnikom rynku rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT, a w dalszej perspektywie kontraktów terminowych. W dniu 11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Marszewie na temat projektu w którym uczestniczyli uczniowie oraz producenci rolni.
"Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" to cykl spotkań informacyjnych dla rolników i mieszkańców wsi, który organizowany jest już po raz czwarty na terenie województwa wielkopolskiego pod patronem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.
"Bo coś w szaleństwie jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu" Leopold Staff
2 stycznia 2020 r. zakończyła się w naszej szkole akcja "Góra Grosza". Była to już XX edycja ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
W dniach 5 -6 luty 2020 r. w Lublinie odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny "Bitwa na drobiowe smaki". Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół o profilu gastronomicznym.