Aktualności

W oczekiwaniu na powrót naszych uczniów do nauki stacjonarnej, a także z myślą o tych, którzy już niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia i dokładamy wszelkich starań, żeby nasza Szkoła była szkołą nowoczesną, w której zdobywanie wiedzy jest nie tylko efektywne, ale również atrakcyjne i przyjemne.
Uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Wiktoria Masalska uzyskała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Wiktoria zawdzięcza swój sukces ciężkiej i systematycznej pracy. To uczennica ambitna, koleżeńska, wyróżniająca się wzorową postawą uczniowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rok 2020 obfitował w prace remontowe, odmieniające wygląd i użyteczność obiektów należących do Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie. Informowaliśmy o nich na bieżąco. Z końcem roku zakończyły się kolejne prace, tym razem na terenie warsztatów mechanicznych.
W dniach 11 i 12 stycznia 2021 r. odbyły się w naszej szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzili uczniowie klas IV Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Po raz pierwszy młodzież zdawała egzamin pisemny w wersji elektronicznej.
Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, Roman Malicki, podpisał umowy na staże zagraniczne w ramach programu POWER. To bardzo dobra informacja dla aż 120 uczniów.
Uczniowie szkoły, przyszli kierowcy od nowego roku będą szkolić swoje umiejętności jeżdżąc fabrycznie nowym samochodem marki Volkswagen T-Roc, który zakupił Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
Akcja charytatywna "Kup Pan szczotkę" oraz "Podaj mydło"
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu bierze udział w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym TO(działa)MY!, którego inicjatorem jest UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej: Razem na Święta, której celem jest m.in budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, projekt pn. Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu doposażył pracownie do zajęć praktycznych w technikum kształcącym w zawodzie technik weterynarii za łączną kwotę 212.000 zł.