Aktualności

Dnia 11 października 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów przeprowadzony został w ZS CKR w Kowalu próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją z budynku szkoły uczniów, nauczycieli oraz pracowników. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
11 października w naszej szkole odbyło się szkolenie Agrotronika w rolnictwie. Organizatorem była firma Rolserwis SA, która na szkolenie dostarczyła agregat uprawowo-siewny KUHN ESPRO 4000R, który połączono z naszym ciągnikiem New Holland T7.175.
Wyróżnienie dla Wiktorii Skwity i Alicji Zębrowskiej w I Ogólnopolskim konkursie kulinarnym GOŁĘBIE NA TALERZU.
Dnia 10 października 2019 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt.: Gołębie na talerzu, zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. ZS CKR w Kowalu reprezentowali: Weronika Mularska i Maciej Czarniak, przygotowani przez nauczyciela żywienia Alicję Gołembiewską-Lewandowską.
W dniach 1-5 października 2019 r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, w którym wzięli udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z ZS CKR w Kowalu - Anna Kopacka i Alicja Gołembiewska-Lewandowska. Seminarium z wyjazdem studyjnym pt. Enoturystyka i kuchnia węgierska odbyło się na Węgrzech w miejscowościach - Tiszaujvaros, Eger, Tokaj, Budapeszt.
4 października w ZSCKR w Jabłoniu odbył się Dzień Otwarty Z PIP. Zorganizowano go w ramach programu "Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Dzień rozpoczął się spotkaniem na sali gimnastycznej.
03 października 2019r. w Sali RCR w Witnicy, odbyła się uroczystość w trakcie, której Pani Małgorzata Łopatka Wiceburmistrz MiG Witnica, wręczyła 51 uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Witnica oraz oznaki Wzorowego ucznia.
Tomasz Sobania jest autorem książek dla młodzieży SPECULO I NOWY ŚWIT z gatunku fantasy. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie sporo sukcesów.