Aktualności

W dniu 26 lutego 2020 roku w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
W dniu 3 marca br. uczniowie klasy III FT oraz III MT uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa rolnego położonego w Korolówce - Osadzie.
W środę 4 marca b.r. w ZSCKR im. A Suskiego w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej rusza z nowym projektem dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych odbyła się we wtorek, 25 lutego 2020 w Białymstoku. Od wielu lat organizowana jest się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
W dniach 27-28.02.2020 r. uczniowie klas 2 ITL, 4 HTL, 3 FTH kształcących się w zawodach Technik Weterynarii, Technik Technologii Żywności, a także Technik Rolnik wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-integracyjnej na Śląsk.
1 marca w różnych częściach naszego kraju odbywały się Biegi Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
28 lutego 2020 r. uczniowie naszego Zespołu w obecności przedstawicieli władz miasta i młodzieży sokołowskich szkół wzięli udział w uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych na Skwerze Najświętszej Maryi Panny.
Uczniowie technikum technologii żywności brali udział w największych w Polsce targach branży cukierniczej i lodziarskiej EXPO SWEET 2020. Do stolicy przyjechały największe firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, a także właścicieli kawiarni i restauracji. Na licznych stoiskach wystawcy prezentowali przepiękne ciasta, ciasteczka, lody i desery. Dzięki degustacjom młodzież odkrywała wyśmienite, często niekonwencjonalne i wyrafinowane smaki z różnych stron świata.
Dnia 25 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu odbył się etap szkolny IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory. Przystąpiły do niego dwie osoby z klasy II Technikum, tj. Dominika Czaplicka i Aleksander Sobierajski. Polegał on na rozwiązaniu pytań podanych w formie pisemnej. Odpowiednio zabezpieczone testy zostały wysłane organizatorom do sprawdzania.
"NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE - Technikum im. prof. Józefa Marcinkiewicza w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie" - projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach RPOWP na lata 2014-2020.
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie był gospodarzem tegorocznego finału wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem konkursu był Związek Młodzieży Wiejskiej. W olimpiadzie wzięło udział ponad 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Grześkowiak, Jakub Kasołka, Bartosz Andersz oraz Bartłomiej Wilkosz z 3 i 4 klasy w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.