Aktualności

Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie to zadanie dla szkół. Jednak, aby było ono pełne i oferowało szereg zajęć praktycznych potrzebują one wsparcia firm z branży. Dlatego właśnie zostało podpisane uroczyste porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Rolserwis S.A. reprezentowaną przez pana Artura Śmiłowskiego, firmą Zetor Polska Sp. z o.o. reprezentowaną przez pana Grzegorza Kempińskiego a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – reprezentowanym przez panią dyrektor Grażynę Borkowską.
Dnia 20 grudnia 2019 r. przedstawiciele drużyn harcerskich i zuchów z Kowala przynieśli do ZS CKR w Kowalu Światełko Pokoju oraz życzenia świąteczne. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia droga lotniczą. W tym mieście odbywa się ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany wiedeńczykom i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich
Aniołowie, aniołowie biali, na coście to tak u żłobka czekali, po coście tak skrzydełkami trzepocąc płatki śniegu rozsypali czarną nocą? Czyście blaskiem drogę chcieli zmylić tym przeklętym, co krwią ręce zbrudzili? Czyście kwiaty, srebrne liście posiali na mogiłach tych rycerzy ze stali, na mogiłach tych rycerzy pochodów, co od bata poginęli i głodu? Ciemne noce, aniołowie, w naszej ziemi, ciemne gwiazdy i śnieg ciemny, i miłość, i pod tymi obłokami ciemnymi nasze serce w ciemność się zmieniło. Aniołowie, aniołowie biali, O! poświećcie blaskiem skrzydeł swoich, by do Pana trafił ten zgubiony i ten, co się oczu podnieść boi, i ten, który bez nadziei czeka, i ten rycerz w rozszarpanej zbroi, by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka, aniołowie, aniołowie biali. Krzysztof Kamil Baczyński
10 grudnia zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa Suwalska Kampania Białej Wstążki
W dniach 05-06.12.2019 r. obyło się szkolenie z obsługi ciągnika przy pomocy podłokietnika.
W dniu 11 grudnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach. Wizyta była okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez naszą placówkę.
W dniu 8 listopada 2019 r. uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
Dzień Chleba, w tym roku obchodzony 18 października, jest świętem na stałe wpisanym w tradycję naszej szkoły.
12 i 13 grudnia dziewczęta i chłopcy rywalizowali z drużynami z Kostrzyna nad Odrą oraz Witnicy w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży.
14 grudnia 2019r. po raz kolejny Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wziął udział w Jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Witnicy, prezentując ofertę edukacyjną szkoły oraz stroiki świąteczne wykonane przez uczniów pod czujnym okiem pani Martyny Rodziewicz.
14 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim po raz siódmy odbył się Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Impreza, w której każdy uczestnik ma swój wkład w pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Uczniowie klasy pierwszej czteroletniego technikum – technik urządzeń i systemów i energetyki odnawialnej wzięli udział w międzynarodowej konferencji, która została zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płońsku.