Aktualności

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs Literatura źródłem twórczej inspiracji.
12 grudnia 2022 r. to niezwykle ważna data w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Tego dnia świętowaliśmy Inaugurację wystawy Znani nieznani. Polacy światu. Wystawę przygotował Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Wystawa trafiła do naszej szkoły z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ekspozycja jest opowieścią o 44 wybitnych Polakach zasłużonych dla społeczności i krajów, w których zamieszkali po opuszczeniu Polski. Drogi życia tych ludzi poprowadziły ich do najróżniejszych zakątków świata, m.in. na Syberię, do Skandynawii, USA, Kanady, Ekwadoru, Peru, Szwajcarii, Francji, Portugalii, Chin, Japonii i innych.
Dnia 8 grudnia 2022 r w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbył się międzyszkolny konkurs świąteczny pt. "Tradycyjne nakrycie stołu Bożonarodzeniowego".
W czwartek 15 grudnia 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej oraz Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej wzięli udział w panelach edukacyjnych zorganizowanych w naszej szkole.
W zeszły piątek zakończyła się kolejna edycja SZLACHETNEJ PACZKI w naszym Rolniku. Ta wspaniała akcja zjednoczyła całą społeczność szkolną już po raz trzeci i pokazała, że ludzi dobrej woli jest zdecydowanie więcej!
Jak stwierdził Laurence Overmire, Jesteśmy ostatnim pokoleniem z prawdziwą szansą na uratowanie świata. Świadomy tego wyzwania uczeń ZS CKR w Starym Lubiejewie - Michał Białczak z klasy IIIBT, laureat I miejsca etapu szkolnego Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym, wraz z p. Sylwią Narewską uczestniczył 29 i 30 listopada w dwudniowej konferencji pn. Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym, zorganizowanej w Warszawie w Hotelu Novotel przez Centrum Doradztwa Rolniczego.
Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikował się uczeń klasy II technik architektury krajobrazu MYKYTA KOSENKO przygotowując pracę plastyczną w formacie A3 w technice rysunkowej.
W ramach promowania aktywnych form spędzania czasu wolnego odwiedziliśmy Centrum Sportowo Rehabilitacyjne Słowianka.
W dniu 14 grudnia 2022 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W dniu wczorajszym odbyła się pierwsza część drugiego etapu konkursu Floating Offshore Wind Youth Challenge