Aktualności

16 listopada 2021 r. w 114 rocznicę urodzin Augustyna Suskiego obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły. Z tej okazji młodzież pod opieką pani Joanny Cioczek-Jóźwiak oraz pani Anny Marko, przygotowała program muzyczno-artystyczny przybliżający uczniom klas I sylwetkę Augustyna Suskiego oraz jego twórczość. Zwieńczeniem uroczystości był występ szkolnego zespołu regionalnego ZWYRT, który wraz z panem Mateuszem Bułą przygotował niezwykły pokaz tańca i śpiewu góralskiego.
Wieczorem 19 listopada 2021 r. w ZSCKR odbył się niezwykły koncert, koncert upamiętniający 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W dniu 18 listopada br. uczniowie ze wszystkich klas trzecich wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Tematem przewodnim spotkań było Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tematyka bardzo aktualna i niezwykle ważna przede wszystkim dla młodych kierowców i użytkowników ruchu drogowego. Podczas spotkań uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zasad obowiązujących w ruchu drogowym.
Listopad to miesiąc pamięci. Pamięci o wszystkich, którzy odeszli. To także czas patriotycznej zadumy i refleksji związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości przypadającego 11. listopada.
W dniu 10 listopada b.r. nasza społeczność szkolna oddała hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, uroczystość miała inny charakter niż zazwyczaj. Akademia, która odbyła się na sali gimnastycznej bez udziału publiczności, została zapisana kamerą, a następnie film odtworzono w klasach.
Zakończył się szkolny konkurs językowy ogłoszony we wrześniu 2021r. przez nauczycieli języków obcych w ZSCKR w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności językowych uczniów. Konkurs skierowany był do uczniów zdolnych, zainteresowanych nauką języków obcych. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza/rymowanki o naszej szkole w języku obcym rosyjskim, niemieckim lub angielskim.
W dniu 10.11.2021 uczniowie ZS CKR w Marszewie uczcili Narodowe Święto Niepodległości...
Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego społeczność szkoły odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.