Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2020 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu za pośrednictwem platformy Ms Teams uczestniczył w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

„Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.

Miejcie odwagę... Nie tę tchnącą szałem,
która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża...”

Adam Asnyk „Miejcie nadzieję”

 

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególna rocznica, bo przypadająca w szczególnym czasie. Nie mogliśmy tej rocznicy świętować tradycyjnie, ale zjednoczeni we wspólnocie szkolnej odśpiewaliśmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego i godnie uczciliśmy pamięć poległych za wolność naszej ojczyzny.

Dzisiaj znaczenie wolności ma szczególny wymiar dla każdego z nas. O tę wolność walczyli nasi przodkowie i pamięć o nich winniśmy czcić i pielęgnować w naszych sercach niezależnie od ducha czasów i towarzyszących okoliczności. Pamięć o przodkach, to tożsamość narodowa. Dzięki niej naród nigdy nie zginie. Chwała bohaterom!

Prezentację przygotowali: mgr Monika Morawska, mgr Paweł Liptak. Udział wzięli: Magdalena Galica – 2 TŻiUGsp,  Karolina Sutor – 2 TWg (śpiew), Jan Zientara – 2 TAKg, Jakub Woźniak – 3 TżiUG.