Aktualności

28 kwietnia 2023 roku podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły.
26 kwietnia 2023r. uczennice naszej szkoły - Zuzanna Zielińska i Julia Kalinowska uczestniczyły w XIV Świętokrzyskim Konkursie Poezji w Języku Angielskim. Z radością informujemy, że Zuzanna Zielińska - uczennica klasy IV Technikum Weterynarii otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu.
28 kwietnia 2023 r. w ZSCKR w Kamieniu Małym pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów technikum. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście: Pan Dariusz Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy Witnica oraz rodzice tegorocznych absolwentów. W krótkim wystąpieniu pan burmistrz pogratulowali absolwentom ukończenia szkoły i życzył samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz przekazał dla tegorocznych maturzystów pamiątkowe długopisy.
W dniach 29 i 30 marca 2023 r. uczniowie klas 2PT, 3PT oraz 4PT (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych) uczestniczyli w Targach Branży Gastronomicznej EUROGASTRO odbywających się w Warszawie.
W dniach 24 i 25 kwietnia 2023 r. w warsztatach szkolnych ZSCKR w Sokołowie Podlaskim odbyło się Szkolenie podstawowe w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.
W dniu 24 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2 BTH kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do największego w Polsce producenta maszyn zielonkowych - firmy SaMASZ z siedzibą w Zabłudowie.
Uczniowie klasy trzeciej HT uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych: Łączy nas pamięć, które odbyły się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Podczas spotkania poświęconego 80. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie.
W dniu 28.03.2023 r. Pani Magdalena Walas przygotowała i przeprowadziła wiosenne spotkanie warsztatowe dla dzieci i ich rodzin w Przedszkolu nr 8 w Suwałkach, promujące zawód architekta krajobrazu i kierunek technik architektury krajobrazu będący w ofercie naszej szkoły. Podczas zajęć uczestnicy tworzyli makiety małych ogrodów przydomowych. Takie spotkanie było pełne wrażeń i emocji nie tylko ze strony najmłodszych uczestników, ale też i dorosłych. Efekty warsztatów można obejrzeć poniżej. Magdalena Walas