Aktualności

Świadomość własnego ciała, znajomość jego potrzeb, wiedza na temat zdrowego odżywiania i ćwiczeń, które wspomagają nasze ciało w prawidłowym rozwoju to bardzo ważna sprawa. Zdrowy styl życia nie jest już jedynie modą. To styl życia na miarę naszych czasów. Dlatego też, w ramach działań profilaktycznych, 19 stycznia grupa uczniów z klas I , III uczestniczyła w szkolnym konkursie pt.: Zdrowy styl życia, wolny od środków psychoaktywnych. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywania i prawidłowych nawyków funkcjonowania oraz kreatywnością w temacie strategii ograniczania palenia tytoniu przez młodych ludzi.
1 marca został ustanowiony świętem państwowym: Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.
Nauczyciele poloniści i bibliotekarze zapraszają do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
16 lutego 2022 r. odbył się turniej w piłce ręcznej chłopców o Puchar Dyrektora Naszego Zespołu.
Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała akredytację. W związku z tym będziemy realizować projekt UCZNIOWIE ZSCKR ODKRYWAJĄ EUROPĘ, finansowany w ramach programu ERASMUS+.
W dniu 10 lutego 2022 r. gościliśmy w ZS CKR w Kowalu pana Piotra Szlakiewicza, przedstawiciela firmy AGRO-MASZ Paweł Nowak, producenta maszyn rolniczych.
Dnia 13 stycznia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół CKR w Kowalu uczestniczyli w warsztatach z zakresu mediacji. Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole to najnowszy projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej. Szkoła zaangażowała się w przedsięwzięcie, które zostało stworzone dla nauczycieli, młodzieży, a także rodziców.
14 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki z Biblioteką.
Od wielu lat w Zespole Szkol Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu działa Szkolne Koło Wolontariatu, które powstało z inicjatywy młodzieży. W swoich szeregach skupia uczniów – ochotników, kierujących się bezinteresownością, życzliwością, chęcią niesienia pomocy oraz troską o innych. Zawsze we wrześniu spotykamy się, przyjmujemy nowych członków i ustalamy plan działania na dany rok szkolny, dzielimy się na grupy i przydzielamy konkretne zadania. Niektóre z podjętych działań są długofalowe, ale też angażujemy się w miarę potrzeb do pomocy w jednorazowych imprezach o charakterze charytatywnym
Do końca grudnia 2021 r. w szkole trwała zbiórka żywności i innych potrzebnych rzeczy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Azyl. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a nasza szkoła otrzymała podziękowania ze strony Stowarzyszenia. Liczymy na Waszą pomoc w zbiórce w kolejnych latach!