Aktualności

Tomasz Stańczak uczeń klasy pierwszej technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie został przewodniczącym Rady Młodych Rolników, działającej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadaniem Rady jest konsultowanie wszelkich dokumentów związanych z polityką rolną, a także inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, które pomogą polskiemu rolnictwu sprostać wymogom cyfrowej rzeczywistości. Rada zajmie się też wdrażaniem nowoczesnych technologii, co przyczyni się do uatrakcyjnienia polskiej wsi jako miejsca do pracy i życia młodych aktywnych ludzi. We wtorek, 23 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Rady, liczącej 21 członków. Przewodniczącym został Tomasz Stańczak, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Wśród członków Rady jest jeden pracownik naukowy i siedmiu studentów z uczelni rolniczych w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu. Są w niej także uczniowie i uczennice prowadzonych przez Ministra Rolnictwa szkół rolniczych w Golądkowie, Studzieńcu, Radomiu, Suwałkach, Sichowie Dużym, Widzewie, Starym Lubiejewie, Różańcu, Gołotczyźnie, Bielsku Białej, Głubczycach, Sokołowie Podlaskim, Zduńskiej Dąbrowie.
24 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Rolników, w którym brał udział tegoroczny maturzysta - Arek Motylewski z kl. IV TRM.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nadrożu to szkoła prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przygotowuje przyszłe kadry do pracy w zawodach rolniczych i szeroko rozumianych zawodach okołorolniczych. Aby młody człowiek, wkraczający w życie zawodowe był do niego jak najlepiej przygotowany potrzebuje nowych umiejętności, które nie zawsze w pełnym zakresie może zdobyć podczas lekcji. Dlatego szkoła organizuje bezpłatne kursy dotyczące różnych obszarów. Przyszli technicy weterynarii odbyli w maju tygodniowy, bezpłatny kurs inseminacji bydła i trzody chlewnej.
Od 1 do 13 maja2022 r. 27 uczniów klas III technikum z ZS CKR im. Jana Pawła II w Brzostku odbywało praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zespół pałacowo – parkowy Branickich w Białymstoku to jeden z najpiękniejszych zabytków regionu i nie każdy wie, że zwany jest Wersalem Podlaskim. O świetności miejsca i doskonałości rewaloryzacji zabytkowego ogrodu przekonali się uczniowie 2 klasy technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycieli Magdaleny Walas i Moniki Michniewicz.