Aktualności

Dnia 13 lutego 2020 r. do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) w Warszawie i Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie w osobach: dr Józef Kobyłecki, Ryszard Winter i Józef Urbański. Celem wizyty było zapoznanie się ze szkołą oraz funkcjonującym u nas szkolnym muzeum, a także dyskusja nad podpisaniem umowy o współpracy obu jednostek.
Walentynki to święto, które stanowi doskonałą okazję na zorganizowanie fantastycznej i związanej z tym tematem zabawy w szkole. 14 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole TURNIEJ WALENTYNKOWY W BADMINTONA.
We wtorek 12 lutego 2020 r. klasy maturalne z ZS CKR w Kowalu wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl Żyd na beczce na podstawie utworu Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem. Widowisko cieszy się dużą popularnością i gości na deskach naszego teatru już kolejny raz, niezmiennie gromadząc uczniów zainteresowanych trudną tematyką historyczną.
W marcu tego roku rusza giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi, której celem jest utworzenie giełdowego rynku rolnego, platformy handlu umożliwiającej uczestnikom rynku rolno-spożywczego zawieranie kontraktów typu SPOT, a w dalszej perspektywie kontraktów terminowych. W dniu 11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Marszewie na temat projektu w którym uczestniczyli uczniowie oraz producenci rolni.
"Wspólnie dla wielkopolskiej wsi" to cykl spotkań informacyjnych dla rolników i mieszkańców wsi, który organizowany jest już po raz czwarty na terenie województwa wielkopolskiego pod patronem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.
"Bo coś w szaleństwie jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu" Leopold Staff
2 stycznia 2020 r. zakończyła się w naszej szkole akcja "Góra Grosza". Była to już XX edycja ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
W dniach 5 -6 luty 2020 r. w Lublinie odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny "Bitwa na drobiowe smaki". Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół o profilu gastronomicznym.
Tegoroczny Bal Studniówkowy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbył się 8 lutego 2020 r. w sokołowskiej sali Odeon.
W dniach 3 - 6 lutego 2020r. wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego, które poświęcone były pomocy Mateuszowi, uczniowi naszej szkoły, który w wyniku wypadku stracił prawą rękę.
Jeszcze przed feriami dla mieszkańców internatu odbyło się spotkanie profilaktyczne pod hasłem Uzależnienie złudna przyjemność. Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć scenkę profilaktyczną dotyczącą używania tytoniu, przygotowaną w ramach projektu Alternatywa dla palenia. W rolach głównych wystąpili Paweł Grad, Wojciech Milczarczyk, Daniel Ostaszewski, Sylwester Ujazda z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, a nad wszystkim czuwała pani wychowawczyni – Monika Plisecka.
Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół i sprawdzanie ich sukcesów. Wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową fotografią polskiej edukacji. Z dumą i radością informujemy, iż Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu wspaniale prezentuje się na tej zbiorowej fotografii polskiej edukacji.