Aktualności

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 3LT wzięli udział w prelekcji historyka Artura Ziontka.
redakcja2022-03-02
TROPEM WILCZYM W SZKOLE– BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W miniony piątek, 25 lutego w Krakowie odbył się finał XXXIX edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
25 lutego uczniowie ZS CKR obecni byli na Międzynarodowych Targach Ferma w Bydgoszczy.
Podobno już samo patrzenie na pączki poprawia humor. Dzisiaj, w TŁUSTY CZWARTEK mamy szczególnie dobre humory.
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek! a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła! Dziś w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek. Uczniowie klas gastronomicznych pod opieką głównie p. Elżbiety Woźniak przygotowali mnóstwo pysznych pączków dla całej społeczności szkolnej.
Mając na uwadze wspieranie rozwoju zainteresowań uczniów oraz pomoc w kształtowaniu ich kariery zawodowej, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, Roman Malicki i JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach, prof. dr hab. Mirosław Minkina podpisali w dniu 15 lutego 2022r. umowę o współpracy naukowo-dydaktycznej, która będzie realizowana przez Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach UPH. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli również Pani Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, Pan Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach prof. dr hab. Marek Gugała, Pani dr hab. inż. Dorota Banaszewska, prof. uczelni – Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa, Pani dr Beata Gałek – Rzecznik Prasowy UPH oraz Pani Marta Falbowska kierownik pnz w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Dzień 21 lutego obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W założeniu organizatorów ten dzień przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości.
Świadomość własnego ciała, znajomość jego potrzeb, wiedza na temat zdrowego odżywiania i ćwiczeń, które wspomagają nasze ciało w prawidłowym rozwoju to bardzo ważna sprawa. Zdrowy styl życia nie jest już jedynie modą. To styl życia na miarę naszych czasów. Dlatego też, w ramach działań profilaktycznych, 19 stycznia grupa uczniów z klas I , III uczestniczyła w szkolnym konkursie pt.: Zdrowy styl życia, wolny od środków psychoaktywnych. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywania i prawidłowych nawyków funkcjonowania oraz kreatywnością w temacie strategii ograniczania palenia tytoniu przez młodych ludzi.
1 marca został ustanowiony świętem państwowym: Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.