Aktualności

W dniu 25 maja 2021 r. na zajęciach praktycznych odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez nauczycielki bloku żywienia Alicję Gołembiewską-Lewandowską oraz Elżbietę Woźniak. Tematem przewodnim zajęć był "Dzień mleka", tak więc klasa I i II Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz sporządzali potrawy z wykorzystaniem mleka i przetworów mlecznych: galaretki z zsiadłego mleka z musem malinowym, gofrów z bitą śmietaną oraz owocami, naleśników z syropem klonowym oraz pierogów z serkiem mascarpone i twarogiem.
1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nie mogliśmy przejść obok tego pięknego i ważnego dnia obojętnie, więc świętowaliśmy go w naszej szkolnej rodzinie, ciesząc się tym, że znów możemy się spotykać i razem spędzać czas. Uczniowie klasy II Branżowej Szkoły I stopnia i klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już 28 maja wybrali się na wycieczkę do JuraParku, by tam spędzić radośnie dzień. 1 czerwca klasa III Technikum, a także obie klasy I Technikum, pod opieką wychowawców, wybrały się na ognisko nad jezioro Dzilno.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się IX edycja konkursu, która została objęta Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Pierwsza grupa młodzieży z klas technikum kształcącego w zawodzie TECHNIK AGROBIZNESU w bieżącym roku szkolnym zakończyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji, w rejonie Riwiery Olimpijskiej. Staż odbyło 40 uczniów w ramach projektu Agrobiznes – nowe możliwości na europejskim rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Programu Erasmus. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim realizuje ten projekt we współpracy z greckim partnerem Golden Sun Mobility Center, z którym nasza szkoła współpracuje od lat.
W dniach 28-30.05. 2021 r. młodzież ZSCKR z Sokołowa Podlaskiego uczestniczyła w memoriale szachowym w Janowie, nad którym patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Grzegorz Puda.
Maj to dla uczniów Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie czas obfitujący w wyjazdy zagraniczne. W pierwszej połowie tego miesiąca 40 uczniów klas gastronomicznych oraz mechanicznych odbyło praktyki zagraniczne w słonecznej Grecji. Natomiast druga połowa maja poświęcona była na praktyki zawodowe we Włoszech. Tym razem w wyjeździe wzięło udział 20 osób, które uczestniczyły w projekcie pt. Zgłębiamy tajniki włoskiej kuchni - praktyki zagraniczne dla techników żywienia i usług gastronomicznych (nr 2020-1-PL01- K102-081141).
W piątek 28.05 młodzież ZSCKR w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w Szkolnej Lidze LA oraz Otwartych Mistrzostwach SZS w LA dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Siedlcach. Zawody rozegrane zostały w następujących blokach: biegi krótkie - 100m, 200m, 400m, biegi średnie - 800m, 1500m, skoki - skok w dal, skok wzwyż, rzuty - pchnięcie kulą i rzut oszczepem.
Informujemy, że nasza uczennica Joanna Sówka w dniu 28.05.2021 r. po zmaganiach na najwyższym szczeblu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uzyskała status finalisty tego prestiżowego konkursu.
W sobotę, 29 maja w gościnnych murach Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy wręczono nagrody i dyplomy laureatom XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
27 maja 2021 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych Siła Przyrody oraz Siła Rolnika.
W minioną niedzielę, 23 maja br. odbył się Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej czyli XVII Papieska Majówka na Bachledówce.
Dzień Matki obchodzony jest niemal w każdym zakątku świata w różnym czasie, w różnych krajach. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w tym roku obdarowali swoje mamy słodkimi, własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem Jesteśmy Polakami Jesteśmy Europejczykami