Aktualności

Tradycyjnie w październiku rozgrywany jest etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w którym wyłaniani są reprezentanci szkoły do etapu okręgowego.
Dnia 24 października 2022 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV, przebiegu zakażenia HIV i choroby AIDS, praw człowieka w kontekście HIV/AIDS, ogólnopolskich kampanii społecznych podejmowanych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
Dnia 20 października 2022 r. odbył się szkolny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego: Z ortografią na co dzień.
8 października 2022 r. w ZSCKR w Sokołowie Podlaskim odbyły się II Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. Po wcześniejszych zawodach strefowych w finale uczestniczyło 20 najlepszych szkół rolniczych z całej Polski, a jedną z nich był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym.
PRAKTYKA ZAWODOWA WE WŁOSZEC H W niedziele 16 października 2022 r. grupa 13 uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych wyjechała na dwutygodniowe praktyki do Włoch do miejscowości Cattolica.
21 października w sali gimnastycznej ZSCKR w Sejnach odbyła się niezwykła lekcja historii. Z okazji prezentacji wystawy "Znani nieznani. Polacy światu", w murach naszej szkoły gościliśmy wyjątkowego gościa - panią profesor Hannę Krajewską, dyrektora Archiwum Polskiej Akademii Nauk, prezesa Towarzystwa Rapperswilskiego oraz Polskiego Towarzystwa Archiwalnego.
Miło nam poinformować, iż w ramach współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku w Zespole Szkół CKR w Janowie realizowane będą warsztaty edukacyjne pt. "Odwieczne pieśni. Karłowicz i my".
Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie klas młodszych naszej szkoły w dniach 19 – 21 października 2022 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – wychowawczej do Krakowa połączonej z pielgrzymką maturzystów na Jasną Górę.
Dnia 20.10.2022 uczniowie klasy 4 LTP wraz z nauczycielkami: p. J. Błońską, p. K. Łebkowską – opiekunami Szkolnego Koła PCK- uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Kropla Życia.
Realizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za pośrednictwem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pod nazwą Modernizacja i doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu rozwija się zgodnie z harmonogramem.